O szkoleniu
Sprawozdania finansowe odgrywają kluczową rolę w procesie podejmowania decyzji w podmiotach gospodarczych. Z jednej strony pełnią funkcję informacyjną, wskazując precyzyjnie na istotę związku przyczynowo-skutkowego w finansach przedsiębiorstw. Z drugiej zaś pełnią funkcję kontrolną, która jest bezpośrednio związana z oceną skutków podejmowanych decyzji. Optymalizacja działań, a co za tym idzie, możliwość osiągnięcia wcześniej zamierzonych celów zarówno w perspektywie długoterminowej, jak i w kontekście bieżącej działalności, jest ściśle i nierozerwalnie związana z analizą bilansu, rachunku zysków i strat oraz rachunku przepływów pieniężnych. Analiza sprawozdań finansowych przyczynia się do zwiększenia potencjału konkurencyjnego przedsiębiorstwa. Jest to szczególnie istotne w kontekście dynamicznie rozwijających się rynków oraz zmian w otoczeniu jednostek gospodarczych.
Szkolenie „Analiza sprawozdań finansowych” jest w szczególności adresowane do osób odpowiedzialnych za zarządzanie przedsiębiorstwami lub departamentami oraz działami wyodrębnionymi w ramach struktury organizacyjnej, a także właścicieli przedsiębiorstw.
Cele szkolenia
- Przekonanie uczestników o znaczeniu planowania dla długoterminowego rozwoju przedsiębiorstwa
- Nabycie umiejętności czytania i interpretowania informacji zawartych w sprawozdaniach finansowych
- Przekazanie uczestnikom wiedzy na temat możliwości przeprowadzania różnego rodzaju analiz, w tym w szczególności analizy wskaźnikowej
- Zaznajomienie uczestników z rodzajami ryzyka oraz mechanizmami niwelowania ich wpływu na działalność operacyjną przedsiębiorstwa
Korzyści dla organizacji
- Kompleksowe planowanie rozwoju przedsiębiorstwa w perspektywie długoterminowej
- Monitoring podejmowanych działań, analiza odchyleń od planów, podejmowania doraźnych działań podnoszących efektywność prowadzonej działalności
Grupa docelowa
- Kierownicy projektów
- Menedżerowie
- Właściciele firm
- Dyrektorzy ds. personalnych
- Dyrektorzy ds. marketingu
- Dyrektorzy ds. sprzedaży
- Franczyzobiorcy
Program szkolenia
Sesja I. Analiza sprawozdań finansowych – 2 dni
Sesja II. Wiarygodność finansowa kontrahentów – 2 dni
Sesja III. Zarządzanie płynnością i rentownością przedsiębiorstwa – 2 dni
Sesja IV. Optymalizacja produkcji i sprzedaży – 2 dni
Sesja V. Ocena projektów inwestycyjnych – 2 dni
Czas trwania
Prelegenci

dr Krzysztof Świeszczak
Doktor nauk ekonomicznych, adiunkt na Katedrze Bankowości w Instytucie Finansów na Uniwersytecie Łódzkim. Absolwent tej uczelni na kierunku: Finanse i Bankowość. Wcześniej był doradcą ds. bankowości prywatnej w ING Bank Śląski, a następnie asystentem ww. katedry na UŁ.
Laureat pierwszej w Polsce edycji światowego konkursu „Etyka w Finansach – Nagroda Robina Cosgrove”, organizowanego przez Komisję Etyki Bankowej przy Związku Banków Polskich (temat nagrodzonej pracy: „Doradca bankowy jako pierwsze ogniwo relacji pomiędzy bankiem i klientem w kontekście problemu etyki w skali mikro”).
Był wykonawcą ze strony Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego następujących umów o współpracy:
- zawartej pomiędzy Fundacją Banku Zachodniego WBK S.A. z siedzibą w Warszawie a Wydziałem Ekonomiczno-Socjologicznym w ramach programu Santander Universidades (tytuł projektu: Włączenie bankowe jako kluczowy standard w realizacji koncepcji silver economy w województwie łódzkim);
- zawartej pomiędzy Bankiem Handlowym w Warszawie S. A. a Wydziałem Ekonomiczno-Socjologicznym (badanie rynkowe oraz technologiczne pod kątem stworzenia rozwiązania do wykorzystania w pracach badawczo-rozwojowych).
Uczestniczył w projekcie współfinansowanym przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego i Budżetu Państwa w ramach Poddziałania 8.2.1 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki – stypendium D-RIM.
Jest autorem i współautorem wielu publikacji naukowych; prelegent na konferencjach krajowych i międzynarodowych. Jego zainteresowania zawodowe obejmują takie dziedziny wiedzy, jak rynek kapitałowy, sektor bankowy, etyka w finansach, przedsiębiorczość i private banking. Członek Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego.
Terminy i miejsca
To szkolenie nie ma aktualnych terminów. Wyślij zapytanie o nowe terminy bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.
Rejestracja
- udział w zajęciach
- materiały szkoleniowo-konferencyjne
- certyfikat uczestnictwa
Wydarzenie nieaktualne. Wypełnij formularz, aby zapytać o nowe terminy.
Organizator

Najczęściej zadawane pytania
Zachęcamy do wypełnienia i przesłania formularza zgłoszenia dostępnego na górze strony szkolenia. Po jego oodebraniu skontaktujemy się z Państwem celem potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia i przekazania szczegółów organizacyjnych.
- Chcesz wiedzieć więcej? Napisz do nas! lub zadzwoń!
Masz pytania? Napisz do nas
