O kursie
Porozumienie bez przemocy zwane też empatyczną lub konstruktywną komunikacją, zostało opracowane i rozpropagowane przez Marshalla Rosenberga, doktora psychologii klinicznej.
Podejście to zakłada, że za każdym działaniem człowieka stoi świadoma lub nieświadoma chęć zaspokojenia konkretnych potrzeb, np. bezpieczeństwa, akceptacji, wpływu, docenienia itp. Poprzez świadomość potrzeb oraz potrzeb innych osób lepiej rozumiemy samych siebie i otoczenie, a dzięki temu zwiększamy szanse na wzajemne usłyszenie i wzięcie się pod uwagę, również w sytuacjach trudnych i konfliktowych. Podejście to uczy, w jaki sposób docierać do sedna ludzkich działań, jak wyrażać to, co dla nas ważne oraz jak słuchać z empatią innych. Dzięki stosowaniu Porozumienia bez Przemocy zwiększamy szansę na lepszy świat, w którym konflikty stają się okazją do współpracy, a relacje oparte są o wzajemny szacunek, autentyczność i bliskość.
Na zakończenie warsztatu, absolwenci i absolwentki otrzymują certyfikat ukończenia wraz ze wskazaną ilością godzin dydaktycznych, podpisywany przez prowadzącą.
Kurs dedykowany jest psychologom, coachom, trenerom, którzy zajmują się obszarami rodzinnymi. Również rodzicom, opiekunom, nianiom, dziadkom; małżeństwom, parom i wszystkim, którzy chcą budować autentyczne i bliskie relacje w swoim życiu prywatnym.
Program kursu
DZIEŃ PIERWSZY:
- Wprowadzenie do Porozumienia bez Przemocy – rozumienie empatii w nurcie PBP, historyczne tło oraz postać Marshalla B. Rosenberga.
- Główne założenia PBP.
- Nawykowe blokady komunikacyjne.
- Krytyka i trudne komunikaty – 4 perspektywy słuchacza w kontaktach interpersonalnych.
- Empatia dla siebie.
DZIEŃ DRUGI:
- Model 4 kroków jako droga do kontaktu– obserwacja, uczucie, potrzeba, prośba.
- Szczere wyrażenie siebie.
- Słuchanie z empatią innych.
- Przyjmowanie odmowy.
- Dialog- koncepcja porozumienia.
Czas trwania
2 dni, sobota 10:00-18:00, niedziela 9:00-17:00
Prelegenci
Paulina Orbitowska-Fernandez – certyfikowana trenerka Porozumienia bez Przemocy, oraz eduScruma, Business & Life Coach, Facylitatorka Systemowej Transformacji opartej na PBP i neurobiologii, przez wiele lat pracowała jako wykładowca oraz pedagog m. in. ze studentami, młodzieżą oraz dziećmi. Prowadzi zajęcia ze studentami z zakresu komunikacji międzykulturowej na Uniwersytecie Warszawskim. Pełniła również funkcję badacza naukowego na Colegio de Mexico w Meksyku
Pracowała między innymi z: Fundacja Synapsis, Wrocławski Uniwersytet Ekonomiczny, Zgoda Projek Apriori Communications, Fundacja Medicover, Fundacja Orange, Interdisciplinary Division for Energy Analysis, Link4, Play, MacCormick, Metro Group, Forbes,, Academeia, liczne szkoły i przedszkola.
Terminy i miejsca
Zapoznaj się z aktualnymi terminami tego szkolenia bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.
61-568 Poznań
Wierzbięcice 18/5
woj. wielkopolskie
Rejestracja
- udział w zajęciach
- materiały szkoleniowe
- certyfikat uczestnictwa
- przerwy kawowe
Brak miejsc. Wypełnij formularz, aby zapytać o nowe terminy.
Termin nieaktualny. Wybierz inny termin powyżej, bądź wypełnij formularz, aby zapytać o planowane nowe terminy.
Organizator

Najczęściej zadawane pytania
- Przyjęcie na szkolenie następuje na podstawie kolejności zgłoszeń. Zgłoszenie oznacza zamówienie usługi szkoleniowej przez wypełnienie formularza oraz dokonanie wpłaty. W niektórych przypadkach Organizator zastrzega sobie prawo do pobierania od uczestników szkoleń przedpłaty określonej przy opisie danego szkolenia.
- Kandydat, kandydatka przystępujący/a do szkolenia ma obowiązek uiścić opłatę za szkolenie w terminie wyznaczonym przez
- Organizatora. Nie później niż w ciągu trzech (3) dni od daty dokonania zgłoszenia. Kandydat, kandydatka która dokona zgłoszenia a nie dokona wpłaty w wyznaczonym terminie zostaje zapisana na listę rezerwową uczestników szkolenia.
- Wpłaty należy dokonywać w walucie PLN przelewem bankowym na rachunek bankowy: Centrum Psychoterapii Integralnej ul. Wierzbięcice 18/5, 61-568 Poznań mbank 85 1140 2004 0000 3702 8111 9816 w tytule podając numer zamówienia lub imię i nazwisko uczestnika/uczestniczki.
- W przypadku rezygnacji ze szkolenia na czternaście (14) dni lub mniej dni kalendarzowych przed terminem szkolenia kandydatowi, kandydatce nie przysługuje zwrot opłaty za szkolenie. W szczególnych przypadkach możliwe jest uczestniczenie w kolejnej edycji szkolenia, na podstawie wpłaty dokonanej na poczet szkolenia, z którego kandydat/kandydatka był zmuszony zrezygnować.
- W przypadku rezygnacji ze szkolenia na piętnaście (15) dni kalendarzowych lub więcej dni kalendarzowych przed szkoleniem kandydat/ kandydatka otrzymuje zwrot 100 % kwoty wpłaconej na rzecz szkolenia.
- Rachunki/ faktury – wystawiane są podczas szkoleń.
- Organizator jak również prowadzący zajęcia mają prawo zweryfikować obecność uczestników podczas zajęć.
- W wypadku nieobecności osoby, która podpisała się na liście obecności Organizator/prowadzący ma prawo zaznaczyć to na liście obecności. W takim wypadku będzie to traktowane tożsamo z brakiem podpisu na liście obecności. Organizator/prowadzący zajęcia mają prawo sprawdzać listę podczas szkoleń online - brak reakcji ze strony uczestnika będzie traktowany jak nieobecność podczas zajęć.
- Uczestnik szkolenia otrzymuje zaświadczenie / certyfikat / dyplom potwierdzający uczestnictwo w szkoleniu. Zaświadczenie o ukończeniu zajęć jest wystawiane na podstawie obecności na całych zajęciach/cyklu zajęć. Zastrzegamy sobie prawo odmowy wystawienia zaświadczenia/certyfikatu/dyplomu przy niespełnieniu przez uczestnika zajęć powyższego warunku. Formalnie jest to brak podpisu na liście obecności (osobno za każdy dzień zajęć) lub braku udziału podczas zajęć on line - brak zalogowania się, wyłączona kamera.
- Uczestnik może uzyskać bezpłatnie jeden (1) duplikat zaświadczenia.
- W przypadku szkoleń online certyfikat/zaświadczenie/dyplom wydawane są w formie elektronicznej. Na prośbę uczestnika/uczestniczki może otrzymać certyfikat w formie papierowej, przesyłany listem poleconym za dodatkową opłatą uzależnioną od adresu odbiorcy.
- Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania szkolenia najpóźniej na siedem (7) dni kalendarzowych przed terminem realizacji z powodu zgłoszenia zbyt małej ilości kandydatów. W takiej sytuacji zobowiązany jest wyłączenie do zwrotu wpłaconej kwoty.
- W przypadku odwołania szkolenia przez Organizatora jest on wyłączenie zobowiązany do zwrotu wniesionej przez kandydata opłaty za szkolenie i nie jest on odpowiedzialny za jakiekolwiek szkody powstałe na skutek odwołania szkolenia.
- Szkolenia online mogą być nagrywane. Informacja taka zawarta jest przy opisie danego szkolenia. Uczestnik oświadcza, że wyraża zgodę na nieodpłatne wykorzystanie swojego wizerunku utrwalonego w ramach uczestnictwa w danym szkoleniu. Zgoda dotyczy w szczególności wykorzystania wizerunku w nagraniach ze szkolenia - przekazywanych uczestnikom danego szkolenia oraz materiałach promocyjnych, na stronie cpi.poznan.pl, w mediach społecznościowych. Zgoda na wykorzystanie wizerunku nie jest ograniczona czasowo. Wyrażenie zgody na wykonanie zdjęcia i wykorzystanie wizerunku zgodnie z powyższym zakresem pozostaje całkowicie dobrowolne. Potrzeba uzyskania stosownej zgody wynika z przepisów prawa.
Masz pytania? Napisz do nas
