XV Ogólnopolski Kongres Służb Utrzymania Ruchu PolMaintenance

O kongresie

Zapraszamy Państwa do dołączenia do uczestników jubileuszowej edycji Kongresu PolMaintenance i stworzenia perfekcyjnego zespołu Utrzymania Ruchu!

Dlaczego warto wziąć udział w 15 Kongresie PolMaintenance:
- Poznasz sprawdzone sposoby na rosnące koszty i troskę o środowisko – zainspiruj się doświadczeniem innych!
- Dowiesz się, w jaki sposób planować i realizować podejście systemowe do rozwoju Utrzymania Ruchu,
- Nauczymy cię jak właściwie wykorzystywać dane w dobie digitalizacji przemysłu 4.0,
- Pokażemy jak skutecznie zarządzać prewencją i sytuacjami awaryjnymi,
- Przekonasz się jak ważne są zarządzanie i komunikacja w zespole UR,
- Skorzystasz z najnowszej i sprawdzonej wiedzy prelegentów, którzy są doświadczonymi praktykami utrzymania ruchu
- Dzięki precyzyjnemu doborowi tematów zaczniesz podejmować trafne decyzje dotyczące zarządzania i będziesz podejmować tylko te działania, które przełożą się na realne usprawnienie pracy w UR.
- Szanujemy Twój czas i pieniądze. Od samego początku wiesz jakie zagadnienia będą poruszane podczas szkolenia. Nie zostaniesz niemile zaskoczony agendą czy prowadzącymi.
Kto powinien wziąć udział?
- dyrektorów i kierowników UR
- dyrektorów ds. inwestycji
- dyrektorów i kierowników produkcji
- dyrektorów i kierowników ds. technicznych
- inżynierów i koordynatorów UR
- szefów UR
- głównych mechaników
- specjalistów ds. mechanicznych

Program kongresu

BLOK I Lean to green – z myślą o przyszłości

Podczas 90 minutowego meczu piłkarze pokonują średnio 9 – 12 kilometrów. Oczywiście ten dystans jest uzależniony od pozycji na boisku i ustaleń taktycznych. W 2014 roku Svetoslav Dyakov przebiegł podczas meczu Ligi Mistrzów 16 837 metrów. Ten ogrom energii drzemiący w piłkarzach postanowili wykorzystać brytyjscy naukowcy, uznając samo bieganie po murawie za marnotrawstwo. W związku z tym, pod nawierzchnią jednego z boisk w Rio postanowili zamontować płyty, które przetwarzają energię wywołaną naciskiem piłkarza na prąd oświetlający obiekt.

Pomysł wydaje się mieć świetne założenia. Okazuje się jednak, że samo rozwiązanie jest na tyle drogie, że sam zwrot energii elektrycznej nie wpływa na obniżenie kosztów.

A jaki jest Twój sposób na rosnące koszty i troskę o środowisko?

Rosnące ceny energii mogą się okazać przeciwnikiem trudnym do pokonania dla wielu przedsiębiorstw. Poznaj doświadczenie i taktykę innych firm - stań do walki w poszukiwaniu oszczędności.
Oceń odpowiednio potencjał płynący z wprowadzenia poszczególnych działań i wykorzystuj kluczowe sytuacje, aby osiągnąć korzystny wynik.
Raport z 2017 roku wskazuje, że Polska plasuje się na 21. miejscu w niechlubnym rankingu największych emitentów CO2. Prym wiodą Chińczycy. To może być ostatni moment na zimny prysznic i rozpoczęcie działań. Znasz już strategię?
53 lata ma jeden z najstarszych zawodników występujących w profesjonalnych ligach piłki nożnej, to Japończyk Kazuyoshi Miura. Co zaważyło o jego zdolności i wytrzymałości? Rozszyfruj właściwe projektowanie maszyn i urządzeń. Naucz się decydować o ich żywotności i niskim zapotrzebowaniu energetycznym.

BLOK II Siła strategii – poznaj, w jaki sposób planować i realizować podejście systemowe do rozwoju Utrzymania Ruchu.

Przypuszczalnie nasz kraj to wylęgarnia ekspertów w dziedzinie sportu. Szacunki wskazują, że w Polsce można bez problemu wybierać może nawet spośród 38 milionów specjalistów! Mimo że każdy z nich opowiada się prawdopodobnie za innym rozwiązaniem gwarantującym sukces zespołu, jedno ich łączy – pewność, że pomyślność zapewnia odpowiednia strategia. Dlatego też, nie tylko fani piłki nożnej, wspominają taktykę porównywaną do boiskowej wojny Trenera Stulecia – Rinus’a Meichels’a czy zdobywcę 49 trofeów Alex’a Fergusona.

Szkopuł tkwi jednak w odpowiedzi na pytanie, jak stworzyć strategię, która wpłynie na długotrwały sukces, a następnie przekonać zespół do jej realizacji?

Piłka nożna i pieniądze coraz częściej idą w parze. Według Deloitte, europejski rynek piłki nożnej wart jest prawie 25 miliardów Euro. A jak wygląda pozyskiwanie środków w Twoim dziale? Dowiedz się, w jaki sposób właściwie kontrolować i alokować budżet.
Niesamowite tempo i częste transfery! Notujemy w Polsce najszybszy od 10 lat wzrost wynagrodzeń, a do tego częsta rotacja pracowników… Jak podołać korzystnej sytuacji członków zespołu i nie przegrać turnieju o najlepszych?
Marcos Rojo rozegrał ponad 50 meczów w Premier League, zanim zdobył pierwszego gola dla Manchesteru United w tych rozgrywkach. Jak długo Ty czekasz na efekty swoich starań? Poznaj najlepsze praktyki i skracaj czas oczekiwania na sukces.
Jak przekonać do realizacji wyznaczonej strategii? Dobre praktyki innych zespołów, siła autorytetu a może kluczowe argumenty? Sprawdź, które zagranie przyniesie pożądany wynik na Twoim terenie.
Transformacja reprezentacji Polski to częsta, szumna, zapowiedź zmian w zespole, zazwyczaj niedługo po wyborze nowego selekcjonera. Czy zmiana musi oznaczać zamieszanie? Jak podejść do przekształceń działu Utrzymania Ruchu w sposób strategiczny, mając na uwadze ciągły rozwój oraz długofalowe korzyści dla całej firmy?

BLOK III Właściwe wykorzystanie danych w dobie digitalizacji przemysłu 4.0.

Nie wierz swoim oczom, ufaj statystykom to zasada, którą kierują się władze Midtjylland, dwukrotnego mistrza i zdobywcę Pucharu Danii. Trener drużyny – Rasmus Ankersen – zawdzięcza sukces … liczbom. Wspólnie z Anglikiem Matthew Benhamem (pasjonatem piłki nożnej, matematyki i zakładów bukmacherskich) opracowali owiany tajemnicą model, opierający się na ocenie drużyny nieuwzględniającej samych wyników meczów, a liczbę stwarzanych sytuacji i analizie piłkarzy na podstawie nagrań wideo z wielu rozegranych spotkań, jednak bez oglądania go na żywo. Wzór ma odrzeć futbol z przypadkowości, znajdować stałe wielkości i na nich opierać działania. To prawdopodobnie właśnie dlatego stałe fragmenty są domeną zespołu z Danii – strzelali w ten sposób prawie jednego gola na mecz! A zdarzało się w ten sposób trafiać do bramki rywali nawet czterokrotnie podczas spotkania. W 2015 roku ten sposób strzelali prawie połowę goli. Z tym wynikiem mogło się równać wyłącznie Atletico Madryt.

To jeden z ciekawszych przykładów zastosowania danych w piłce nożnej. A jak Ty wykorzystujesz tą tajną broń, aby ułatwiać pracę zespołu i święcić triumfy?

W 2020 roku liczba danych przekroczy 40 zettabajtów (zettabajt to inaczej tryliard bajtów). Poznaj tricki gwarantujące zbieranie tylko odpowiednich informacji, które przyczynią się do rozwoju.
Czy brak danych jest równoznaczny z zakończeniem gry? Dowiedz się, jak wyjść obronną ręką z trudnej sytuacji i zachowaj szansę na zwycięstwo.
Pozyskiwanie wiadomości nie jest gwarancją sukcesu. Co zrobić, aby uzyskane informacje grały do naszej bramki? W jaki sposób połączyć je z funkcjonującymi systemami? Dowiedz się więcej o tajnikach posługiwania się faktami i liczbami w działach Utrzymania Ruchu.
Komunikacja bezprzewodowa pomiędzy sędziami, Goal Line Technology, czy popularny VAR to tylko część najnowszych technologii, które na stałe weszły do piłkarskiego świata. Wszystko po to, aby zminimalizować liczbę błędów i ułatwić pracę. A jakie rozwiązania sprawdzą się u Ciebie? Zetknij się z nowoczesnymi technologiami i zyskaj przewagę nad przeciwnikiem.

BLOK IV Dzień, jak co dzień. Celne zarządzanie prewencją i sytuacjami awaryjnymi.

20 marca 1991 roku, kiedy na zegarach wybiła 88. minuta meczu pomiędzy Olympique Marsylia a AC Milan, na stadionie zapanowała ciemność. Drużyna gospodarzy do niezapowiedzianej przerwy prowadziła 1:0. Kiedy po 15 minutach na murawę wróciło światło, marsylczycy nie mieli już z kim grać. Wiceprezes włoskiego klubu nakazał bowiem piłkarzom zejście z boiska. Pojedynek zakończył się walkowerem, a Milan został ukarany wykluczeniem z kolejnej edycji europejskich pucharów. Adriano Galliani zapytany po latach o zaistniałą sytuację przyznał się do popełnionego błędu i poczucia żalu. Podkreślając jednocześnie ogromny chaos, który zapanował na boisku po całym incydencie – zamieszaniu i kibicach na murawie. Prawdopodobnie nikt nie pamiętałby o tym spotkaniu, gdyby nie ta awaria. To jednak jedyny mocny punkt tej sytuacji. Czy można było jej uniknąć?

A Ty? Minimalizujesz ilość niespodziewanych sytuacji? Jak radzisz sobie w kryzysowych momentach? W jaki sposób starasz się im zapobiec?

Lepiej zapobiegać niż leczyć. Brak odpowiedniego przygotowania i profilaktyki u sportowców może grozić kontuzjami skazującymi na długie rehabilitacje i miejsce na… trybunach. Nie możesz na to pozwolić. Naucz się odpowiednio planować prewencję i nie pozwól, aby Twoje maszyny zostały wykluczone z gry. Zadbaj odpowiednie warunki jeszcze przed przyjazdem urządzeń.
Jak nie przestrzelić? Poznaj sposoby na szacowanie zasobów koniecznych do właściwej prewencji.
Kto lubi oglądać powtórki, kiedy wszyscy wokół znają już wynik? Nie trać cennych sekund. Bądź na bieżąco i transmituj na żywo – zbieraj i korzystaj z danych w czasie rzeczywistym.
Czas powrotu do zdrowia po kontuzji zależy od rodzaju urazu, ale także od skuteczności rehabilitacji. Jakie są najpopularniejsze sposoby skracania czasu napraw? Zatroszcz się o właściwe metody pozwalające na szybki powrót do gry maszyn i urządzeń.
Triumfujesz w Lidze Mistrzów i czy dopiero odnosisz sukcesy w okręgówce, a może akurat tym razem powinęła Ci się noga? Bez względu na obecną sytuację - doceniaj małe kroki, ale mierz się z rzeczywistością. Poznaj sprawdzone sposoby właściwego raportowania i prezentowania wyników przed zarządem.

BLOK V Zarządzanie i komunikacja – czy to sposób na sukces?

Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem. Autorstwo, popularnej sentencji przypisuje się, Konfucjuszowi, a do jego słuszności przekonujemy się do tej pory w przeróżnych dziedzinach życia.

Ta zasada, która stała się także podstawą do stworzenia, popularnej na całym świecie, metodologii szkolenia piłkarzy - Coerver Choaching. Program koncentruje się na nauce mistrzowskiego panowania nad piłką i rozwijania umiejętności gry 1 na 1. A następnie skupienia się na aspektach indywidualnej i zespołowej gry, tworząc w ten sposób tzw. Piramidę Rozwoju zawodnika. Do najbardziej znanych następstw tej metodologii zalicza się takich piłkarzy jak: Thomas Mueller, Arjen Robben czy Gareth Bale.

W jaki sposób szkoleni są pracownicy w firmach? Jak ważne są pojedyncze kompetencje, a jaką rolę odgrywa praca zespołowa? Co decyduje o przewadze efektywności jednego działu nad innym?

Najczęstszy pojedynek - Produkcja vs Utrzymanie ruchu. Kto wygra firmowe derby? Czy remisowy wynik da awans obu zespołom? A może czas stanąć po jednej stronie? Poznaj sposoby gry, kiedy nie brakuje ciągłych zwrotów akcji.
Czy wynik to najlepsze kryterium oceny? Jak tworzyć wskaźniki, pozwalające na sprawiedliwą ocenę, które jednocześnie staną się realnym celem dla członków zespołu.
Stwórz własną mistrzowską szkołę i rozwijaj umiejętności pracowników w oparciu o wiedzę i doświadczenie. Podpatruj najlepszych w swojej dziedzinie. Trening czyni mistrza!
Do nietypowych sposobów mobilizacji drużyny przed bojem na pewno można zaliczyć metodę Pep’a Guardioli, przed finałem Ligi Mistrzów, puścił swoim piłkarzom film z najlepszymi akcjami w ich wykonaniu, z muzyką z Gladiatora w tle. Wynik? 2:0 dla FC Barcelony. A Ty? Jak wspierasz swoją drużynę?
Próbujesz walczyć z prokrastynacją i niechęcią? Pracownicy niezmiennie stoją w defensywie? Czy to moment na żółtą kartkę? A może czas na zmianę? Dowiedz się, jak organizować pracę w zespole i motywować zespół do działania.

Czas trwania

wydarzenie dwudniowe

Prelegenci

-

Gdzie i kiedy

Wrocław 20-21 maj 2020
Hotel Ibis Styles

50-083 Wrocław

Pl. Konstytucji 3 Maja 3

woj. dolnośląskie

Rejestracja

Cena 1
za 1 os. przy zgłoszeniu do 29.02.2020
1 399
Cena zawiera:
  • Warunkiem uczestnictwa wydarzeniu jest wniesienie opłaty za uczestnictwo. W przypadku zgłoszenia od przedstawicieli grupy docelowej Kongresu PolMaintenance opłata wynosi: - promocyjna przy zgłoszeniu do 29.02.2020 – 1399 zł netto/osobę - regularna - 1699zł netto/osobę W przypadku zgłoszenia od przedstawicieli firm oferujących produkty i usługi dla działów utrzymania ruchu opłata wynosi: - regularna - 2800zł netto/osobę Opłata obejmuje: - Bilet wstępu na Kongres PolMaintenance – 20-21 maj 2020 r., - Możliwość zaaranżowania spotkań biznesowych z innymi uczestnikami kongresu dzięki specjalnej aplikacji, - Całodzienny, bezpłatny serwis kawowy, - Pełne wyżywienie – obiad, napoje, przekąski, - Gwarancję najlepszych i pełnych prelekcji szkoleniowych prowadzonych zarówno przez doświadczonych trenerów, jak i doświadczonych szefów utrzymania ruchu, - Dostęp do prezentacji szkoleniowych po zakończeniu Kongresu w formie elektronicznej, - Bilet wstępu na wieczorny bankiet (20 maj 2020 r.), - Certyfikat potwierdzający udział w Kongresie.
Zapisz się
Cena 2
za 1 os przy zgłoszeniu po 29.02.2020
1 699
Cena zawiera:
  • Warunkiem uczestnictwa wydarzeniu jest wniesienie opłaty za uczestnictwo. W przypadku zgłoszenia od przedstawicieli grupy docelowej Kongresu PolMaintenance opłata wynosi: - promocyjna przy zgłoszeniu do 29.02.2020 – 1399 zł netto/osobę - regularna - 1699zł netto/osobę W przypadku zgłoszenia od przedstawicieli firm oferujących produkty i usługi dla działów utrzymania ruchu opłata wynosi: - regularna - 2800zł netto/osobę Opłata obejmuje: - Bilet wstępu na Kongres PolMaintenance – 20-21 maj 2020 r., - Możliwość zaaranżowania spotkań biznesowych z innymi uczestnikami kongresu dzięki specjalnej aplikacji, - Całodzienny, bezpłatny serwis kawowy, - Pełne wyżywienie – obiad, napoje, przekąski, - Gwarancję najlepszych i pełnych prelekcji szkoleniowych prowadzonych zarówno przez doświadczonych trenerów, jak i doświadczonych szefów utrzymania ruchu, - Dostęp do prezentacji szkoleniowych po zakończeniu Kongresu w formie elektronicznej, - Bilet wstępu na wieczorny bankiet (20 maj 2020 r.), - Certyfikat potwierdzający udział w Kongresie.
Zapisz się
Cena 3
za 1 os. dla przedstawicieli firm oferujących produkty i usługi dla działów utrzymania ruchu
2 800
Cena zawiera:
  • Warunkiem uczestnictwa wydarzeniu jest wniesienie opłaty za uczestnictwo. W przypadku zgłoszenia od przedstawicieli grupy docelowej Kongresu PolMaintenance opłata wynosi: - promocyjna przy zgłoszeniu do 29.02.2020 – 1399 zł netto/osobę - regularna - 1699zł netto/osobę W przypadku zgłoszenia od przedstawicieli firm oferujących produkty i usługi dla działów utrzymania ruchu opłata wynosi: - regularna - 2800zł netto/osobę Opłata obejmuje: - Bilet wstępu na Kongres PolMaintenance – 20-21 maj 2020 r., - Możliwość zaaranżowania spotkań biznesowych z innymi uczestnikami kongresu dzięki specjalnej aplikacji, - Całodzienny, bezpłatny serwis kawowy, - Pełne wyżywienie – obiad, napoje, przekąski, - Gwarancję najlepszych i pełnych prelekcji szkoleniowych prowadzonych zarówno przez doświadczonych trenerów, jak i doświadczonych szefów utrzymania ruchu, - Dostęp do prezentacji szkoleniowych po zakończeniu Kongresu w formie elektronicznej, - Bilet wstępu na wieczorny bankiet (20 maj 2020 r.), - Certyfikat potwierdzający udział w Kongresie.
Zapisz się

Organizator

Forum Media Polska Sp. z o.o.
60-595 Poznań
ul. Polska 13
woj. wielkopolskie
Forum Media Polska została założona w 1988 roku i zajmuje się dostarczaniem klientom biznesowym wysokiej jakości informacji profesjonalnych oraz usługami szkoleniowymi i rozwojowymi. Jesteśmy częścią Forum Media Group - międzynarodowej firmy medialn...
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Prosimy o przejście do sekcji Zapisz się, aby wypełnić formularz zgłoszenia w wydarzeniu. Po jego wysłaniu organizator skontaktuje się celem potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia i przekazania szczegółów organizacyjnych.

- W przypadku pisemnej rezygnacji z udziału w Kongresie PolMaintenance do 15 kwietnia 2020 r. uczestnik nie poniesie żadnych kosztów. Jeżeli uczestnik złoży pisemną rezygnację po tym terminie, a przed 30 kwietnia 2020 r. zostanie obciążony kwotą w wysokości 200 zł netto + VAT/osobę. Osoby, które nie odwołają pisemnie swojego udziału do 20 maja 2020 r., a nie wezmą udziału w, zostaną obciążone pełnymi kosztami uczestnictwa na podstawie wystawionej faktury.
- Składając zamówienie na Kongres po terminie możliwej rezygnacji i braku uczestnictwa w wydarzeniu, Organizatorowi przysługuje opłata za Kongres w pełnej wysokości.
- Zamiast zgłoszonej osoby w Kongresie może wziąć udział inny pracownik firmy (należy o tym fakcie poinformować organizatora Kongresu).
- W przypadku wyczerpania miejsc lub odwołania Kongresu kwota wpłacona na konto Organizatora zostanie zwrócona w ciągu 7 dni od planowanej daty Kongresu.
- Wpłat należy dokonać na konto wskazane na fakturze proforma.
- Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie Kongresu.
- Zamawiający oświadcza, że jest płatnikiem VAT oraz upoważnia spółkę FORUM MEDIA POLSKA do wystawienia faktury VAT bez swojego podpisu.

Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas

Wypełnij formularz

Uzupełnij pole
Wybierz termin wydarzenia
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij wiadomość
Potwierdź, że nie jesteś botem.
Musisz zaakceptować regulamin.

Dane kontaktowe

Forum Media Polska Sp. z o.o.
60-595 Poznań ul. Polska 13
Powiadomienia o nowych terminach

Zapisz się, aby otrzymywać powiadomienia o nowych terminach tego wydarzenia!