Znajdź kurs masażu, szkolenia masażu oraz kursy na masażystę!

  • Sprawdź terminy kursu masażu oraz szkolenia dla masażystów
  • Zapoznaj się z programem kursu i jego cenami
  • Zarejestruj się na kurs przez internet!
Baza kursów i szkoleń dotyczących technik masażu.
Artykuł

Kursy masażu: ile kosztują i trwają szkolenia i kursy na masażystę?

Masaż to praktyka popularna niemal we wszystkich kręgach kulturowych – europejskich, azjatyckich, amerykańskich. Dzięki temu masażysta może realizować swoją pasję niemal wszędzie – pod warunkiem, że zdobędzie odpowiednie kwalifikacje. Oprócz tego, dobry masażysta oznacza zaufanych klientów i tym samym – dobre zarobki. Czy w takim razie warto robić kurs masażu? Ile trwa i jak wygląda? Sprawdź!

Kurs masażu – na czym polega?

Podstawą kursu masażu jest praktyka. Dlatego też program skonstruowany jest tak, aby kursantom zapewnić jak najwięcej godzin praktycznych, w trakcie których mogą sprawdzić zdobyte umiejętności pod okiem specjalistów.

Oprócz tego, kurs zawiera część teoretyczną, w której omawia się m.in. anatomię. Dobry masażysta musi wiedzieć, które tkanki rozmasować i w jaki sposób. Gdzie uciskać i redukować napięcie, aby pomóc pacjentowi z jego dolegliwościami.

Kursy masażu – czego możesz się nauczyć?

Podczas szkolenia na masażystę nauczysz się przede wszystkim pracy z człowiekiem. Zrozumiesz jak dopasować siłę nacisku, kiedy zastosować odpowiednią technikę (głaskanie, ucisk, masowanie), jak je ze sobą łączyć i co robić, w przypadku konkretnych dolegliwości/napięć zgłaszanych przez pacjenta. Zdobędziesz wiedzę i umiejętności, które pozwolą Ci otworzyć własny gabinet masażu.

Czy kurs masażu jest dla mnie? Czyli kto może zostać masażystą

Decydując się na kurs masażu, pamiętaj o tym, że nie jest on odpowiedni dla każdego. Masażysta przede wszystkim musi być sprawny fizycznie, gdyż pracuje z użyciem siły własnego ciała. Aby móc dobrze rozmasować napięcie w mięśniach, specjalista musi mocno skoncentrować swoje siły w tym miejscu.

Oprócz tego, ze względu na charakter pracy, masażysta powinien być osobą otwartą i kontaktową. Dla niektórych pacjentów masaż jest czynnością dość intymną, dlatego masażysta musi zapewnić komfortowe warunki (od wystroju gabinetu po samą komunikację). Jeśli chcesz zostać masażystą musi też odpowiedzieć sobie na pytanie: Czy lubię się rozwijać? Czy czuję gotowość do tego, aby nieustannie się kształcić? Jeśli tak, to jesteś na dobrej drodze, gdyż zawód ten ciągłego zdobywania nowej wiedzy, którą mogą dostarczyć Ci m.in. kursy masażu.

Musisz być otwarty na nowości branżowe, śledzić nowe techniki i testować je w swoim gabinecie. Dzięki temu pacjenci widzą, że się rozwijasz, edukujesz i darzą Cię zaufaniem. Jak wybrać kurs masażu dla siebie? Sprawdź poniżej możliwe opcje!

Jaki kurs masażu warto zrobić? Rodzaje

Zaczynając przygodę z masażem, warto zacząć od kursu klasycznego czy relaksacyjnego. Jest to idealny kurs masażu dla początkujących, gdyż stanowi bazę wyjściową od innych metod. Jeśli chcesz pracować w tzw. sektorze beauty (odnowa biologiczna), to dobrym pomysłem jest również kurs masażu twarzy. Poszerzając swoje kompetencje możesz skorzystać m.in. z masażu tkanek głębokich, masażu tajskiego czy kursu masażu kamieniami.

Kurs masażu klasycznego

To najbardziej podstawowy rodzaj masażu. Poprawia krążenie, rozluźnia napięte mięśnie oraz pomaga złagodzić dolegliwości bóle, wynikające z przeciążenia mięśni. Kurs masażu klasycznego wprowadza w podstawowe techniki tej metody, dostosowanie siły nacisku, głaskania, uciskania czy oklepywania pacjenta.

Kurs masażu relaksacyjnego

Jest odłamem masażu klasycznego i skupia się przede wszystkim na rozluźnieniu napięcia mięśniowego. Kurs masażu relaksacyjnego skierowany jest do osób, które chcą pracować z pacjentami zmagającymi się m.in. ze stresem i nadmiernym napięciem mięśniowym.

Masaż tkanek głębokich – kurs

Masaż tkanek głębokich jest w pewnym sensie rodzajem terapii manualnej, wspomagającej nie tylko rozluźnienie mięśni ale również poprawę zakresu płynności ruchów. Masaż ten polega na mocnym uciskaniu i rozcieraniu mięśni, dlatego może być nieco bolesny dla pacjentów. Typowym ruchem w tym masażu są tzw. ruchy wydłużające.

Kurs masażu Kobido

Regularny masaż twarzy pomaga ujędrnić skórę, poprawić jej regenerację oraz ograniczyć powstawanie zmarszczek. Jedną z popularnych technik jest japoński masaż Kobido, którego celem jest poprawienie relaksacji mięśni twarzy, a co za tym idzie naszego wyglądu. Kurs masażu twarzy Kobido umożliwia podjęcie pracy m.in. w salonach beauty i odnowy biologicznej.

Kurs masażu sportowego

Masaż sportowy to inaczej masaż klasyczny dostosowany pod wybrane grupy mięśniowe. Przeznaczony jest dla osób trenujących regularnie, dzięki temu koncentruje się na konkretnych grupach mięśniowych. W czasie masażu konieczne jest także użycie większej siły nacisku niż przy masażu klasycznym. Kurs masażu sportowego pomaga urozmaicić ofertę w swoim gabinecie lub skoncentrować się na pracy wyłącznie w środowisku sportowym.

Kurs masażu leczniczego

W tym masażu bardzo często korzysta się z substancji ułatwiających poślizg, np. specjalnych olejków lub balsamów do masażu. Stosowany jest w rehabilitacji i wspomaga leczenie niektórych dolegliwości.

Profesjonalne kursy masażu – jak je rozpoznać?

Aby wybrać kompetentny i profesjonalny kurs masażu, należy wcześniej sprawdzić jego program. W takim kursie powinny znaleźć się moduły z zakresu anatomii, przygotowania stanowiska pracy i doboru odpowiednich technik.

Jednak najważniejsza powinna być liczba godzin praktycznych – im więcej godzin praktycznych zawiera kurs masażu, tym większa korzyść dla kursantów. Oprócz tego, każdy kurs masażu powinien kończyć się otrzymaniem certyfikatu, po wykonaniu wskazanych zadań czy egzaminu.

Kursy masażu – cena. Ile kosztują i jak długo trwają?

Cena kursu masażu zależy od ilości godzin, trybu oraz rodzaju danego szkolenia. Zwykle kwoty te zaczynają się od ok. 800 złotych. Kompleksowy kurs, rozłożony w czasie zawsze będzie mieć wyższą cenę. Czas trwania również zależy od trybu szkolenia – może być to kilka miesięcy, kilka godzin lub weekend.

Czy po kursie masażu można otworzyć gabinet?

Tak, po zakończeniu kursu można otworzyć swój gabinet. Wykonywanie zawodu masażysty nie wymaga kwalifikacji potwierdzonych np. studiami, jednak konieczna jest wiedza z zakresu anatomii człowieka oraz właściwe wykonanie masażu. Dlatego myśląc o otwarciu gabinetu, warto wcześniej ukończyć kursy masażu.

Kurs masażu online z certyfikatem

Kurs masażu online z certyfikatem to program szkoleniowy oferujący zdalne nauczanie technik masażu, zazwyczaj prowadzony przez specjalistów z branży. Uczestnicy takiego kursu mogą zdobyć wiedzę na temat różnych technik masażu, anatomii i fizjologii ludzkiego ciała, zasad bezpieczeństwa oraz praktycznych umiejętności wykonywania masaży.

Typowe zagadnienia omawiane w kursie masażu online mogą obejmować:

  1. Anatomia i fizjologia ludzkiego ciała: Zrozumienie struktury anatomicznej i funkcji różnych części ciała, aby wiedzieć, jakie obszary mogą wymagać specyficznych technik masażu.

  2. Techniki masażu: Nauka różnych rodzajów masażu, takich jak masaż relaksacyjny, leczniczy, sportowy, punktów spustowych, czy masaż głowy, szyi, pleców, nóg itp.

  3. Bezpieczeństwo i higiena: Zasady bezpiecznego wykonywania masażu, zapobiegania kontuzjom i utrzymania higieny podczas pracy z klientem.

  4. Praktyka i umiejętności: Demonstracje i praktyczne ćwiczenia wykonywania masażu, często poprzez wideolekcje, instrukcje krok po kroku i praktyczne zadania.

Warto wziąć udział w takim kursie, jeśli chcesz poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności w tej dziedzinie. Otrzymanie certyfikatu po ukończeniu kursu może pomóc w zdobyciu pracy w salonach spa, ośrodkach odnowy biologicznej lub otworzeniu własnego gabinetu masażu. Jednak ważne jest znalezienie kursu oferowanego przez renomowaną instytucję, która zapewni wysoką jakość nauki i uznawalny certyfikat. W większości przypadków kursy online skierowane są jednak do amatorów, którzy chcą poznać techniki masażu na użytek prywatny. Dlatego przed zapisaniem się na kurs, zaleca się sprawdzenie opinii innych osób, którzy brali udział w szkoleniu oraz upewnienie się, czy program kursu i wydawany certyfikat są odpowiednio akredytowane i uznawane w danej branży lub regionie.

Kursy masażu: ile kosztują i trwają szkolenia i kursy na masażystę?
Kurs masażu, szkoła masażu, kursy na masażystę

Zostaw swój e-mail, aby otrzymywać powiadomienia, gdy pojawi się nowy kurs masażu.