Wyszukiwanie
Słowo kluczowe:
Np.: temat, miasto, nazwa organizatora...

Adres WWW wydrukowanej strony: https://eventis.pl//konferencja/seminarium-case-explorer-2018-od-gaszenia-pozarow-do-zapobiegania-ich-powstawaniu-jak-sop-zmienia-perspektywe-w-przedsiebiorstwie-69770-id146

Informacje o konferencji

 • Seminarium Case Explorer 2018 ,,Od gaszenia pożarów do zapobiegania ich powstawaniu. Jak S&OP zmienia perspektywę w przedsiębiorstwie”


  ID konferencji: 69770
  Typ: Konferencje
  Kategoria: Zaopatrzenie, zakupy Produkcja
 • Termin konferencji:

  Adres konferencji:

  Centrum Konferencyjne Golden Floor Tower
  Chłodna 51
  Warszawa
  Godziny zajęć (czas trwania):
  1 dzień
 • Organizator konferencji:

  MPM Productivity Management Sp. z o.o.
  os. Na Murawie 13/2a
  61-655 Poznań
  woj. wielkopolskie
  O firmie Inne oferty firmy
MPM Productivity Management Sp. z o.o.
Zadaj pytanie:
Zgłoś uczestnictwo:
Wyszukaj inne
Konferencje

Opis konferencji

Informacje podstawowe o konferencji:

http://www.mpm24.com/aktualnosci/2017/seminarium-case-explorer-2018/

Konferencja skierowana jest do:

Bolączką wielu spotkań sopowskich jest przychodzenie nieprzygotowanym przez jego uczestników. Proponowane rozwiązania często nie uwzględniają realiów innych działów, bardzo często są zamknięte tylko we własnej perspektywie. Sprzedaż obiecuje więcej niż jesteśmy w stanie zrobić w lepszych warunkach niż są korzystne dla efektywności, zapasy są redukowane „po trupach”, dla produkcji dobre OEE to takie jak ma Toyota, a dla zakupów obniżanie ceny dostaw jest priorytetem...

By spotkania sopowskie były sprawne i efektywne kluczem jest przygotowanie, które uwzględnia realia innych a przede wszystkim cele firmy. To się jednak nie uda, jeżeli w firmie nie stworzy się pewnego minimum wiedzy o wzajemnych powiązaniach.

W trakcie tej interaktywnej sesji wspólnie przećwiczymy kilka najbardziej uniwersalnych i podstawowych relacji występujących wewnątrz firmy.

Program konferencji:

Materiałem wyjściowym prelekcji będą wyniki ankiety, przeprowadzonej wśród menedżerów i specjalistów polskich firm, dotyczącej problemów 2017 roku i trendów na 2018 roku w łańcuchu dostaw.

• Na jakie sytuacje przygotowują się szefowie łańcucha dostaw w 2018 roku? Z czym borykali się w 2017 roku? Jak zmienna może być sytuacja w kolejnym?
• Co się działo w 2017? Jak miniony rok widzieli szefowie i specjaliści pracujący w łańcuchu dostaw, a jakie są obserwacje konsultantów MPM.
• Obawy i nadzieje na 2018 rok. Jakich wyzwań spodziewają się firmy, a jakie widać okiem konsultanta?
• Jak się przygotować na to co nadchodzi? Nieważne co będzie – łańcuchy dostaw muszą temu sprostać. Z sukcesem! Tylko jak być gotowym na wiele opcji na raz?

10.30 – 11.00 rejestracja
11.00 – 11.30 Łańcuch Dostaw w 2018 roku – na jakie zmiany i sytuacje musisz przygotować już dziś swoją organizację? Zbigniew Sobkiewicz – Consulting Director, MPM Productivity Management Sp. z o.o.
11.30 – 13.30 Od gaszenia pożarów do zapobiegania ich powstawaniu. Jak S&OP zmienia perspektywę w przedsiębiorstwie - Jerzy Sobieszczuk, Lantmannen Unibake Poland Sp. z o.o., Dyrektor Łańcucha Dostaw Regionu Polski i Węgier

1. Geneza decyzji o wdrożeniu Sales and Operations Planning.
2. Jak się do tego zabrać? Dylemat między wsparciem zewnętrznym a zasobami firmy.
3. Jak wdrażać: totalnie czy etapami ? Jakie możemy dostrzec zagrożenia?
4. Co można osiągnąć i czy to wystarczy, aby S&OP był atrakcyjny dla uczestników?
5. Rola komórek organizacyjnych Firmy – balans pomiędzy czynnikami przyciągającymi i odpychającymi. Jak doprowadzić do sytuacji, aby wszystkim nam zależało na powodzeniu projektu.
6. Jak wyobrażam sobie dalszą ewolucję procesu? Co należy doskonalić a co utrwalić?

13.30-13.45 przerwa kawowa
13.45-16.00 Jak wdrożyć właściwy rytm procesu? – ćwiczenie z wykorzystaniem symulatora łańcucha dostaw – The Fresh Connection. Zbigniew Sobkiewicz – Consulting Director, MPM Productivity Management Sp. z o.o.
(interaktywna sesja warsztatowa)

Informacje o prelegentach:

Zbigniew Sobkiewicz
Gość Specjalny seminarium: Jerzy Sobieszczuk, Lantmannen Unibake Poland Sp. z o.o., Dyrektor Łańcucha Dostaw Regionu Polski i Węgier

Koszt i warunki udziału

Ceny:

 • 0 zł za

Cena zawiera:

udział w seminarium, przerwy kawowe, kanapki

Dofinansowanie z UE:

Nie.

Warunki udziału i przyjmowania zgłoszeń:

Aby uzyskać cenę 0 zł należy wypełnić ankietę: za wypełnienie ankiety: https://wyzwaniawscm2018.webankieta.pl/

Wydarzenie: Seminarium Case Explorer 2018 ,,Od gaszenia pożarów do zapobiegania ich powstawaniu. Jak S&OP zmienia perspektywę w przedsiębiorstwie”