Analiza ryzyka w obszarze cyberbezpieczeństwa

O kursie

Celem szkolenia jest uporządkowanie wiedzy na temat bezpieczeństwa informacji, w tym bezpieczeństwa informatycznego DLA OSÓB NIE BĘDĄCYCH INFORMATYKAMI !

Przedstawione zostaną problemy informatyczne w sposób zrozumiały dla osób bez wykształcenia informatycznego. Podstawą wykładu jest tematyka analizy ryzyka w IT.

Kto powinien wziąć udział?

Szkolenie skierowane jest w szczególności do kierownictwa firm i organizacji, pracowników administracji i innych osób zobowiązanych do ochrony danych, w tym także danych osobowych, audytorów, kontrolerów i innych osób, nie będących informatykami.

Program kursu

 1. Wstęp
 2. Świat usług cyfrowych dla wszystkich
 3. Jak zrozumieć świat usług cyfrowych, jeśli nie ma się wykształcenia informatycznego – kilka słów o sposobie działania sieci IT w przystępnej i zrozumiałej dla każdego formie
 4. Bezpieczeństwo informacji i jego elementy – odniesienie do zrozumienia sposobu działania sieci IT
 5. Zarządzanie ryzykiem w bezpieczeństwie informacji – jak to zrobić?
 6. Rola pracownika w zarządzaniu ryzykiem bezpieczeństwa informacji – szczególne uwzględnienie odpowiedzialności i zrozumienia tematu przez osoby NIE TECHNICZNE!
 7. Rola analizy ryzyka po zaistniałym incydencie bezpieczeństwa, w tym elementy RODO
 8. Zachowanie bezpieczeństwa i ciągłości działania w globalnym świecie usług cyfrowych, oparte nie tylko na ochronie struktur IT, ale i na przeciwdziałaniu aktom socjotechnicznym skierowanym „na pracownika”
 9. Podsumowanie.

Czas trwania

1 dzień

Prelegenci

Anna Słodczyk – mgr inż. elektronik, dypl. risk manager, konsultant ds. zarządzania ryzykiem, inspektor ochrony danych.

Specjalizacja: ryzyko operacyjne, ryzyko zawodowe, ryzyko projektu, ryzyko techniczne (w oparciu o opracowaną metodykę autorską), ochrona danych osobowych i bezpieczeństwo informacji.
Główne certyfikaty: międzynarodowy certyfikat zarządzania ryzykiem CRISC, europejski certyfikat bezpieczeństwa IT EITCA/IS, audytor wiodący ISO/IEC 27001, audytor wiodący OHSAS 18001. Posiada również certyfikaty: certyfikat zarządzania projektami IPMA D, inżynier bezpieczeństwa informacji Isec Man.

Uwaga! W nieprzewidzianych sytuacjach losowych, wskutek których trener zaprezentowany w opisie nie będzie mógł poprowadzić szkolenia/kursu, PIKW sp. z o.o. zastrzega sobie możliwość zmiany prowadzącego.

Terminy i miejsca

To szkolenie nie ma aktualnych terminów. Wyślij zapytanie o nowe terminy bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.

Wymagany jest komputer z dostępem do internetu.

Rejestracja

Cena kursu online
za osobę
595
+23% VAT
Cena zawiera:
 • udział w zajęciach
 • materiały szkoleniowo-konferencyjne
 • certyfikat uczestnictwa
Zapisz się

Organizator

Polski Instytut Kontroli Wewnętrznej
00-815 Warszawa
Sienna 93 lok. 35
woj. mazowieckie
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Prosimy o przejście do sekcji Zapisz się, aby wypełnić formularz zgłoszenia w wydarzeniu. Po jego wysłaniu organizator skontaktuje się celem potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia i przekazania szczegółów organizacyjnych.

Najszybszym sposobem kontaktu z organizatorem i uzyskania dodatkowych informacji jest wypełnienie formularza kontaktowego. Możesz też zadzwonić do organizatora.
Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas

Wypełnij formularz

Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Wybierz termin wydarzenia
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij wiadomość
Potwierdź, że nie jesteś botem.
Musisz zaakceptować regulamin.

Dane kontaktowe

Polski Instytut Kontroli Wewnętrznej
00-815 Warszawa Sienna 93 lok. 35
Powiadomienia o nowych terminach

Zapisz się, aby otrzymywać powiadomienia o nowych terminach tego wydarzenia!