Wyszukiwanie
Słowo kluczowe:
Np.: temat, miasto, nazwa organizatora...

Adres WWW wydrukowanej strony: https://eventis.pl//kurs/excel-i-produktywna-praca-na-bazach-danych-73313-id18686

Informacje o kursie

  • Excel i produktywna praca na bazach danych

    ID kursu: 73313
    Typ: Kursy
    Kategoria:
  • Termin kursu:

    Informacje o platformie szkoleniowej oraz wymaganiach technicznych:

    online na żywo z trenerem
    komputer z dostępem do internetu
    Godziny zajęć (czas trwania):
    2 dni
    zajęcia w godzinach 9:00 - 16:00
  • Organizator kursu:

    Cognity
    Dietla 25/5
    31-070 Kraków
    woj. małopolskie
    O firmie Inne oferty firmy
Cognity
Zadaj pytanie:
Wyszukaj inne
Kursy

Opis kursu

Informacje podstawowe o kursie:

Po szkoleniu będziesz mógł:

- -efektywnie wykorzystywać zastosowanie programu MS Excel,

- pracować na złożonych arkuszach danych,

- korzystać z formuł i funkcji programu,

- unikać błędów i rozumieć komunikaty,

- tworzyć, formatować, analizować wielowymiarowe dane,

- wykorzystać możliwości programu do własnych i praktycznych celów,

- automatyzować zadania.

Certyfikat

Po ukończonym kursie otrzymasz od nas certyfikat potwierdzający kwalifikacje zdobyte podczas szkolenia. Na certyfikacie znajduje się numer wpisu do rejestru instytucji szkoleniowych 2.12/00238/2015. Jest to potwierdzenie, że szkolenie przeprowadzone jest przez profesjonalną firmę szkoleniową.

Opieka poszkoleniowa

Po zakończonym szkoleniu dajemy Ci możliwość korzystania z merytorycznej pomocy trenera. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości lub pytania związane z tematyką odbytego szkolenia, możesz wybrać jedną z dwóch możliwych form kontaktu z trenerem, w przeciągu 1 roku po zakończonym szkoleniu: konsultację telefoniczną lub e-mailową (dwukrotnie) lub konsultacje face to face z trenerem w Krakowie w wymiarze 2 godzin lekcyjnych.

Kurs skierowany jest do:

Szkolenie jest dla osób, które:

  • znają podstawowe zagadnienia MS Excel,
  • chcą nauczyć efektywnie wykorzystywać program MS Excel,
  • pracują na dużych zbiorach danych,
  • chcą poznać zaawansowane możliwości programu,
  • chcą tworzyć czytelne raporty, tabele, bazy danych.

Program kursu:

1. Efektywne korzystanie z Excela – zaawansowana edycja i formatowanie danych:

  • poruszanie się po arkuszu,
  • formatowanie,
  • dynamiczne obrazy danych,
  • statyczne obrazy danych,
  • ukrywanie danych,
  • formaty użytkownika,
  • zastosowanie stylów,
  • transpozycja,
  • pasek narzędzi Szybki dostęp – dostosowanie, dodawanie nowych poleceń,
  • dostosowywanie Wstążki – możliwości, sposoby, resetowanie ustawień.

2. Praca z wieloma arkuszami – poruszanie się pomiędzy arkuszami, porównywanie dwóch arkuszy obok siebie, przenoszenie i kopiowanie arkuszy do innych skoroszytów, edycja masowa.

3. Łączenie skoroszytów i tworzenie odwołań zewnętrznych:

  • tworzenie formuł odwołań zewnętrznych i składnia formuł odwołań,
  • tworzenie formuły łączącej metodą wskazania,
  • wklejanie łączy,
  • praca z formułami zewnętrznych odwołań,
  • tworzenie łączy do niezapisanych skoroszytów,
  • otwieranie skoroszytu przy użyciu formuł odwołań zewnętrznych,
  • określanie domyślnego zachowania,
  • praca z łączami, aktualizacja łączy, zmiana źródła łącza, przerywanie łączy,
  • unikanie potencjalnych problemów z formułami odwołań zewnętrznych,
  • modyfikowanie skoroszytu źródłowego,
  • łącza pośredniczące.

4. Menadżer nazw:

  • różnice między definiowaniem nazw a ich tworzeniem,
  • praktyczne przykłady na wykorzystanie nazw,
  • zastosowanie obszarów,
  • operacje na obszarach.

5. Współpraca w Excelu i tworzenie arkuszy dla innych użytkowników:

  • sprawdzanie poprawności danych,
  • opcje sprawdzania poprawności danych:
    • poprawność danych,
    • walidacja liczbowa, tekstowa, niestandardowa,
    • listy wartości,
    • dynamiczne listy wartości,
    • duplikaty danych,
  • wybieranie wartości z listy,
  • ochrona arkusza i blokowanie komórek,
  • ukrywanie formuł i zabezpieczanie arkusza,
  • tworzenie własnych formularzy i stosowanie formantów.

6. Praca grupowa:

  • omówienie pracy grupowej,
  • praktyczne zastosowanie śledzenia,
  • dodawanie i modyfikacja komentarzy,
  • efektywne wykorzystywanie inspekcji,
  • szablon – zapisywanie, modyfikacja, praktyczne zastosowanie.

7. Wykonywanie obliczeń za pomocą formuł i funkcji oraz zagnieżdżanie funkcji:

  • funkcje logiczne, np. JEŻELI, ORAZ, LUB, NIE,
  • funkcje daty i czasu, np: DNI.ROBOCZE, DZIŚ, TERAZ, CZĘŚĆ.ROKU,
  • funkcje matematyczne: ZAOKR, SUMA.WARUNKÓW, SUMA.JEŻELI oraz sumowanie wszystkich komórek z zakresu, liczenie sum skumulowanych, ignorowanie błędów przy sumowani, zastosowanie sum warunkowych z wieloma kryteriami,
  • funkcje tekstowe – ZŁĄCZ.TEKSTY, TEKST, KWOTA, DŁ, PORÓWNAJ,
  • funkcje statystyczne – LICZ.JEŻELI, ŚREDNIA.JEŻELI, ŚREDNIA WARUNKÓW,
  • MIN.K, MAX.K, CZĘSTOŚĆ, LICZ.WARUNKI, ILE.NIEPUSTYCH,
  • funkcje wyszukiwania i adresu (INDEKS, PODAJ.POZYCJĘ, WYSZUKAJ – wszystkie typy), wyszukiwanie dwóch wartości, wyszukiwanie wartości w dwóch kolumnach, ustalanie adresu komórki w obszarze na podstawie jej wartości,
  • funkcje informacyjne – TYP, CZY.TEKST,
  • formuły tablicowe,
  • kontrola okienek za pomocą okna czujki.

8. Poprawianie typowych błędów w formułach:

  • odwołania cykliczne,
  • określanie momentu przeliczania formuł,
  • wskazówki dotyczące formuł,
  • unikanie sztywnego wpisywania wartości,
  • przekształcanie formuł w wartości,
  • odwołania poprzez funkcje pośrednie.

9. Bazy danych, sortowanie i filtrowanie:

  • sortowanie – zmiana klucza sortowania, zaawansowane opcje,
  • wielopoziomowe sortowanie danych,
  • narzędzie Autofiltr,
  • filtr niestandardowy,
  • filtrowanie z użyciem znaku *,
  • filtry zaawansowane,
  • stosowanie warunków filtra,
  • kreatywność w niestandardowym filtrowaniu,
  • sumy częściowe i konspekty.

10. Tabele przestawne:

  • tworzenie tabeli przestawnej,
  • modyfikacja tabeli przestawnej,
  • grupowanie danych w tabeli przestawnej,
  • pola obliczeniowe oraz elementy obliczeniowe,
  • sortowanie danych w tabeli przestawnej:
    • sortowanie ręczne,
    • sortowanie alfabetyczne,
    • sortowanie z użyciem list niestandardowych,
  • filtrowanie danych w tabeli przestawnej:
    • niestandardowe opcje filtrowania,
    • narzędzie Fragmentator,
  • Drill down, czyli schodzenie do szczegółowych danych,
  • tworzenie zaawansowanych tabel przestawnych:
    • tabela przestawna z wielu skonsolidowanych zakresów,
    • tabela przestawna z danych zewnętrznych,
    • odświeżanie danych w tabelach przestawnych.

11. Formatowanie warunkowe:

  • dodawanie i modyfikacja formatowania warunkowego:
    • formatowanie zależne od wartości,
    • formatowanie zależne od formuł i funkcji,
    • wyróżnianie komórek zawierających określony tekst lub wartości,
    • paski danych, zakresy kolorów, zestawy ikon,
    • zaznaczanie wartości zduplikowanych lub unikatowych,
    • tworzenie formuł określających formatowane komórki,
    • formatowanie warunkowe dat z wykorzystaniem funkcji,
    • formatowanie warunkowe z wykorzystaniem prostych formuł.

12. Sposoby unikania błędów w arkuszach:

  • identyfikacja i usuwanie błędów formuł,
  • brakujące nawiasy okrągłe,
  • komórki wypełnione znakami #,
  • nadmiarowe znaki spacji,
  • formuły zwracające błąd,
  • problemy z odwołaniami bezwzględnymi i względnymi,
  • problemy z kolejnością stosowania operatorów,
  • zastosowanie narzędzi inspekcji programu Excel,
  • identyfikowanie komórek określonego typu,
  • przeglądanie formuł,
  • śledzenie powiązań pomiędzy komórkami,
  • śledzenie wartości błędów,
  • usuwanie błędów odwołań cyklicznych,
  • zastosowanie funkcji sprawdzania błędów w tle.

13. Higiena pracy w Excelu:

  • dbanie o spójność danych,
  • dbanie o spójność i unifikację plików,
  • odwołania do komórek „nie na sztywno”,
  • sposoby grupowania informacji i zarządzania informacją.

14. Metody porządkowania danych:

  • usuwanie powtarzających się wierszy,
  • identyfikowanie powtarzających się wierszy,
  • usuwanie nadmiarowych spacji,
  • usuwanie "dziwnych" znaków,
  • łączenie kolumn,
  • zmiana pionowego układu danych na poziomy,
  • wypełnianie luk w zaimportowanym raporcie,
  • zamiana i usuwanie tekstu z komórek,
  • dodawanie tekstu do komórek,
  • eksportowanie danych.

Informacje o prelegentach:

 Trener Cognity

Koszt i warunki udziału

Ceny:

  • 1460 zł + 23% VAT za osobę za szkolenie online- cena promocyjna
  • 1679 zł + 23% VAT za osobę za szkolenie stacjonarne - cena promocyjna

Cena zawiera:

materiały szkoleniowe, certyfikat, dostęp do materiałów ze szkolenia w wersji elektronicznej, opieka poszkoleniowa, przerwy kawowe, lunch

Dofinansowanie z UE:

Nie.

Warunki udziału i przyjmowania zgłoszeń:

Prosimy o wypełnienie formularza zgłoszenia dostępnego na górze strony. Po jego otrzymaniu skontaktujemy się, aby potwierdzić zgłoszenie i przekazać wszystkie informacje organizacyjne.

Podane zostały ceny w promocji 50%, prosimy o przesłanie formularza zgłoszeniowego, aby potwierdzić promocję.

Wydarzenie: Excel i produktywna praca na bazach danych