Szkolenie

Akademia Controllingu - Controlling i nowoczesny rachunek kosztów – Stopień I, Warszawa

O szkoleniu

W trakcie szkolenia uczestnicy poznają odpowiedź na pytania:
1. Jakie są zasady projektowania i wdrażania nowoczesnych rachunków kosztów takich jak Zasobowo-Procesowy Rachunek Kosztów (ZPRK), Resource Consumption Accounting (RCA), Grenzplankostenrechnung (GPK) i Activity Based Costing (ABC)?

2. Jakie koncepcje rachunku kosztów rekomendują największe na świecie stowarzyszenia controllerów: IMA (Institute of Management Accountants), IFAC (International Federation of Accountants), ICV (Internationaler Controller Verein), ICG (International Group of Controlling)?

3. Jakie informacje dostarcza nowoczesny rachunek kosztów w porównaniu z informacjami, jakie generuje tradycyjny rachunek kosztów?

4. Czy zarządczy rachunek kosztów powinien być odrębny od sprawozdawczego? Od czego zależy konieczność jego wyodrębnienia?

5. Jak zorganizować optymalny i spójny rachunek kosztów dla całej firmy?

6. Jaki jest stopień zaawansowania posiadanego przez moje przedsiębiorstwo rachunku kosztów i jaka powinna być strategia jego rozwoju?

Szkolenie oparte jest na kilkudziesięciu wdrożeniach nowoczesnych rachunków kosztów ZPRK/ABC/GPK/RCA w Polsce oraz na pracach naukowych realizowanych na czołowych uczelniach ekonomicznych.
Znajomość rekomendowanych na świecie koncepcji rachunków kosztów pozwoli uczestnikom tego szkolenia w sposób praktyczny i samodzielny rozwijać nowoczesne rachunki kosztów we własnych przedsiębiorstwach.
Kto powinien wziąć udział?
Szkolenie skierowane jest do:
Adresatami szkolenia są:
• Dyrektorzy Finansowi,
• Dyrektorzy Controllingu,
• Główni Księgowi,
• Controllerzy,
• Analitycy Kosztów,
• Pracownicy Działów Controllingu i Księgowości,
• Kadra kierownicza i menedżerska odpowiedzialna za zarządzanie kosztami i rentownością w swoich przedsiębiorstwach.

Program szkolenia

Program szkolenia
Controlling i nowoczesny rachunek kosztów – Stopień I
1. Procesy czy koszty? – oto jest pytanie …
2. Model 12 Poziomów Dojrzałości Rachunku Kosztów (IFAC)
3. Struktura Zasobowo-Procesowego Rachunku Kosztów (ZPRK/RCA)
a. Zasoby (resources)
b. Działania (activities)
c. Obiekty kosztowe (cost objects)
4. Zasobowo-Procesowy Rachunek Kosztów (ZPRK) - Resource Consumption Accounting (RCA)
5. Centra Kosztów Zasobów – istota, rodzaje i zasady wyodrębniania (ZPRK/RCA/GPK)
6. Case: Zasobowo-Procesowy Rachunek Kosztów cz.1
7. Koszty stałe i zmienne – definiowanie stałych i zmiennych bezpośrednich elementów kosztowych (ZPRK/RCA/GPK)
8. Case: Zasobowo-Procesowy Rachunek Kosztów cz.2

Projektowanie nowoczesnego rachunku kosztów na przykładzie własnego przedsiębiorstwa.
W przerwie pomiędzy I i II stopniem szkolenia Uczestnicy mają za zadanie samodzielnie zaprojektować układ miejsc powstawania kosztów zgodnie z założeniami koncepcji Centrów Kosztów Zasobów. Zadanie to wykonują na przykładzie własnej firmy w oparciu o przekazywane po szkoleniu przykłady oraz modele referencyjne .

Czas trwania

1 dzień - 10:15 - 17:00
2 dzień - 09:00 - 15:30

Prelegenci

Cytat
Trener
dr Tomasz M. Zieliński, Prezes Zarządu ABC Akademia Sp. z o.o.
• Jeden z najlepszych Ekspertów w zakresie systemów controllingowych do zarządzania kosztami i rentownością w Polsce,
• Doktor nauk ekonomicznych Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu i wykładowca na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu oraz Uniwersytecie Łódzkim,
• Autor koncepcji Zasobowo-Procesowego Rachunku Kosztów (RCA) wdrażanego w przedsiębiorstwach takich jak: ENERGA OBRÓT, ORLEN LABORATORIUM, ELECTROLUX, FIRSTDATA POLAND (POLCARD), SPOMLEK, KUPIEC, PROFIM, CERAMIKA TUBĄDZIN, GÓRNOŚLĄSKIE PRZEDSIĘBIORSTWO WODOCIĄGÓW, JURAJSKA, BALCERZAK, VISOTEC SOCHA i szereg innych,
• Prezes Zarządu firmy ABC Akademia specjalizującej się we wdrażaniu nowoczesnych rachunków kosztów ZPRK/ABC/RCA/GPK,
• Jego największy sukces, to skuteczne powiązanie nauki i praktyki oraz najszersze w Polsce rozpowszechnianie zaawansowanych rachunków kosztów przedsiębiorstwach z różnych branż,
• Już ponad 1700 osób uznało szkolenia i wykłady dr Tomasza M. Zielińskiego za inspirujące, motywujące edukacyjnie niezbędne i dające nowe spojrzenie na rachunek kosztów,
• Jego wykłady to połączenie najnowszej wiedzy z zakresu zarządzania kosztami, doświadczenia praktycznego oraz aktywnej dyskusji,
• Posiada wieloletnie doświadczenie we wdrażaniu rozwiązań controllingowych oraz nowoczesnych rachunków kosztów w przedsiębiorstwach z wielu branż,
• Autor koncepcji Zasobowo-Procesowego Rachunku Kosztów wdrażanego w przedsiębiorstwach takich jak: ENERGA OBRÓT, ELECTROLUX, FIRSTDATA POLAND (POLCARD), SPOMLEK, KUPIEC, CERAMIKA TUBĄDZIN, GÓRNOŚLĄSKIE PRZEDSIĘBIORSTWO WODOCIĄGÓW, JURAJSKA, BALCERZAK, VISOTEC SOCHA, i szereg innych.

Gdzie i kiedy

Warszawa 13 - 14 listopada 2017
Warszawa

Warszawa

Centrum

woj. mazowieckie

Gdzie i kiedy

Warszawa 7 - 8 listopada 2016
Warszawa

Warszawa

Centrum Miasta

woj. mazowieckie

Zapisz się

Cena 1
zł netto
2890 PLN
Cena zawiera:
  • udział w 2 dniach szkolenia, materiały w wersji drukowanej i elektronicznej, wyżywienie w trkacie szkolenia, certyfikat,
Zapisz się

Organizator

Akademia Menedżera
61-894 Poznań
Niezłomnych 1/210 A
woj. mazowieckie
Akademia Controllingu Sp. z o.o. jest firmą szkoleniową, której celem jest kształcenie i doskonalenie umiejętności menedżerów i pracowników z różnych szczebli organizacyjnych w nowoczesnych przedsiębiorstwach.
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Prosimy o przejście do sekcji Zapisz się, aby wypełnić formularz zgłoszenia w wydarzeniu. Po jego wysłaniu organizator skontaktuje się celem potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia i przekazania szczegółów organizacyjnych.

Warunkiem uczestnictwa jest odesłanie faksem pod nr (61) 666 03 63 lub e-mail’em na adres info@akademiacontrollingu.pl wypełnionego formularza zgłoszeniowego (http://www.akademiacontrollingu.pl/szkolenie/warszawa-11-12-05-2017-r/) oraz dokonanie wpłaty na konto organizatora w terminie 5 dni przed datą szkolenia.
W przypadku rezygnacji w terminie do 5 dni roboczych przed rozpoczęciem szkolenia organizator zobowiązuje się do zwrotu 50% wpłaconej kwoty. Po tym terminie kwota opłaty za uczestnictwo nie podlega zwrotowi. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania szkolenia z jednoczesnym zwrotem wpłaconych przez uczestników kwot.

Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas

Wypełnij formularz

Uzupełnij pole
Wybierz termin wydarzenia
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij wiadomość
Potwierdź, że nie jesteś botem.
Musisz zaakceptować regulamin.

Dane kontaktowe

Akademia Menedżera
61-894 Poznań Niezłomnych 1/210 A
Darmowy biuletyn informacyjny

Zapisz się do newslettera i otrzymuj powiadomienia o nowych wydarzeniach!