Kursy zawodowe, szkolenia zawodowe w całej Polsce!

  • Znajdź szkolenia zawodowe oraz kursy zawodowe online i stacjonarne
  • Sprawdź terminy, program zajęć oraz ceny
  • Zarejestruj się przez Internet na kurs zawodowy lub szkolenie!
szkolenia zawodowe
Artykuł

Szkolenia zawodowe, kursy zawodowe - kompendium wiedzy

Zastanawiasz się czym są szkolenia i kursy zawodowe oraz na ile naprawdę mogą przygotować Cię do pracy w danym zawodzie i pomóc Ci w znalezieniu zatrudnienia? Zapoznaj się z naszym kompendium dotyczącym szkoleń zawodowych oraz kursów, zarówno tych organizowanych stacjonarnie w miastach całego kraju, jak i przez Internet!

Szkolenia zawodowe, kursy zawodowe

Zacznijmy od odpowiedzi na pytania czym są szkolenia zawodowe oraz czym szkolenie zawodowe różni się od kursu zawodowego? Szkolenie zawodowe oznacza cykl spotkań merytorycznych, eduakacyjnych, których zadaniem jest przygotowanie uczestników do uzyskania kwalifikacji zawodowych oraz podjęcia pracy w zawodzie. Oznacza to, że szkolenie zawodowe powinno uczyć danego zawodu od podstaw, aż do poziomu niezbędnego do podjęcia pierwszej pracy.

Czym różnią się szkolenia zawodowe od kursów zawodowych? Różnice te są niewielkie, żeby nie powiedzieć, że całkowicie pomijalne. W przeszłości słowo kurs zawodowy używane było przede wszystkim do określenia całego cyklu spotkań, których zaliczenie było niezbędne do uzyskania odpowiedniego poziomu wiedzy i umiejętności wymaganych w danym zawodzie. Szkolenie zawodowe było natomiast z reguły ograniczone do wybranej, wąskiej tematyki wymaganej w danym zawodzie i miało na celu podnieść poziom wiedzy i umiejętności jedynie w tym wąskim obszarze. Szkolenie zawodowe trwało z reguły od kilku godzin do maksymalnie kilku dni realizowanych pod rząd. Kurs dużo częściej dzielił się na poszczególne sesje czy zjazdy, a jego czas trwania wynosił od kilku tygodni do nawet kilu miesięcy czy lat. Z biegiem lat różnica pomiędzy szkoleniami zawodowymi i kursami uległa zatarciu. Obecnie zarówno krókie spotkania składające się z jednej, dwóch sesji, jak też spotkania cykliczne składające się na program rozwojowy, nazywane są zarówno kursami, jak i szkoleniami zawodowymi. Chcąc zrozumieć z jakim rodzajem spotkania mamy do czynienia powinniśmy zapoznać się szczegółowo z jego programem, zakresem zajęć itp.

Gdzie szukać szkoleń i kursów zawodowych?

Szkolenia i kursy zawodowe są popularne w całym kraju, znajdziemy je i w dużych ośrodkach miejskich i w mniejszych miastach. Oczywiście najszerszą ofertę mają do zaproponowania największe miasta, prym w szkoleniach zawodowych wiodą zwłaszcza miasta wojewódzkie, np.: Warszawa, Wrocław, Poznań, Kraków, Łódź, Katowice, Gdańsk, Szczecin, Białystok, Lublin, Rzeszów, Opole, Olsztyn, Bydgoszcz, Toruń, Zielona Góra, Gorzów Wielkopolski czy Kielce. Kursów zawodowych z powodzeniem możemy szukać również w miastach takich jak Częstochowa, Bielsko-Biała, Kalisz, Koszalin, Słupsk, Kielce, Radom, Chorzów, Zabrze, Tarnów, Siedlce, Nowy Sącz, Zamość, Ostrów Wielkopolski, Legnica, Wałbrzych, Gniezno, Piła, Łomża, Elbląg, Płock, Konin czy Leszno.

Coraz więcej kursów i szkoleń zawodowych organizowanych jest również online, przez sieć Internet. Znajdziemy w ofercie zarówno szkolenia i kursy realizowane całkowicie zdalnie, jak też w formule hybrydowej, w której część zajęć odbywa się online, a część stacjonarnie. Wiele szkoleń wymaga również zdania egzaminu, który potwierdza nabycie uprawnień zawodowych (tzw. kod zawodu), który z reguły realizowany jest fizycznie w sali egzaminacyjnej. 

Listę szkoleń zawodowych, zarówno stacjonarnych, jak i internetowych, a także kursów zawodowych online i fizycznych znajdziemy na górze strony. Lista zawiera tematy i terminy szkoleń zawodowych, wraz z informacjami do kogo są one kierowane, jaki jest program zajęć, warunki (w tym ceny) uczestnictwa w danym kursie lub szkoleniu oraz jakie certyfikaty pozwala uzyskać. Zachęcamy również do subskrybowania powiadomień o nowych szkoleniach, warsztatch i kursach dodawanych do bazy szkoleń zawodowych.

Jakie kursy zawodowe oraz szkolenia cieszą się popularnością?

Popularność poszczególnych tematów szkoleń zawodowych zmienia się w czasie, jest również zależna od regionu kraju i aktualnego zapotrzebowania na pracowników w danej kategorii. Podstawowe tematy szkoleń zawodowych, które cieszą się niesłabnącą popularnością to między innymi:

Oczywiście lista ta nie wyczerpuje wszystkich szkoleń i kursów zawodowych dostępnych na polskim rynku.

Szkolenia zawodowe, kursy zawodowe - kompendium wiedzy
Szkolenia zawodowe, kursy zawodowe

Zapisz się, aby śledzić nowo dodane kursy zawodowe oraz szkolenia zawodowe!