Szkolenie

Adobe Photoshop CS5 – poziom zaawansowany

O szkoleniu

Światowy standard w dziedzinie tworzenia i edycji grafiki bitmapowej (zbudowanej z pikseli). Uczestnicy poznają teorię i zagadnienia praktyczne niezbędne do przygotowania prac na potrzeby różnych mediów (internet, druk, animacja). Program omawiany jest zarówno od strony tworzenia grafiki od podstaw jak i obróbki oraz retuszu fotografii wraz z montażem, edycją tekstu oraz tworzeniem elementów interaktywnych.
Kto powinien wziąć udział?
Osoby pracujące z Adobe Phtoshop

Program szkolenia

1. Teoria – przeznaczenie programu, modele barw (RGB, CMYK, LAB, GREYSCALE, BITMAP), profile ICC, rodzaje grafiki, druk (raster, dot gain, gamut warning, rozdzielczość a liniatura urządzenia wyjściowego, kolor czarny) – rozwinięcie tematu w zależności od wiedzy uczestników kursu. Formaty plików – rodzaje, zastosowanie.
2. Selekcje – narzędzia do selekcji, modyfikacje kształtu i rodzaju selekcji, menu Select, zapisywanie selekcji - rozwinięcie tematu w zależności od wiedzy uczestników kursu.
rozwinięcie tematu w zależności od wiedzy uczestników kursu.
3. Narzędzia malarskie - narzędzie History brush i paleta History na przykładach, gumki, gradienty, Color Replacement, tryb Quick mask, resetowanie ustawień narzędzi.
4. Narzędzia pomocnicze – Eyedropper, Color Sampler, Ruler – paleta Info, TAC, analiza obrazka.
5. Szparowanie – zasady i techniki, narzędzia, skróty klawiaturowe, paleta Paths, wykorzystanie ścieżek w innych aplikacjach Adobe Systems - rozwinięcie tematu w zależności od wiedzy uczestników kursu, selekcje na kanałach.
6. Praca z tekstem – narzędzia, palety, czcionki, wstęp do warstw, teksty w kształtach, efekty (menu Layer Style), zapisywanie i modyfikacje efektów z menu Layer Style, tekst jako selekcja (Type mask tool), rasteryzacja - rozwinięcie tematu w zależności od wiedzy uczestników kursu.
7. Warstwy – rodzaje warstw (standardowe, Smart Objects, warstwy wypełnienia i dopasowania, Smart filters), transformacje na warstwach (menu Edit/Transform, narzędzie Puppet Warp), paleta Layer Comps (opis, używanie).
Obiekty wektorowe – omówienie, możliwości, rasteryzacja, współpraca z Adobe Illustrator i Adobe InDesign.
8. Retusz fotografii – narzędzia do retuszu (Spot healing brush, Healing Brush, Patch, Red eye tool, Clone stamp), prezentacja możliwości, ćwiczenia na retusz starej fotografii.
9. Korekcja barwna fotografii – korekcja na warstwach dopasowania i na kanałach,
Menu Image/Adjustments – omówienie narzędzi, przykłady, zasady - rozwinięcie tematu w zależności od wiedzy uczestników kursu.
10. Animacje – tworzenie prostej animacji i zapis do GIF, paleta Animation (Timeline).
11. Automatyzacja pracy, zagadnienia końcowe, preferencje programu, zapis pliku do wykorzystania w różnych mediach.

Czas trwania

16 h

Prelegenci

Cytat
Operator DTP i grafik komputerowy z 14-letnim doświadczeniem, wykładowca grafiki komputerowej od 1999 roku. Adobe Certified Expert – pierwszy z egzaminów zdany w 1999 roku (Adobe Illustrator 8.1). Przez 2 lata wykładowca w renomowanym Publishing Institute (Adobe Authorized Training Centre), później współpracujący między innymi z CE Edusoft, szkolił pracowników Wydawnictwa Presspublica S.A., Dziennika "Super Express", Dziennika "Przegląd Sportowy", Avon Polska, Centrum Obsługi Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Petrochemii Płock S.A., Kompanii Piwowarskiej S.A. oraz wielu innych firm w czasie szkoleń zamkniętych i setki osób prywatnych w czasie szkoleń otwartych. Współpracując wiele lat z warszawską firmą SAD Sp. z o.o. - (Adobe Authorized Training Centre) - prowadził szkolenia dofinansowywane przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości w ramach projektu "Inwestycja w kreatywność - wsparcie sektora usług kreatywnych", a także szereg szkoleń zamkniętych i otwartych.

Gdzie i kiedy

Wrocław, Warszawa 29 - 30 września 2011
Centrum Innowacji ProLearning

Wrocław, Warszawa

Legnicka 52

woj. dolnośląskie

Weź udział

Cena 1
do uzgodnienia
b.d.
Cena zawiera:
  • - przeprowadzenie szkolenia i zapewnienie trenera - materiały - lunch oraz catering
Weź udział

Organizator

Centrum Innowacji ProLearning
53-609 Wrocław
Wagonowa 2
woj. dolnośląskie
Centrum Innowacji ProLearning specjalizuje się w dostarczaniu i organizacji szkoleń o profilu informatycznym, biznesowym, szkoleń z zakresu BHP, zarządzania jakością, środowiskiem i bezpieczeństwem. Organizowane są w dwóch trybach: otwartym oraz zamk...
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Prosimy o przejście do sekcji Weź udział, aby wypełnić formularz zgłoszenia w wydarzeniu. Po jego wysłaniu organizator skontaktuje się celem potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia i przekazania szczegółów organizacyjnych.

Zapraszamy do kontaktu rownież z oddziałem warszawskim:
ul. Domaniewska 47
02-672 Warszawa
tel. 22 266 01 91
fax. 22 378 16 65
centrum@prolearning.pl

Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas

Wypełnij formularz

Uzupełnij pole
Wybierz termin wydarzenia
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij wiadomość
Potwierdź, że nie jesteś botem.
Musisz zaakceptować regulamin.
Wiadomość została wysłana!

Dane kontaktowe

Centrum Innowacji ProLearning
53-609 Wrocław Wagonowa 2
Darmowy biuletyn informacyjny

Zapisz się do newslettera i otrzymuj powiadomienia o nowych wydarzeniach!