Sebastian Nowak

Klient w centrum uwagi – jakie szkolenia pozwalają budować firmę zorientowaną na klienta?

Hasło „klient nasz pan” nigdy wcześniej nie było tak istotne jak teraz. Nasycony rynek, z jakim musi się mierzyć niemal każda branża, sprawia, że trzeba się naprawdę postarać, by nie tylko zdobyć, ale również zatrzymać klienta. Stąd też wiele firm myśli o budowaniu kultury customer-centric. Dowiedz się, dlaczego to takie istotne i jakie szkolenia mogą Ci pomóc w budowie organizacji zorientowanej na klienta.

Czym jest firma customer-centric i dlaczego to takie ważne?

Współcześnie coraz częściej można się spotkać z określeniem customer-centric, szczególnie w odniesieniu do procesów lub wręcz całych firm. Określenie to oznacza zorientowanie na klienta. Chodzi o taki sposób prowadzenia działań, który sprzyja pozytywnym doświadczeniom klienta, dobremu rozumieniu jego potrzeb i adresowaniu ich w prowadzonej działalności. Jest to model nakierowany na zadowolenie klienta, a także budowanie jego lojalności i zaufania. Dzięki temu firmy customer-centric są w stanie nie tylko zdobywać nowych klientów, ale również budować długotrwałe relacje z tymi obecnymi. To niezwykle ważne, ponieważ w dzisiejszym świecie konsumenci oczekują najwyższej jakości i satysfakcji, a niespełnienie wymogów rynku i konsumenta kończy się utratą reputacji i pogarszającymi się wynikami biznesowymi.

Szkolenia – obsługa klienta w stylu consumer-centric

Obecnie niemal wszystkie szkolenia z obsługi klienta są zgodne z duchem customer-centric. Eksperci wiedzą bowiem, że jest to jeden z najskuteczniejszych sposobów na sukces w biznesie. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na takie tematy jak:

 • Szkolenie z obsługi klienta i budowania długotrwałych relacji – skoncentrowane na tworzeniu wartości dla klienta, skuteczną komunikację, rozwiązywanie problemów itp.
 • Szkolenia z obsługi „trudnego” klienta – pomagające zmienić trudne sytuacje w okazję do budowania relacji z klientem i sprawiające, że firma jest w stanie często zmieniać klienta niezadowolonego w ambasadora marki.
 • Szkolenia z zakresu sprzedaży zorientowanej na klienta – nauka najnowszych technik sprzedażowych zgodnych z filozofią customer-centric, zorientowanych na poznawanie potrzeb konsumenta i ich zaspakajanie, w miejsce jednostronnego prezentowania cech i zalet oferowanego produktu lub usługi,
 • Szkolenia z reklamacji – zorientowane na wdrażanie efektywnych procesów reklamacyjnych i i budowanie pozytywnych doświadczeń w obszarze serwisu. Wiele firm rozumie, że nie tylko jakość produktu, ale również jakość obsługi posprzedażowej i reklamacyjnej jest decydująca dla przekonania konsumentów do swoich usług.

Ośrodki szkoleniowe proponują szeroki wybór tematów odpowiednich zarówno dla początkujących specjalistów obsługi klienta, jak i dla doświadczonych osób, które chcą poszerzyć swoje kompetencje.

Inne szkolenia pozwalająca budować kulturę customer-centric

Inne szkolenia i kursy sprzyjające poznawaniu potrzeb klienta, a następnie projektowanie i wdrażanie produktów w oparciu o zdobyte informacje to między innymi:

 • Szkolenia z design thinking – jest to metodyka pracy nad produktami i usługami oparta o głębokie zrozumienie potrzeb konsumenta, a następnie przygotowanie produktu, który będzie na nie odpowiadał.
 • Szkolenia Problem Solving – zestaw szkoleń i kursów z metodyk pozwalających na kreatywne rozwiązywanie problemów, w tym metody 8D czy 5WHY, których powstanie wynikało z potrzeby ciągłego doskonalenia.
 • Szkolenia z zarządzania zmianą – budowanie kultury customer-centric to nie tylko narzędzia i techniki zorientowane na klienta, ale też konieczność zarządzania zmianą i zaangażowania zespołu w budowanie organizacji opartej o nowe wartości i cele. Pomóc w tym mogą szkolenia z wprowadzania i zarządzania zmian.

Rosnąca konkurencja oraz coraz wyższe oczekiwania konsumentów sprawiają, że strategia customer-centric staje się koniecznością w wielu branżach i kategoriach. Warto wyprzedzić konkurencję i rozpocząć prace nad zmianą kultury organizacyjnej przedsiębiorstwa już teraz!

Sebastian Nowak

Sebastian Nowak

Redaktor Eventis.pl

Zajmuję się tematyką nowoczesnych technologii w biznesie, między innymi z zakresu marketingu internetowego (SEM, SEO, copywriting, systemy analityczne dla eCommerce), a także tematami specjalistycznych umiejętności zawodowych niezbędnych na stanowiskach specjalistów i menedżerów.

Polecane wydarzenia

J.G.Training

Warsztaty Design Thinking – jak wychodzić poza schemat i szukać nowych rozwiązań

 • już od 1 290 zł
 • już od 1 290 zł
Zapisz się
HIGH5 Training Group

Design Thinking w HR

 • już od 1 890 zł
 • już od 1 890 zł
Zapisz się
Akademia Marketingu ATRIUM

Customer Experience Managment. Projektowanie i zarządzanie doświadczeniami klienta

 • już od 1 736 zł
 • już od 1 736 zł
Zapisz się
Pro Optima Sp. z o.o.

Customer Experience Management MASTER Fundamenty

 • już od 6 700 zł
 • już od 6 700 zł
Zapisz się

Ostatnie artykuły

Win-win: czym są negocjacje win-win, jakie są ich etapy i zalety?
9 stycznia 2023
Win-win: czym są negocjacje win-win, jakie są ich etapy i zalety?

Dowiedz się czym są negocjacje win-win oraz jakie są zalety tego typu negocjacji? Poznaj etapy negocjacji win win oraz sposoby rozwijania wiedzy pracowników z prowadzenia negocjacji handlowych.

Czytaj więcej
Co to jest coaching i mentoring?
3 stycznia 2023
Co to jest coaching i mentoring?

Coaching i mentoring to popularne techniki stosowane w rozwoju osobistym i zawodowym. Warto poznać różnice między coachingiem i mentoringiem oraz dowiedzieć się jak rozpocząć pracę w charakterze coacha lub mentora.

Czytaj więcej
Kompetencje menedżerskie – jak rozwijać umiejętności menedżerskie?
16 grudnia 2022
Kompetencje menedżerskie – jak rozwijać umiejętności menedżerskie?

Umiejętności kadry menedżerskiej zatrudnionej w organizacji mają kluczowe znaczenie dla efektywności jej działania oraz wytworzonej kultury organizacyjnej. Dlatego warto poznać kluczowe kompetencje menedżerskie oraz sposoby ich rozwijania.

Czytaj więcej
NLP: co to jest NLP i jakie są techniki NLP?
12 grudnia 2022
NLP: co to jest NLP i jakie są techniki NLP?

Dowiedz się czym jest NLP, jakie są najpopularniejsze techniki NLP i w jakich sytuacjach stosuje się najczęściej programowanie neurolingwistyczne. Poznaj argumenty za i przeciw stosowaniu technik NLP.

Czytaj więcej