Wyszukiwanie
Słowo kluczowe:
Np.: temat, miasto, nazwa organizatora...

Adres WWW wydrukowanej strony: https://eventis.pl//szkolenie/adobe-indesign-cs5-poziom-zaawansowany-29955-id465

Informacje o szkoleniu

 • Adobe InDesign CS5 – poziom zaawansowany


  ID szkolenia: 29955
  Typ: Szkolenia
  Kategoria: IT, programowanie
 • Termin szkolenia:

  Adres szkolenia:

  Centrum Innowacji ProLearning
  Legnicka 52
  Wrocław, Warszawa
  Godziny zajęć (czas trwania):
  16 h
 • Organizator szkolenia:

  Centrum Innowacji ProLearning
Zadaj pytanie:
Zgłoś uczestnictwo:
Wyszukaj inne
Szkolenia

Opis szkolenia

Informacje podstawowe o szkoleniu:

Profesjonalny program do składu publikacji i łamania tekstu. Doskonale przystosowany do składu publikacji wielostronicowych i wielołamowych. Osoby pracujące dotychczas w programach Adobe Pagemaker lub QuarkXpress odkryją wiele ułatwień oraz sposobów na uproszczenie bardziej skomplikowanych zadań, docenią też wygodę i szereg przemyślanych rozwiązań, tak charakterystycznych dla tego programu. Osoby znające już nieco Adobe Photoshop czy Adobe Illustrator docenią podobieństwo układu menu, palet czy opcji zunifikowanych przez Adobe Systems w poszczególnych aplikacjach.

Szkolenie skierowane jest do:

Osoby pracujące na Adobe InDesign .

Program szkolenia:

1. Poruszanie się wewnątrz programu, układ palet, linie pomocnicze i siatka, skalowanie i przesuwanie podglądu obrazka, menu View oraz Window/Workspace.
2. Selekcja obiektów, narzędzia do selekcji i tworzenia ramek graficznych oraz tekstowych, tworzenie prostych obiektów graficznych, wypełnianie dowolnym kolorem obrysu i wypełnienia, transformacje obiektów. Grupowanie, blokowanie obiektów oraz stosy (Arrange) - rozwinięcie/skrócenie tematu w zależności od wiedzy uczestników kursu.
3. Narzędzia pomocnicze (Gap, Eyedropper), paleta Stroke i Swatches (w tym Spot Colors) - rozwinięcie/skrócenie tematu w zależności od wiedzy uczestników kursu.
4. Praca z tekstem – paleta kontrolna i opcje formatowania znaku oraz akapitu, linia bazowa tekstu, podział na łamy, menu Layout – projektowanie układu gazety - przykład, importowanie tekstu, współpraca z pakietem Microsoft Office.
5. Praca z tekstem – Style znakowe i akapitowe (tworzenie, edycja, zarządzanie), listy punktowane i numerowane, zasady dzielenia i przenoszenia wyrazów, podstawowe błędy przy składzie tekstu i sposoby na uniknięcie tych błędów, polska typografia i poziome kreski w tekście, menu Type (glify, tekst po krzywej, znaki specjalne) - rozwinięcie/skrócenie tematu w zależności od wiedzy uczestników kursu.
6. Przenoszenie stylów między dokumentami. Tworzenie spisu treści.
7. Korekta tekstu – edytor wątków i współpraca z Adobe InCopy.
8. Paleta Effects i Object Styles – omówienie, współpraca, ewentualne problemy w druku i spłaszczanie przeźroczystości - rozwinięcie/skrócenie tematu w zależności od wiedzy uczestników kursu.
9. Tabelki – tworzenie, importowanie, edycja (menu Table).
10. Import i edycja grafiki z zewnątrz – opcje (import plików na warstwach, ze ścieżkami, kanałami Alpha), paleta Links – zarządzanie obiektami importowanymi, oblewanie grafiki tekstem (paleta Text Wrap) – przykłady, problemy i rozwiązania. Panel Preflight – rozwinięcie/skrócenie tematu w zależności od wiedzy uczestników kursu.
11. Dokumenty wielostronicowe – dodawanie i odejmowanie stron dokumentu, zarządzanie stronami, paleta Pages, numeracja stron i podział na sekcje, rozkładówki - rozwinięcie/skrócenie tematu w zależności od wiedzy uczestników kursu.
12. Strony wzorcowe (Master Pages) – tworzenie, edycja i zarządzanie, przenoszenie stron między dokumentami. Obiekty na stronach wzorcowych – edycja, możliwości, automatyczna numeracja stron - rozwinięcie/skrócenie tematu w zależności od wiedzy uczestników kursu.
13. Opcje pomocnicze – opcja Package (tworzenie dokumentów otwartych). Opcja Find/Change – zastosowanie i zaawansowane możliwości.
14. Pliki Book oraz Library – zastosowanie, korzyści.
15. Skrypty – wykorzystanie i zalety. Automatyzacja pracy.
16. Zagadnienia końcowe – eksport do różnych formatów, trapping, wypuszczanie pliku PDF do naświetlarni-drukarni/internetu. Preferencje programu.

Informacje o prelegentach:

Operator DTP i grafik komputerowy z 14-letnim doświadczeniem, wykładowca grafiki komputerowej od 1999 roku. Adobe Certified Expert – pierwszy z egzaminów zdany w 1999 roku (Adobe Illustrator 8.1). Przez 2 lata wykładowca w renomowanym Publishing Institute (Adobe Authorized Training Centre), później współpracujący między innymi z CE Edusoft, szkolił pracowników Wydawnictwa Presspublica S.A., Dziennika "Super Express", Dziennika "Przegląd Sportowy", Avon Polska, Centrum Obsługi Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Petrochemii Płock S.A., Kompanii Piwowarskiej S.A. oraz wielu innych firm w czasie szkoleń zamkniętych i setki osób prywatnych w czasie szkoleń otwartych. Współpracując wiele lat z warszawską firmą SAD Sp. z o.o. - (Adobe Authorized Training Centre) - prowadził szkolenia dofinansowywane przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości w ramach projektu "Inwestycja w kreatywność - wsparcie sektora usług kreatywnych", a także szereg szkoleń zamkniętych i otwartych.

Koszt i warunki udziału

Ceny:

 • do uzgodnienia do uzgodnienia

Cena zawiera:

- przeprowadzenie szkolenia i zapewnienie trenera - materiały - lunch oraz catering

Dofinansowanie z UE:

Nie.

Warunki udziału i przyjmowania zgłoszeń:

Zapraszamy do kontaktu rownież z oddziałem warszawskim:
ul. Domaniewska 47
02-672 Warszawa
tel. 22 266 01 91
fax. 22 378 16 65
centrum@prolearning.pl

Wydarzenie: Adobe InDesign CS5 – poziom zaawansowany