Kurs F-gaz

O kursie

Szkolenie F-gazy odbywa się w naszym profesjonalnym laboratorium, wyposażonym w nowoczesne sprzęty różnych marek. Kurs F-gazy dzieli się na część teoretyczną, podczas której uczestnicy poznają tajniki wiedzy, dowiadują się najważniejszych informacji oraz zdobywają cenne wskazówki od naszych profesjonalistów; oraz na część praktyczną, polegającą na zdobywaniu doświadczenia i przygotowującą do samodzielnej pracy. Szkolenie doskonale przygotowuje do zdania egzaminu, po którym kursant otrzymuje certyfikat i zostaje samodzielnym specjalistą. 

Egzamin po ukończeniu szkolenia F-gazy dzieli się na dwa etapy – teoretyczny i praktyczny. Podczas części teoretycznej, która twa 90 minut, należy rozwiązać test, składający się 30 pytań jednokrotnego wyboru. Aby uzyskać wynik pozytywny, dopuszcza się popełnienie 7 błędów. Bez obaw – wszystkie pytania z bazy pytań do egzaminu wraz z odpowiedziami zostaną omówione w trakcie teoretycznej części F-gazy kursu.

Po zaliczeniu etapu teoretycznego, egzaminowany przystępuje do egzaminu praktycznego. Otrzymuje on losowo wybrany zestaw zadań praktycznych, podzielony na trzy stanowiska:
A - odzysku i napełnianie urządzenia chłodniczego;
B - połączenie lutowane;
C - kontroli szczelności oraz pracy sprężarki.

Dlaczego warto wziąć udział?

Podnieś swoje kwalifikacje zawodowe, korzystając z najlepszej oferty edukacyjnej dostępnej na rynku.

Prowadzona przez nasz ośrodek A/Cademy to baza specjalistycznych kursów, akredytowanych przez Urząd Dozoru Technicznego. Akredytacja UDT, którą otrzymał nasz ośrodek szkoleń praktycznych to gwarancja, że działamy zgodnie z najlepszą praktyką. Daje pewność kursantom, że zarówno nasze szkolenia, jak i sprzęt do nich wykorzystywany spełnia najwyższe wymagania rynku. Przekazujemy praktyczną wiedzę z zakresu montażu klimatyzacji, pomp ciepła, pomiarów elektrycznych oraz F-gazów. Przez lata działalności na rynku przeszkoliliśmy już rzeszę specjalistów, którzy z sukcesem działają na rynku. 

Kto powinien wziąć udział?

F-gazy to grupy gazów fluorowanych, które mają szeroki wpływ na wywoływanie efektu cieplarnianego. Unia Europejska dążąc do zniwelowania ich szkodliwego wpływu na naszą planetę, wprowadziła szereg regulacji, które mają na celu zmniejszenie ich destrukcyjnego wpływu na warstwę ozonową. Jedną z takich regulacji jest konieczność rejestracji urządzeń, które swoje działanie opierają o f-gazy. Dodatkowo Unia Europejska wprowadziła przepisy, które nakazują wszystkim osobom pracującym przy f-gazach, zdobycie tzw. certyfikatów F-gazowych. Wymagane są one również od przedsiębiorstw. Wśród prac, przy których konieczne jest posiadanie odpowiednich uprawnień, zalicza się instalowanie, konserwacje, serwisowanie naprawę lub usuwanie urządzeń klimatyzacyjnych, chłodniczych, pomp ciepła oraz systemów ochrony przeciwpożarowej. Dlatego są one konieczne dla wszystkich specjalistów technicznych instalacji, jak mechanicy, konserwatorzy czy nadzorcy, którzy pracują, wykorzystując wspomniane gazy fluorowane. To jednak nie wszystko. Posiadać powinni je także elektrycy wysokonapięciowi, pracownicy linii produkcji kosmetyków, substancji farmaceutycznych i elektroniki. 

Program kursu

Część teoretyczna porusza zagadnienia związane z pierwszą części egzaminu, jaką jest rozwiązanie testu. Zaliczenie egzaminu teoretycznego pozwala na przystąpienie do części praktycznej.

Część praktyczna porusza zagadnienia związane z praktyczną częścią egzaminu, związaną z obsługą urządzenia chłodniczego, min. :
- wytworzenie próżni w instalacji
- napełnienie instalacji czynnikiem w fazie ciekłej oraz gazowej
- podłączenie stacji do odzyskiwania czynnika chłodniczego do butli dwuzaworowej z wykorzystaniem baterii manometrów
- lutowanie twarde met. 918
- wykonanie kontroli szczelności z wykorzystaniem elektronicznego przyrządu do wykrywania nieszczelności

Czas trwania

8-9 h

Terminy i miejsca

To szkolenie nie ma aktualnych terminów. Wyślij zapytanie o nowe terminy bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.

A-cademy

Gdańsk

woj. pomorskie

A-cademy

Bydgoszcz

woj. kujawsko-pomorskie

A-cademy

Warszawa

woj. mazowieckie

Rejestracja

Cena standardowa
1 490
zwolnione z vat
Cena zawiera:
  • udział w zajęciach
  • materiały szkoleniowo-konferencyjne
  • certyfikat uczestnictwa
  • przerwy kawowe
  • parking
Zapisz się

Organizator

A-cademy Sp. z o.o.
41-800 Zabrze
Wolności 345
woj. śląskie
Prowadzona przez nasz ośrodek A/Cademy to baza specjalistycznych kursów, akredytowanych przez Urząd Dozoru Technicznego. Akredytacja UDT, którą otrzymał nasz ośrodek szkoleń praktycznych to gwarancja, że działamy zgodnie z najlepszą praktyką. Daje pe...
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Prosimy o przejście do sekcji Zapisz się, aby wypełnić formularz zgłoszenia w wydarzeniu. Po jego wysłaniu organizator skontaktuje się celem potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia i przekazania szczegółów organizacyjnych.

Najszybszym sposobem kontaktu z organizatorem i uzyskania dodatkowych informacji jest wypełnienie formularza kontaktowego. Możesz też zadzwonić do organizatora.
Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas

Wypełnij formularz

Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Wybierz termin wydarzenia
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij wiadomość
Potwierdź, że nie jesteś botem.
Musisz zaakceptować regulamin.

Dane kontaktowe

A-cademy Sp. z o.o.
41-800 Zabrze Wolności 345
Powiadomienia o nowych terminach

Zapisz się, aby otrzymywać powiadomienia o nowych terminach tego wydarzenia!