Szkolenie

Adobe InDesign CS5 – poziom zaawansowany

O szkoleniu

Profesjonalny program do składu publikacji i łamania tekstu. Doskonale przystosowany do składu publikacji wielostronicowych i wielołamowych. Osoby pracujące dotychczas w programach Adobe Pagemaker lub QuarkXpress odkryją wiele ułatwień oraz sposobów na uproszczenie bardziej skomplikowanych zadań, docenią też wygodę i szereg przemyślanych rozwiązań, tak charakterystycznych dla tego programu. Osoby znające już nieco Adobe Photoshop czy Adobe Illustrator docenią podobieństwo układu menu, palet czy opcji zunifikowanych przez Adobe Systems w poszczególnych aplikacjach.
Kto powinien wziąć udział?
Osoby pracujące na Adobe InDesign .

Program szkolenia

1. Poruszanie się wewnątrz programu, układ palet, linie pomocnicze i siatka, skalowanie i przesuwanie podglądu obrazka, menu View oraz Window/Workspace.
2. Selekcja obiektów, narzędzia do selekcji i tworzenia ramek graficznych oraz tekstowych, tworzenie prostych obiektów graficznych, wypełnianie dowolnym kolorem obrysu i wypełnienia, transformacje obiektów. Grupowanie, blokowanie obiektów oraz stosy (Arrange) - rozwinięcie/skrócenie tematu w zależności od wiedzy uczestników kursu.
3. Narzędzia pomocnicze (Gap, Eyedropper), paleta Stroke i Swatches (w tym Spot Colors) - rozwinięcie/skrócenie tematu w zależności od wiedzy uczestników kursu.
4. Praca z tekstem – paleta kontrolna i opcje formatowania znaku oraz akapitu, linia bazowa tekstu, podział na łamy, menu Layout – projektowanie układu gazety - przykład, importowanie tekstu, współpraca z pakietem Microsoft Office.
5. Praca z tekstem – Style znakowe i akapitowe (tworzenie, edycja, zarządzanie), listy punktowane i numerowane, zasady dzielenia i przenoszenia wyrazów, podstawowe błędy przy składzie tekstu i sposoby na uniknięcie tych błędów, polska typografia i poziome kreski w tekście, menu Type (glify, tekst po krzywej, znaki specjalne) - rozwinięcie/skrócenie tematu w zależności od wiedzy uczestników kursu.
6. Przenoszenie stylów między dokumentami. Tworzenie spisu treści.
7. Korekta tekstu – edytor wątków i współpraca z Adobe InCopy.
8. Paleta Effects i Object Styles – omówienie, współpraca, ewentualne problemy w druku i spłaszczanie przeźroczystości - rozwinięcie/skrócenie tematu w zależności od wiedzy uczestników kursu.
9. Tabelki – tworzenie, importowanie, edycja (menu Table).
10. Import i edycja grafiki z zewnątrz – opcje (import plików na warstwach, ze ścieżkami, kanałami Alpha), paleta Links – zarządzanie obiektami importowanymi, oblewanie grafiki tekstem (paleta Text Wrap) – przykłady, problemy i rozwiązania. Panel Preflight – rozwinięcie/skrócenie tematu w zależności od wiedzy uczestników kursu.
11. Dokumenty wielostronicowe – dodawanie i odejmowanie stron dokumentu, zarządzanie stronami, paleta Pages, numeracja stron i podział na sekcje, rozkładówki - rozwinięcie/skrócenie tematu w zależności od wiedzy uczestników kursu.
12. Strony wzorcowe (Master Pages) – tworzenie, edycja i zarządzanie, przenoszenie stron między dokumentami. Obiekty na stronach wzorcowych – edycja, możliwości, automatyczna numeracja stron - rozwinięcie/skrócenie tematu w zależności od wiedzy uczestników kursu.
13. Opcje pomocnicze – opcja Package (tworzenie dokumentów otwartych). Opcja Find/Change – zastosowanie i zaawansowane możliwości.
14. Pliki Book oraz Library – zastosowanie, korzyści.
15. Skrypty – wykorzystanie i zalety. Automatyzacja pracy.
16. Zagadnienia końcowe – eksport do różnych formatów, trapping, wypuszczanie pliku PDF do naświetlarni-drukarni/internetu. Preferencje programu.

Czas trwania

16 h

Prelegenci

Cytat
Operator DTP i grafik komputerowy z 14-letnim doświadczeniem, wykładowca grafiki komputerowej od 1999 roku. Adobe Certified Expert – pierwszy z egzaminów zdany w 1999 roku (Adobe Illustrator 8.1). Przez 2 lata wykładowca w renomowanym Publishing Institute (Adobe Authorized Training Centre), później współpracujący między innymi z CE Edusoft, szkolił pracowników Wydawnictwa Presspublica S.A., Dziennika "Super Express", Dziennika "Przegląd Sportowy", Avon Polska, Centrum Obsługi Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Petrochemii Płock S.A., Kompanii Piwowarskiej S.A. oraz wielu innych firm w czasie szkoleń zamkniętych i setki osób prywatnych w czasie szkoleń otwartych. Współpracując wiele lat z warszawską firmą SAD Sp. z o.o. - (Adobe Authorized Training Centre) - prowadził szkolenia dofinansowywane przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości w ramach projektu "Inwestycja w kreatywność - wsparcie sektora usług kreatywnych", a także szereg szkoleń zamkniętych i otwartych.

Gdzie i kiedy

Wrocław, Warszawa 22 - 23 września 2011
Centrum Innowacji ProLearning

Wrocław, Warszawa

Legnicka 52

woj. dolnośląskie

Weź udział

Cena 1
do uzgodnienia
b.d.
Cena zawiera:
  • - przeprowadzenie szkolenia i zapewnienie trenera - materiały - lunch oraz catering
Weź udział

Organizator

Centrum Innowacji ProLearning
53-609 Wrocław
Wagonowa 2
woj. dolnośląskie
Centrum Innowacji ProLearning specjalizuje się w dostarczaniu i organizacji szkoleń o profilu informatycznym, biznesowym, szkoleń z zakresu BHP, zarządzania jakością, środowiskiem i bezpieczeństwem. Organizowane są w dwóch trybach: otwartym oraz zamk...
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Prosimy o przejście do sekcji Weź udział, aby wypełnić formularz zgłoszenia w wydarzeniu. Po jego wysłaniu organizator skontaktuje się celem potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia i przekazania szczegółów organizacyjnych.

Zapraszamy do kontaktu rownież z oddziałem warszawskim:
ul. Domaniewska 47
02-672 Warszawa
tel. 22 266 01 91
fax. 22 378 16 65
centrum@prolearning.pl

Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas

Wypełnij formularz

Uzupełnij pole
Wybierz termin wydarzenia
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij wiadomość
Potwierdź, że nie jesteś botem.
Musisz zaakceptować regulamin.
Wiadomość została wysłana!

Dane kontaktowe

Centrum Innowacji ProLearning
53-609 Wrocław Wagonowa 2
Darmowy biuletyn informacyjny

Zapisz się do newslettera i otrzymuj powiadomienia o nowych wydarzeniach!