Sebastian Nowak

Klient w centrum uwagi – jakie szkolenia pozwalają budować firmę zorientowaną na klienta?

Hasło „klient nasz pan” nigdy wcześniej nie było tak istotne jak teraz. Nasycony rynek, z jakim musi się mierzyć niemal każda branża, sprawia, że trzeba się naprawdę postarać, by nie tylko zdobyć, ale również zatrzymać klienta. Stąd też wiele firm myśli o budowaniu kultury customer-centric. Dowiedz się, dlaczego to takie istotne i jakie szkolenia mogą Ci pomóc w budowie organizacji zorientowanej na klienta.

Czym jest firma customer-centric i dlaczego to takie ważne?

Współcześnie coraz częściej można się spotkać z określeniem customer-centric, szczególnie w odniesieniu do procesów lub wręcz całych firm. Określenie to oznacza zorientowanie na klienta. Chodzi o taki sposób prowadzenia działań, który sprzyja pozytywnym doświadczeniom klienta, dobremu rozumieniu jego potrzeb i adresowaniu ich w prowadzonej działalności. Jest to model nakierowany na zadowolenie klienta, a także budowanie jego lojalności i zaufania. Dzięki temu firmy customer-centric są w stanie nie tylko zdobywać nowych klientów, ale również budować długotrwałe relacje z tymi obecnymi. To niezwykle ważne, ponieważ w dzisiejszym świecie konsumenci oczekują najwyższej jakości i satysfakcji, a niespełnienie wymogów rynku i konsumenta kończy się utratą reputacji i pogarszającymi się wynikami biznesowymi.

Szkolenia – obsługa klienta w stylu consumer-centric

Obecnie niemal wszystkie szkolenia z obsługi klienta są zgodne z duchem customer-centric. Eksperci wiedzą bowiem, że jest to jeden z najskuteczniejszych sposobów na sukces w biznesie. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na takie tematy jak:

 • Szkolenie z obsługi klienta i budowania długotrwałych relacji – skoncentrowane na tworzeniu wartości dla klienta, skuteczną komunikację, rozwiązywanie problemów itp.
 • Szkolenia z obsługi „trudnego” klienta – pomagające zmienić trudne sytuacje w okazję do budowania relacji z klientem i sprawiające, że firma jest w stanie często zmieniać klienta niezadowolonego w ambasadora marki.
 • Szkolenia z zakresu sprzedaży zorientowanej na klienta – nauka najnowszych technik sprzedażowych zgodnych z filozofią customer-centric, zorientowanych na poznawanie potrzeb konsumenta i ich zaspakajanie, w miejsce jednostronnego prezentowania cech i zalet oferowanego produktu lub usługi,
 • Szkolenia z reklamacji – zorientowane na wdrażanie efektywnych procesów reklamacyjnych i i budowanie pozytywnych doświadczeń w obszarze serwisu. Wiele firm rozumie, że nie tylko jakość produktu, ale również jakość obsługi posprzedażowej i reklamacyjnej jest decydująca dla przekonania konsumentów do swoich usług.

Ośrodki szkoleniowe proponują szeroki wybór tematów odpowiednich zarówno dla początkujących specjalistów obsługi klienta, jak i dla doświadczonych osób, które chcą poszerzyć swoje kompetencje.

Inne szkolenia pozwalająca budować kulturę customer-centric

Inne szkolenia i kursy sprzyjające poznawaniu potrzeb klienta, a następnie projektowanie i wdrażanie produktów w oparciu o zdobyte informacje to między innymi:

 • Szkolenia z design thinking – jest to metodyka pracy nad produktami i usługami oparta o głębokie zrozumienie potrzeb konsumenta, a następnie przygotowanie produktu, który będzie na nie odpowiadał.
 • Szkolenia Problem Solving – zestaw szkoleń i kursów z metodyk pozwalających na kreatywne rozwiązywanie problemów, w tym metody 8D czy 5WHY, których powstanie wynikało z potrzeby ciągłego doskonalenia.
 • Szkolenia z zarządzania zmianą – budowanie kultury customer-centric to nie tylko narzędzia i techniki zorientowane na klienta, ale też konieczność zarządzania zmianą i zaangażowania zespołu w budowanie organizacji opartej o nowe wartości i cele. Pomóc w tym mogą szkolenia z wprowadzania i zarządzania zmian.

Rosnąca konkurencja oraz coraz wyższe oczekiwania konsumentów sprawiają, że strategia customer-centric staje się koniecznością w wielu branżach i kategoriach. Warto wyprzedzić konkurencję i rozpocząć prace nad zmianą kultury organizacyjnej przedsiębiorstwa już teraz!

Sebastian Nowak

Sebastian Nowak

Redaktor Eventis.pl

Zajmuję się tematyką nowoczesnych technologii w biznesie, między innymi z zakresu marketingu internetowego (SEM, SEO, copywriting, systemy analityczne dla eCommerce), a także tematami specjalistycznych umiejętności zawodowych niezbędnych na stanowiskach specjalistów i menedżerów.

Polecane wydarzenia

Badania w służbie User i Customer Experience (UX i CX)

 • już od 849 zł
 • już od 849 zł
Zapisz się

VII Customer Experience Transformation

 • już od 2 095 zł
 • już od 2 095 zł
Zapisz się

Customer Experience Managment. Projektowanie i zarządzanie doświadczeniami klienta

 • już od 1 910 zł
 • już od 1 910 zł
Zapisz się

Digital Customer Experience

 • już od 1 795 zł
 • już od 1 795 zł
Zapisz się

Ostatnie artykuły

Reklama PPC w zdrowiu: Precyzyjne docieranie do odbiorców
8 grudnia 2023
Reklama PPC w zdrowiu: Precyzyjne docieranie do odbiorców

Reklama w modelu PPC jest ważnym środkiem dotarcia do klientów w branżach związanych ze zdrowiem i medycyną. Pozwala ona na powiązanie kosztów z wynikami prowadzonych działań, dlatego też jest uznawana za bardzo atrakcyjną ekonomicznie.

Czytaj więcej
Kasetony reklamowe: sekret skutecznego brandingu w przestrzeni publicznej.
5 grudnia 2023
Kasetony reklamowe: sekret skutecznego brandingu w przestrzeni publicznej.

Kasetony reklamowe pozwalają na skuteczną i atrakcyjną wizualnie prezentację oferowanych produktów i usług w przestrzeni zewnętrznej, a także pomagają budować rozpoznawalność marki.

Czytaj więcej
Jak znaleźć najlepsze sale konferencyjne?
28 listopada 2023
Jak znaleźć najlepsze sale konferencyjne?

Chcesz zorganizować konferencję i poszukujesz sprawdzonej sali konferencyjnej, która zapewni odpowiednią wygodę i oprawę dla twojego wydarzenia? Sprawdź jak znaleźć najlepsze sale konferencyjne.

Czytaj więcej
Jak otrzymać pożyczkę bez zdolności kredytowej?
20 listopada 2023
Jak otrzymać pożyczkę bez zdolności kredytowej?

Dowiedz się w jaki sposób banki oceniają zdolność kredytową oraz jak można poprawić swoją zdolność kredytową poprzez długoterminowe planowanie finansów, co pomoże uzyskać pożyczkę.

Czytaj więcej