O szkoleniu
Zapraszamy na szkolenie, podczas którego zostaną szczegółowo omówione preferencje podatkowe pozwalające na redukcję podatku dochodowego, ze szczególnym uwzględnieniem najnowszych interpretacji organów podatkowych.Regulacje wprowadzone przez tzw. Polski Ład znacznie poszerzyły zakres zachęt podatkowych przewidzianych przez ustawodawcę dla firm wprowadzających innowacje, wchodzących na nowe rynki czy dokonujących nowych inwestycji.
Szkolenie skierowane jest do księgowych, kontrolerów finansowych, dyrektorów finansowych, audytorów wewnętrznych, osób zainteresowanych tematyką.
Program szkolenia
Wraz z funkcjonującymi już wcześniej rozwiązaniami, tworzą one obecnie kompleksowy system ulg, w skład którego wchodzą:
- ulga na innowacyjnych pracowników,
- ulga na prototyp,
- ulga na ekspansję (zwiększenie przychodów ze sprzedaży produktów),
- ulga na robotyzację i automatyzację,
- ulga konsolidacyjna.
Ponadto, od 1 stycznia 2022r. weszły w życie zmiany, które znacznie uprościły zasady korzystania z podatkowej grupy kapitałowej. Rozwiązanie to stało się bardziej korzystne i przystępne, również dla mniejszych grup kapitałowych.
Pojawiła się również nowa ulga sponsoringowa, dla podatników wspierających działalność sportową, naukową i kulturalną oraz ulga na zabytki.
Podczas szkolenia zostaną także omówione dwie funkcjonujące już wcześniej, bardzo atrakcyjne, ale nieco zapomniane preferencje podatkowe:
- 50% koszty uzyskania przychodu dla pracowników twórczych (m. in. inżynierowie i informatycy),
- koszty hipotetycznych odsetek.
Czas trwania
Prelegenci
Piotr Perkowski
Absolwent studiów licencjackich i magisterskich w Szkole Głównej Handlowej na kierunku finanse i rachunkowość oraz podyplomowych studiów z zakresu prawa podatkowego ukończonych na Akademii Leona Koźmińskiego. Specjalizuje się w zakresie podatków dochodowych i cen transferowych.
Wieloletnie doświadczenie praktyczne w obszarze podatków zdobyte podczas pracy w wiodących firmach doradczych oraz na stanowiskach specjalistycznych i kierowniczych w wewnętrznych działach podatkowych największych polskich i zagranicznych firm w branżach takich jak telekomunikacja, handel detaliczny czy energetyka. W trakcie kariery zawodowej uczestniczył w przeglądach podatkowych i projektach due dilligence, prowadził szkolenia podatkowe, sporządzał opinie, raporty, przygotowywał wnioski o wydanie interpretacji indywidualnych i pisma procesowe oraz wdrażał wewnętrzne procedury i instrukcje podatkowe.
Terminy i miejsca
Zapoznaj się z aktualnymi terminami tego szkolenia bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.
Rejestracja
- Zniżkę 10% przy zgłoszeniu za pośrednictwem Eventis.pl (cena standardowa 390 zł)
- udział w zajęciach
- certyfikat uczestnictwa
Brak miejsc. Wypełnij formularz, aby zapytać o nowe terminy.
Termin nieaktualny. Wybierz inny termin powyżej, bądź wypełnij formularz, aby zapytać o planowane nowe terminy.
Organizator

Najczęściej zadawane pytania
Aby wziąć udział w szkoleniu, wypełnij formularz rejestracji online - po otrzymaniu zgłoszenia skontaktujemy się z Państwem.
Faktura jest płatna w terminie 14 dni od daty jej wystawienia.
Masz pytania? Napisz do nas
