Znajdź szkolenia zarządzanie szkoleniami oraz polityka szkoleniowa!

  • Zapoznaj się z listą szkoleń i kursów dotyczących zarządzania szkoleniami
  • Sprawdź program, informacje o prelegentach i warunkach uczestnictwa
  • Zgłoś swój udział wypełniając formularz rejestracji online
szkolenia zarządzanie szkoleniami
Artykuł

Zarządzanie szkoleniami i polityka szkoleniowa.

Firma, która się nie rozwija, naraża się na ogromne ryzyko. Konkurencja nie śpi, a aby z nią wygrać, trzeba zyskać jak największą przewagę. Pomoże ją zdobyć zbudowanie kompetentnego zespołu pracowników – takich, którzy dysponują aktualną wiedzą oraz szerokim zakresem kompetencji. W ociągnięciu tego celu może pomóc przemyślana polityka szkoleniowa oraz sprawne zarządzanie szkoleniami. Dowiedz się czym jest polityka szkoleniowa i na czym polega zarządzanie szkoleniami?

Spis treści:

  1. Polityka szkoleniowa
  2. Zarządzanie szkoleniami
  3. Polityka szkoleniowa: od czego zacząć jej tworzenie?
  4. Szkolenia zarządzanie szkoleniami, szkolenia polityka szkoleniowa
Polityka szkoleniowa

Co to jest polityka szkoleniowa? Wysyłanie pracowników na szkolenia nie jest niczym nowym – zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne wykłady czy warsztaty są częścią „krajobrazu biznesowego” od wielu dekad. Trzeba jednak pamiętać, że edukacja zespołu firmy ma przynieść nie tylko krótkoterminowe, a długofalowe zyski, jak też wspierać strategizny rozwój organizacji. Ma zatem służyć nie tylko jednorazowemu przekazaniu informacji, np. na temat nowych produktów oferowanych przez przedsiębiorstwo, a stopniowemu poszerzaniu i utrwalaniu niezbędnych umiejętności oraz wiedzy, które są niezbędne do odniesienia sukcesu na rynku. Właśnie dlatego tak ważna jest spójna, przemyślana i rozsądna polityka szkoleniowa. W skrócie polityka szkoleniowa to usystematyzowany plan, według którego są prowadzone szkolenia w długiej perspektywie czasowej, tak aby wspierały osiąganie celów organizacji.

Dowiedz się więcej czym jest polityka szkoleniowa?

Zarządzanie szkoleniami

Co to jest zarządzanie szkoleniami? Umiejętne zarządzanie szkoleniami to jedno z kluczowych narzędzi dla rozwoju firmy i wzmocnienia stabilności jej działania. Dlaczego? Ponieważ dobra polityka szkoleniowa i zarządzanie szkoleniami przekładają się na między innymi jasne wytyczenie ścieżek rozwoju zawodowego pracowników. Szkolony pracownik otrzymuje jasną informację o tym, w jakim kierunku może się potoczyć jego kariera w danym miejscu pracy, a co za tym idzie – uzyskuje określone cele do osiągnięcia. To przekłada się na wyższą motywację do działania. Zarządzanie szkoleniami pomaga również osiągnąć efektywny wzrost zasobów wiedzy w organizacji. Dobrze przemyślana inwestycja w szkolenia oznacza równomierny rozwój i sprawne zarządzanie zespołem, a w efekcie stopniowe zwiększanie jego potencjału, produktywności i efektywności realizacji zadań. Polityka szkoleniowa i zarządzanie szkoleniami to również wzmocnienie employer branding. Regularne, sensownie rozplanowane szkolenia budują większe zaufanie do pracodawcy i poprawiają opinię o nim wśród zespołu. Warto pamiętać, że działania z obszaru wewnętrznego PR-u przekładają się na wzrost potencjału pozyskania nowych, wartościowych pracowników – pojawią się, zachęceni informacjami o dobrych warunkach zatrudnienia. Przemyślana polityka szkoleniowa i zarządzanie szkoleniami to również dosonała metoda na optymalizację kosztów szkoleń. Rozsądny plan działania oznacza, że firma nie wydaje środków na przypadkowe warsztaty i wykłady, a inwestuje je tak, aby zaspokoić realne potrzeby organizacji.

Polityka szkoleniowa: od czego zacząć jej tworzenie?

Skoro zarządzanie szkoleniami do działanie realizowane w długofalowej perspektywie, zanim rozpocznie się jakiekolwiek prace, trzeba się dobrze przygotować. Rozsądna polityka szkoleniowa nie powstanie w jeden dzień. Jej podstawa to dogłębne zbadanie potrzeb szkoleniowych organizacji i wytyczenie celów prowadzonych działań. Jak zatem przejść od teorii do praktyki?

  1. Wykonaj analizę SWOT, aby określić pozycję swojej firmy na rynku. Przyjrzyj się dobrze przede wszystkim zagrożeniom i słabym stronom. Szkolenia pomogą je zniwelować.
  2. Określ kierunek rozwoju swojej organizacji w perspektywie kolejnego roku, dwóch lat, a także 5 i 10 lat. Zastanów się, gdzie chcesz dotrzeć i jakie zasoby są ku temu potrzebne.
  3. Wspólnie z zespołem menadżerskim wstępnie określ potrzeby szkoleniowe, jakie ma obecnie organizacja.
  4. Zapytaj o zdanie pracowników – np. wykorzystując ankiety.
  5. Przygotuj dość precyzyjnie zarysowane ścieżki kariery zawodowej pracowników na poszczególnych stanowiskach. Wskaż, jakie umiejętności będą im potrzebne, aby zdobywali kolejne szczeble na drabinie awansu.
  6. Przełóż uzyskane w ten sposób informacje na język szkoleń – określ precyzyjnie, jakie warsztaty, wykłady i zajęcia powinien przejść pracownik, aby rozwinął się w pożądanym kierunku.

Pamiętaj, nowoczesna polityka szkoleniowa opiera się nie tylko na szkoleniach twardych – tj. tych związanych z konkretną wiedzą i umiejętnościami, np. obsługi danego oprogramowania czy rozliczania podatków. Równie istotne są tzw. szkolenia miękkie, związane z budowaniem kompetencji interpersonalnych, kluczowych na niemal każdym stanowisku.

Mając na względzie zarządzanie szkoleniami, warto również pomyśleć o wykorzystaniu możliwości, jakie daje rynek e-szkoleń. Pracownicy mogą np. uczestniczyć zdalnie w webinarach, jak również korzystać z platform e-learningowych – tak, aby proces poszerzania wiedzy oraz umiejętności stał się korzystnym nawykiem. Jeśli masz wątpliwości, jak powinna wyglądać Twoja polityka szkoleniowa, warto skorzystać z konsultacji z ekspertami. Przeprowadzą oni obiektywny audyt i pomogą opracować plan, który sprosta potrzebom organizacji, a także jej możliwościom finansowym.

Szkolenia zarządzanie szkoleniami, szkolenia polityka szkoleniowa

Przygotowania i wdrażania polityki szkoleniowej oraz procesu zarządzania szkoleniami możemy nauczyć się w trakcie profesjonalnego szkolenia polityka szkoleniowa i zarządzanie szkoleniami. Listę tego typu wydarzeń znaleźc można na górze strony, gdzie staraliśmy się zebrać kursy i szkolenia od wielu firm szkoleniowych z całej Polski. Lista pozwala zapoznać się z tytułami szkoleń, miejscem i terminem szkolenia, programem zajęć oraz cenami. Po wybraniu szkolenia najlepiej spełniającego nasze potrzeby mamy możliwość zarejestrowania się na zajęcia wypełniając formularz rejestracyjny przez Internet!

Zarządzanie szkoleniami i polityka szkoleniowa.
Zarządzanie szkoleniami

Ostatnie artykuły, poradniki oraz newsy

Polityka szkoleniowa w firmie
12 kwietnia 2021
Polityka szkoleniowa w firmie

Dowiedz się czym jest polityka szkoleniowa, jakie korzyści niesie dla organizacji wdrożenie przemyślanej i skoordynowanej polityki rozwoju kapitału ludzkiego.

Czytaj więcej
UX i UI: kompendium wiedzy o UX i UI
17 marca 2023
UX i UI: kompendium wiedzy o UX i UI

Pojęcia UX i UI stały się w ostatnich latach niezwykle popularne. Również znacząco urosło zapotrzebowanie na wykwalifikowanych UX i UI Designerów. Dowiedz się co to jest UX, czym jest UI, czym się różnią w jaki sposób zostać UX bądź UI Designerem.

Czytaj więcej
Jaka stawka VAT na szkolenia, kursy i usługi szkoleniowe?
30 marca 2021
Jaka stawka VAT na szkolenia, kursy i usługi szkoleniowe?

Zastanawiasz się jaką stawką VAT powinno być objęte szkolenie, kurs bądź inna usługa szkoleniowa? Dowiedz się jak wygląda opodatkowanie szkoleń podatkiem VAT i kiedy można korzystać ze zwolnienia z VAT w szkoleniach.

Czytaj więcej
Rozwijamy skuteczność osobistą i zawodową na szkoleniach!
22 czerwca 2021
Rozwijamy skuteczność osobistą i zawodową na szkoleniach!

Umiejętności twarde to nie wszystko, dowiedz się czym są umiejętności miękkie i jak wesprzeć ich rozwój poprzez umiejętnie dobrane szkolenia.

Czytaj więcej
Szkolenia polityka szkoleniowa, szkolenia zarządzanie szkoleniami

Zostaw e-mail, aby otrzymywać powiadomienia, gdy pojawi się nowe szkolenie polityka szkoleniowa i zarządzanie szkoleniami!