Anna Gajewska

Szkolenia dofinansowane z BUR: Baza Usług Rozwojowych

Rynek zmienia się bardzo dynamicznie, a w dobie pandemii następują na nim gwałtowne zmiany. Dlatego właśnie teraz bardziej niż kiedykolwiek tak istotne jest rozwijanie swoich umiejętności. Często jest to jednak poważna inwestycja finansowa. Dlatego coraz większą popularnością cieszą się szkolenia dofinansowane z BUR. Dla kogo są przeznaczone i jak to działa? Wyjaśniamy.

Czym jest BUR?

BUR to Baza Usług Rozwojowych, a więc serwis rządowy, prowadzony przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości, w którym możesz znaleźć oferty na szkolenia dofinansowane głównie z funduszy unijnych. Na tej platformie można z łatwością znaleźć m.in. szkolenia, kursy zawodowe, usługi coachingu, mentoringu czy studia podyplomowe, z których możliwe jest skorzystanie z dużą dopłatą – wynoszącą nawet 80%.

Zajęcia rozwojowe są prowadzone w 12 kategoriach. Są to:

 • biznes,
 • zdrowie i medycyna,
 • informatyka i telekomunikacja,
 • finanse i bankowość,
 • prawo jazdy,
 • prawo i administracja,
 • zajęcia techniczne,
 • języki obce,
 • styl życia,
 • transport i motoryzacja,
 • ekologia i rolnictwo,
 • inne.

Jak zatem widać, katalog propozycji jest bardzo szeroki, co sprawia, że każdy zainteresowany jest w stanie znaleźć kurs czy szkolenia dofinansowane dla siebie.

Dla kogo są przeznaczone szkolenia dofinansowane BUR?

Beneficjentami szkoleń dofinansowanych w ramach BUR są przede wszystkim przedsiębiorcy. Na najwyższe dotacje, wynoszące do 80% kosztów zajęć, mogą liczyć:

 • osoby samozatrudnione,
 • osoby prowadzące mikroprzedsiębiorstwa,
 • mali przedsiębiorcy i ich pracownicy,
 • osoby poszukujące pracy powyżej 50. r.ż. lub o niskich kwalifikacjach.

Szkolenia dofinansowane mogą być też wykorzystane przez średnie firmy w wysokości 80%, ale pod warunkiem, że spełniają określone warunki – takie dofinansowania są skierowane np. do średnich przedsiębiorstw wysokiego wzrostu, działających w srebrnym/białym/zielonym sektorze czy działających w branży stanowiącej specjalizację regionu. Pozostałe firmy średnie mogą liczyć na wsparcie do 50% wysokości szkolenia dla pojedynczego uczestnika. Tak duże oszczędności pozwalają wesprzeć zarządzanie zasobami ludzkimi i rozwinąć potencjał pracowników, ale bez ponoszenia przez firmę dużych kosztów przeszkolenia osoby zatrudnionej w firmie. Warto więc wykorzystać tę możliwość – wystarczy sprawdzić w BUR, czy znajduje się tam szkolenie dofinansowane, które Cię interesuje.

Anna Gajewska

Anna Gajewska

Redaktor Eventis.pl

Interesuję się przede wszystkim tematyką rozwoju osobistego, budowania kompetencji z zakresu budowania zespołów, motywowania pracowników, efektywnej komunikacji, rozwoju inteligencji emocjonalnej i treningu asertywności, a także tematami radzenia sobie ze stresem w miejscu pracy, organizacją czasu pracy i pokrewnymi tematami.

Polecane wydarzenia

Ostatnie artykuły

Kim jest menedżer?
17 stycznia 2022
Kim jest menedżer?

Dowiedz się kim jest menedżer i jakie role menedżerskie spełnia? Sprawdź jakie umiejętności menedżerskie są najważniejsze w pracy współczesnych managerów i dowiedz się jak je rozwijać poprzesz szkolenia i kursy menedżerskie.

Czytaj więcej
Incoterms 2020 - Międzynarodowe Warunki Handlowe INCOTERMS® 2020
20 grudnia 2021
Incoterms 2020 - Międzynarodowe Warunki Handlowe INCOTERMS® 2020

Sprawdź czym są Międzynarodowe Warunki Handlowe Incoterms® 2020 oraz jakie zmiany zaszły w regułach Incoterms® 2020 względem wersji 2010. Pobierz PDF z regułami Incoterms® 2020.

Czytaj więcej
Reklama Google Ads – pierwsza kampania w Google Ads
13 grudnia 2021
Reklama Google Ads – pierwsza kampania w Google Ads

Sprawdź kiedy warto prowadzić działania reklamowe w wyszukiwarce internetowej oraz dowiedz się jak uruchomić swoją pierwszą kampanię w programie reklamowym Google Ads?

Czytaj więcej
BUR: Baza Usług Rozwojowych PARP
10 grudnia 2021
BUR: Baza Usług Rozwojowych PARP

Dowiedz się czym jest BUR, czyli Baza Usług Rozwojowych prowadzona przez PARP, jakie są zasady jej działania i możliwości starania się o dofinansowanie do usług rozwojowych, takich jak: szkolenia, kursy, studia podyplomowe, usługi doradztwa zawodowego...

Czytaj więcej