Szkolenia ISO - lista szkoleń i kursów z norm ISO w całej Polsce
Wyszukiwanie wydarzeń
Słowo kluczowe:
Np.: temat, miasto, nazwa organizatora...
Kategoria:

Szkolenia ISO - lista szkoleń i kursów z norm ISO w całej Polsce

Wyświetlone szkolenia i kursy: wszystkie (583)
1

Szkolenia ISO - lista szkoleń i kursów z norm ISO w całej Polsce Szkolenia ISO - lista szkoleń i kursów z norm ISO w całej Polsce

Wyświetlone szkolenia i kursy: wszystkie (583)
1
Zobacz również

Co to jest ISO?

ISO (z ang. International Organization for Standardization), czyli Międzynarodowa Organizacja Normalizacyjna – jest to międzynarodowa organizacja pozarządowa zrzeszająca krajowe organizacje normalizacyjne z siedzibą w szwajcarskiej Genewie. Członkiem założycielem Międzynarodowej Organizacji Normalizacyjnej jest między innymi Polski Instytut Normalizacyjny.

Czym zajmuje się ISO?

ISO zajmuje się standaryzacją różnych dziedzin życia, w tym działalności przemysłowej, naukowej, biznesowej itp. Standaryzacja oznacza ujednolicanie, czyli sprawianie, że np. usługi czy produkty przygotowywane przez różnych producentów i często w różnych częściach świata, posiadają pewne cechy wspólne albo mówiąc ściślej spełniają ściśle określone normy. Celem takiej standaryzacji jest ułatwianie współpracy, handlu oraz zapewnienie większej transparentności i przewidywalności co do cech produktu czy usługi.

Czym są normy ISO?

ISO ustanawia normy we wszystkich dziedzinach naszego codziennego życia. Od powstania do chwili obecnej opublikowała ponad 20 000 norm ISO.

Przykładowe normy ISO najczęściej spotykane w biznesie:

 • ISO 9001 – norma zarządzania jakością
 • EN ISO 13849 – norma bezpieczeństwa maszyn
 • ISO 14001 – norma zarządzania środowiskowego
 • ISO/TS 16949 - normy systemów jakości w branży motoryzacyjnej
 • ISO 17025 – norma zarządzania jakością w laboratoriach badawczych
 • ISO 18000 – norma z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy
 • ISO/IEC 20000 – norma dotycząca zarządzania usługami IT
 • ISO 22000 HACCP - norma wspierająca zapewnienie bezpieczeństwa żywności
 • ISO 27001 – norma dotycząca bezpieczeństwa informacji 

Jakie są cele ISO?

Podstawowe cele prowadzonej przez ISO działalności to między innymi:

 • zapewnianie kompatybilności produktów wytwarzanych przez różnych producentów i w różnych krajach,
 • przygotowywanie norm mających wpływ na udoskonalanie metod i technik produkcyjnych oraz metod zarządzania,
 • wspieranie działań związanych z ochroną zdrowia i życia czy środowiska poprzez wprowadzanie norm służących ocenie wpływu na zdrowie czy środowisko,
 • wspieranie komunikacji w prowadzeniu interesów w skali globalnej poprzez ujednolicanie stosowanych pojęć, oznaczeń, symboli i zapewnienie przewidywalności i transparentności w tej komunikacji.

Gdzie znajdę szkolenia ISO?

Serwis eventis.pl zawiera szereg ofert szkoleń, kursów i warsztatów z zakresu stosowania rozmaitych norm ISO. Szkolenia z ISO dostępne są w całej Polsce, m.in. w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku i Łodzi. Ze względu na ich znaczenie w rozwoju gospodarki, zapewnieniu bezpieczeństwa produktów i usług oraz wkład w zapewnienie jakości wiele z tych szkoleń jest dostępnych z dofinansowaniem z UE bądź innych funduszy; udział w niektórych jest bezpłatny dzięki projektom unijnym.

W eventis.pl można znaleźć między innymi szkolenia z ISO 22000 HACCP, ISO/IEC 27001, ISO 14001, ISO 9001, szkolenia dla audytorów wewnętrznych itp.

Kto powinien wziąć udział w szkoleniach ISO?

Wszystkie osoby zaangażowane we wdrażanie norm zarządzania, zapewnienie jakości czy bezpieczeństwa zarówno w produkcji, informatyce, służbie i ochronie zdrowia, motoryzacji itp. Są to dziedziny, w których działalność wymaga wysokiego stopnia bezpieczeństwa, kontroli procesów produkcji, świadczenia usług oraz metod zarządzania.


Newsletter