Aspekty prawne zastoswania technologii informatycznej w windykacji

O szkoleniu

Obecnie, czyli po pandemii COVID-19 jeszcze większym problemem niż dotychczas stali się nierzetelni dłużnicy. Niejednokrotnie bywa i tak, że dobrze prosperujące firmy stają na skraju bankructwa ze względu na brak zapłaty ze strony ich kontrahentów. Dotychczas w egzekwowaniu należności Twojej firmy z pomocą przychodził wymiar sprawiedliwości jednak obecnie na skutek niemal kwartalnego zniesienia wszystkich spraw o zapłatę popadł w jeszcze większe opóźnienia niż dotychczas. To szkolenie ma pomóc Ci w poznaniu prawnych aspektów nowych form windykacji przy czym zarówno co do możliwości ich zastosowania, jak i ryzyka, które się z nimi wiążą. Z tego szkolenia dowiesz się w szczególności: - czy każdy może wystawić wierzytelność na giełdę długów, - jakie ryzyka wiążą się z wystawieniem wierzytelności na giełdę długów, - kto ponosi odpowiedzialność w przypadku bezprawnego wystawienia wierzytelności na giełdę długów, - jakie formy rekompensaty przysługują wierzycielowi jeśli dłużnik opóźnia się z zapłatą należnych mu kwot, - kto i jak może dochodzić rekompensat za nieterminową płatność, - kiedy można wpisać dłużnika do Biura Informacji Gospodarczej, - kiedy należy wykreślić dłużnika z Biura Informacji Gospodarczej - oraz wiele, wiele innych kwestii! Tak jak w ramach poprzedniej edycji szkolenie dotyczące nowoczesnych form windykacji było przeznaczone w szczególności dla biznesu wchodzącego w relacje gospodarcze z wieloma kontrahentami, tak w obecnej sytuacji w zasadzie każdy biznes powinien mieć wiedzę jak można egzekwować swoje należności bez wykorzystania procedur sądowych. Co więcej, to szkolenie może okazać się też przydatne dla firm, które borykają się z problemami płatniczymi. Te same informacje, które wierzycielowi pozwolą na legalną i skuteczną windykację mogą okazać się przydatne także dłużnikowi lub firmie za takiego uznanej, gdy działania wierzyciela przekroczą próg legalności. Jeśli więc chcesz bezpiecznie prowadzić biznes także w czasie pandemii COVID-19 powinieneś skorzystać z tego szkolenia, aby dowiedzieć się jak legalnie i skutecznie dochodzić swoich należności.
Kto powinien wziąć udział?
 • przedsiębiorców, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę na temat tego jak  można egzekwować swoje należności bez wykorzystania procedur sądowych
 • firm, które borykają się z problemami płatniczymi

Program szkolenia

9:00

Nowe technologie, a windykacja: giełdy długów oraz wykorzystanie BIG w windykacji.

Publiczne oferty sprzedaży wierzytelności, a przetwarzanie danych osobowych.
RODO a BIG.
Odpowiedzialność podmiotów zamieszczających dane o zadłużeniu, a giełdy długów i BIG.
Przeciwdziałanie nadmiernym opóźnieniom w transakcjach handlowych zgodnie z ustawą obowiązującą od 1 stycznia 2020 roku.

 1. Analiza podstaw prawnych funkcjonowania giełd długów.
 2. Analiza prawnych uwarunkowań legalnego prowadzenia giełd długów w kontekście dóbr osobistych.
 3. Analiza prawnych uwarunkowań legalnego prowadzenia giełd długów w kontekście RODO.
 4. Środki prawne możliwe do wdrożenia przez dłużników w stosunku do podmiotów prowadzących giełdy długów.
 5. Wykorzystanie BIG w windykacji.
 6. Warunki windykacji z wykorzystaniem BIG w przypadku długów konsumenckich.
 7. Warunki windykacji z wykorzystaniem BIG w przypadku długów przedsiębiorców.
 8. BIG a RODO, czyli jakie dane można zamieszczać w BIG.
 9. Środki prawne w przypadku bezprawnym wpisom. Odpowiedzialność wierzyciela za bezprawne wpisy.
 10. Odpowiedzialność BIG za bezprawne wpisy.
 11. Wykorzystanie ustawy o przeciwdziałaniu nadmiernym opóźnieniom w transakcjach handlowych do prowadzenia windykacji oraz rozliczenia jej kosztów.
 12. Piotr Kantorowski
  (radca prawny )

12:00

Przerwa

12:10

 1. Wpływ automatyzacji windykacji na efektywność odzyskiwania pieniędzy. Sztuczna inteligencja w windykacji. Voice-boty w roli asystentów windykatorów.

 2. jak innowacyjny legaltech automatyzuje proces windykacji w segmencie MSP i korporacjach (przykłady)?
 3. jak działa najwyżej pozycjonowana (pod względem widoczności) giełda długów w Polsce?
 4. w jakim zakresie można wykorzystać sztuczną inteligencję w windykacji?
 5. czy voice-boty zastąpią człowieka i mogą być od niego skuteczniejsze?

Bogusław Bieda, Prezes Zarządu Vindicat
Mateusz Jakóbiak, Członek Zarządu Vindicat

13:10

Przerwa

13:20

Windykacja z narzędziami Google:

 1. Czy nowe technologie mogą pomóc w procesie windykacji?
 2. Przegląd nietypowych pomysłów oraz inspiracje.

Krzysztof Marzec
(DevaGroup, agencji Partner Google Premier i Google Rising)

15:00

Zakończenie szkolenia

Czas trwania

10:00 – 16:00

Prelegenci

Bogusław Bieda

Prezes Zarządu
Absolwent Master of Business Administration – Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menedżerów, Rotterdam School of Management, Erasmus University. Posiada ponad 20-letnie doświadczenie menedżerskie.
Związany z branżą finansową, w szczególności sprzedaż ubezpieczeń, Customer Care, CRM. Ostatnie 12 lat związany z PZU SA, gdzie pracował na stanowisku Dyrektora ds. Wsparcia Sprzedaży. Odpowiadał za realizację strategii spółki w zakresie: wdrożeń narzędzi wsparcia sprzedaży dla sieci agencyjnej (systemy sprzedażowe dla 20 000 użytkowników), wdrożenia i rozwoju Systemu Wsparcia Sprzedaży – planowanie i raportowanie wyników sprzedaży dla wszystkich kanałów sprzedaży, transformację biznesową, wdrożenie operacyjnego CRM, wdrożenie skutecznego modelu sprzedaży w 360 agencjach biurowych, realizację przypisu składki poprzez zdalne kanały dystrybucji (mass printing, contact center, WWW).
Rozwijał narzędzia komunikacji i budowania wiedzy z grupą kilkunastu tysięcy podmiotów współpracujących. Wcześniej pracował na stanowiskach kierowniczych w Readers Digest, Avivie, PTE Big Banku Gdańskiego oraz Call Center Poland. Prywatnie pasjonat dalekich podróży, nurkowania i narciarstwa.

Mateusz Jakóbiak

Pomysłodawca i współtwórca narzędzi z obszaru Legal Tech, w szczególności systemu do windykacji online. Absolwent prawa, prawa spółek, rachunkowości i finansów przedsiębiorstw – Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, Akademia Leona Koźmińskiego, Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II. Doświadczony manager i przedsiębiorca, od 10 lat rozwijający spółki windykacyjne, specjalizujący się z budowaniu działów windykacji, projektowaniu procesów windykacji w przedsiębiorstwach. Posiadający duże doświadczenie w badaniu due diligenece pakietów wierzytelności i ich wycenie. Obecnie współzarządzający spółką Vindicat, wcześniej pełniący stanowisko prezesa zarządu w Executio Investment Sp. z o. o., spółce zarządzającej niszowymi pakietami wierzytelności. Poprzednio związany z grupą DTP S.A. i Kancelarią Corpus Iuris Sp. z o.o.

Piotr Kantorowski

Przedsiębiorca, prawnik, podkaster. Od 5 lat prowadzi – Kancelarię Prawną Kantorowski, Głąb i Wspólnicy. Od ponad roku prowadzi swój podcast Prawo dla Biznesu. Od zawsze pasjonuje się biznesem. Zamiłowanie do biznesu jest u niego widoczne na wszystkich polach działalności. W Kancelarii zajmuje się obsługą przedsiębiorców, a w podcaście wyjaśnia osobom, które zaczynają przygodę z biznesem jak odnaleźć się w gąszczu przepisów i wykorzystać je na swoją korzyść. Zawodowo skupia swoje zainteresowania przede wszystkim wokół kwestii dotyczących prawnych aspektów marketingu, e-commerce oraz IT i prawem nowych technologii.

Krzysztof Marzec

CEO @ DevaGroup, agencji Partner Google Premier i Google Rising Star. Trener SEO, Google Ads & Analytics. Autor szkoleń (w tym szkoleń dla Google w programie Certyfikowanych Trenerów AdWords) i artykułów oraz dwóch książek z tej tematyki, wykładowca Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Wyższej Szkoły Europejskiej im. Józefa Tischnera. Pracował dla takich marek, jak: Allegro.pl, Neo24, Shoper.pl, Conrad.pl, Interia.pl, Grupa RMF czy Wydawnictwo Bauer.

Terminy i miejsca

To szkolenie nie ma aktualnych terminów. Wyślij zapytanie o nowe terminy bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.

brak danych

02-757 Warszawa

Pory 78

woj. mazowieckie

- komputer lub urządzenie mobilne ze stabilnym podłączeniem do Internetu,
- przeglądarka internetowa (preferowany Firefox),
- używasz przeglądarki EDGE, wspierana jest tylko najnowsza oparta na silniku Chromium,
- głośnik, mikrofon i/lub słuchawki,
- NIE łącz się przez VPN i/lub sieć firmową - mogą ograniczać dostęp,
- Internet Explorer (IE) oraz Yandex NIE są wspierane,
- na otrzymany link do pokoju webinarowego może zalogować się tylko jedna osoba/urządzenie,

Rejestracja

Cena 1
+ 23% VAT za osobę za szkolenie online - przy zgłoszeniach przesłanych od dnia 10 października
790
Cena zawiera:
 • udział w szkoleniu, materiały szkoleniowe, imienny certyfikat, przerwy
 • Rozwiń
Zapisz się
Cena 2
+ 23% VAT za osobę za szkolenie online - przy zgłoszeniach przesłanych do dnia 9 października
690
Cena zawiera:
 • udział w szkoleniu, materiały szkoleniowe, imienny certyfikat, przerwy
 • Rozwiń
Zapisz się
Cena 3
+ 23% VAT za osobę za szkolenie stacjonarne - przy zgłoszeniach przesłanych od dnia 10 października
930
Cena zawiera:
 • udział w szkoleniu, materiały szkoleniowe, imienny certyfikat, przerwy
 • Rozwiń
Zapisz się
Cena 4
+ 23% VAT za osobę za szkolenie stacjonarne - przy zgłoszeniach przesłanych od dnia 10 października
830
Cena zawiera:
 • udział w szkoleniu, materiały szkoleniowe, imienny certyfikat, przerwy
 • Rozwiń
Zapisz się

Organizator

Centrum Promocji Informatyki sp. z o.o.
02-757 Warszawa
Pory 78
woj. mazowieckie
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Prosimy o przejście do sekcji Zapisz się, aby wypełnić formularz zgłoszenia w wydarzeniu. Po jego wysłaniu organizator skontaktuje się celem potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia i przekazania szczegółów organizacyjnych.

Prosimy o wypełnienie formularza zgłoszenia dostępnego powyżej. Po jego otrzymaniu skontaktujemy się, aby potwierdzić rejestrację oraz przekazać szczegóły organizacyjne.


Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas

Wypełnij formularz

Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Wybierz termin wydarzenia
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij wiadomość
Potwierdź, że nie jesteś botem.
Musisz zaakceptować regulamin.

Dane kontaktowe

Centrum Promocji Informatyki sp. z o.o.
02-757 Warszawa Pory 78
Powiadomienia o nowych terminach

Zapisz się, aby otrzymywać powiadomienia o nowych terminach tego wydarzenia!