Archicad - poziom podstawowy

O szkoleniu

Celem edukacyjnym kursu jest nabycie wiedzy i umiejętności w zakresie obsługi programu ArchiCAD.
Dlaczego warto wziąć udział?
 • Uczestnik po zakończeniu kursubędzie posiadał wiedzę z zakresu budowania trójwymiarowego modelu projektowanego obiektu parametryzowania modelu.
 • Będzie posiadać wiedzę z zakresu poszczególnych funkcjonalności programu, pozyskiwania, sortowania czy przetwarzania danych z modelu w postaci zestawień i tabeli.
 • Uczestnik będzie posiadać umiejętności do samodzielnego stworzenia dokumentacji projektowej realizowanego projektu architektonicznego, budowlanego czy aranżowania wnętrz.
 • W efekcie końcowym uczestnik będzie posiadać kompetencje do tworzenia dokumentacji rysunkowej i opisowej oraz do wykonywania prac projektowych, co zwiększy automatyzację procesu projektowego oraz obniży ilość błędów podczas prac projektowych.
Kto powinien wziąć udział?

Kurs Archicad przeznaczony jest dla przyszłych architektów, projektantów wnętrz, architektów krajobrazu, urbanistów i wszystkich innych projektantów pracujących zarówno indywidualnie, jak i w zespołach.

Program szkolenia

 • Wprowadzenie - interfejs programu - Nawigacja, omówienie poszczególnych palet, pasków, menu, zaznaczanie elementów, zapisywanie pliku, ustawianie skali i jednostek
 • Narzędzia do rysowania płaskiego - Linia, polilinia, okrąg/elipsa, wypełnienie; podstawowe narzędzia do modyfikacji
 • Narzędzia konstruowania przestrzennego - Ściany, stropy, dachy, okna, drzwi, słup, belka, powłoka, kształt, obiekt; struktury warstwowe; elementy biblioteczne, poruszanie się w przestrzeni 3D
 • Reprezentacja modelu 2D i opisywanie projektu - Mapa widoków, wymiarowanie, przekroje, elewacje, warstwy, etykiety, znaczniki, strefy, pióra
 • Drukowanie projektu - Szablony i arkusze, skala

Czas trwania

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu; łączna liczba godzin kursu to 30 godz. zegarowych (9 spotkań).

Prelegenci

dr inż. arch. Barbara Urbanowicz - Główny projektant i właścicielka Urbanowicz Studio Architektury. Doświadczenie zdobyte dzięki wieloletniej współpracy ze znanymi biurami architektonicznymi. Pracownik dydaktyczny Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach. Prowadzi zajęcia z przedmiotów: Komputerowe wspomaganie projektowania, Projektowanie komputerowe CAD.

Terminy i miejsca

To szkolenie nie ma aktualnych terminów. Wyślij zapytanie o nowe terminy bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.

Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach

40-555 Katowice

Rolna 43

woj. śląskie

Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach

40-555 Katowice

ul.Rolna 43

woj. śląskie

Rejestracja

Cena całkowita
1 000
zwolnione z vat
Cena zawiera:
 • udział w zajęciach
 • materiały szkoleniowo-konferencyjne
 • Dyplom ukończenia szkolenia, wyposażona sala komputerowa, niezbędne oprogramowanie.
Zapisz się

Organizator

Centrum Szkoleniowo - Edukacyjne WST
40-555 Katowice
Rolna 43
woj. śląskie
Centrum Szkoleniowo – Edukacyjne Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach to nowa, dynamicznie rozwijająca się jednostka szkoleniowa prowadząca profesjonalne kursy oraz studia podyplomowe, zarówno dla firm jak i klientów indywidualnych. Oferujem...
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Prosimy o przejście do sekcji Zapisz się, aby wypełnić formularz zgłoszenia w wydarzeniu. Po jego wysłaniu organizator skontaktuje się celem potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia i przekazania szczegółów organizacyjnych.

 • Prosimy o wypełnienie formularza zgłoszenia dostępnego powyżej. Po jego otrzymaniu skontaktujemy się, aby potwierdzić rejestrację oraz przekazać szczegóły organizacyjne.

Kurs objęty jest dofinansowaniem ze środków Bazy Usług Rozwojowych (BUR) oraz Krajowego Funduszu Szkoleniowego (KFS). Dofinansowanie może sięgać od 80% do 100% ceny usługi!

Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas

Wypełnij formularz

Uzupełnij pole
Wybierz termin wydarzenia
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij wiadomość
Potwierdź, że nie jesteś botem.
Musisz zaakceptować regulamin.

Dane kontaktowe

Centrum Szkoleniowo - Edukacyjne WST
40-555 Katowice Rolna 43
Powiadomienia o nowych terminach

Zapisz się, aby otrzymywać powiadomienia o nowych terminach tego wydarzenia!