Budowanie systemu szkoleń stanowiskowych wg TWI - instrukcje i instruktaż

O szkoleniu

Instruowanie pracowników wg TWI
Metoda instruowania pracowników wchodząca w skład programu TWI umożliwia ich szkolenie w dziedzinie prawidłowego wykonywania powierzonych im zadań. Dzięki niej przełożeni są w stanie szybciej i skuteczniej szkolić nowych operatorów, co prowadzi do wzrostu wydajności pracy. Metodę tę opracowali najlepsi praktycy i naukowcy z USA w latach 40. XX wieku, ale do dziś docenia się jej uniwersalność i elastyczność – stosują ją w niezmienionej formie wszystkie liczące się koncerny z branży samochodowej.
Kto powinien wziąć udział?
ADRESACI SZKOLENIA
Niższa kadra zarządzająca (np. mistrzowie, brygadziści, liderzy) oraz osoby odpowiedzialne za szkolenia stanowiskowe pracowników.

Program szkolenia

Cel szkolenia
Poznaj w praktyce, jak radzić sobie z problemami i wyzwaniami takimi jak:

• Niewłaściwie przeszkoleni pracownicy.
• Brak standardów wykonywania pracy.
• Niewłaściwie prowadzony instruktaż stanowiskowy (oraz brak audytów takiego instruktażu).
• Nieżyciowe, trudne w zastosowaniu instrukcje stanowiskowe, połączone z brakiem odpowiedniego podziału pracy (lub ich zupełny brak).
• Brak systemów oceny kompetencji pracowników (nie wiadomo, kto i co potrafi).Zdobycie umiejętności skutecznego i poprawnego przeprowadzania instruktażu stanowiskowego oraz planowania i zarządzania szkoleniami stanowiskowymi. Podczas warsztatu uczestnicy będą mieli możliwość wcielenia się w rolę trenera, ucznia albo audytora podczas praktycznego instruktażu stanowiskowego w rzeczywistym procesie produkcyjnym. Zdobędą również wiedzę i umiejętności tworzenia arkuszy podziału pracy, które są niezbędnym narzędziem w poprawnym przeprowadzeniu instruktażu.

Metoda instruowania pracowników, wchodząca w skład programu TWI, umożliwia szkolenie pracowników w dziedzinie prawidłowego wykonywania powierzonych im zadań. Dzięki tej metodzie przełożeni są w stanie szybciej i skuteczniej szkolić nowych operatorów, co prowadzi do wzrostu wydajności. Metodę opracowali najlepsi praktycy i naukowcy z USA w latach 40. ubiegłego wieku, ale do dziś docenia się jej uniwersalność i elastyczność – używają jej w niezmienionej formie wszystkie liczące się koncerny z branży samochodowej.
Program szkolenia
Metoda instruowania pracowników, wchodząca w skład programu TWI, to praktyczne narzędzie wspomagające szkolących w poprawnym i efektywnym poprowadzeniu instruktażu stanowiskowego. Dzięki tej metodzie przełożeni są w stanie szybciej i skuteczniej szkolić nowych operatorów, co prowadzi wprost do wzrostu wydajności, poprawy jakości oraz zmniejszenia liczby braków. Metodę opracowali najlepsi praktycy i naukowcy w USA w latach 40. XX wieku, ale do dziś docenia się jej uniwersalność i elastyczność – stosują ją w niezmienionej formie m.in. wszystkie liczące się koncerny z branży motoryzacyjnej.


Korzyści dla firmy

1. Skrócenie czasu szkoleń pracowników.
2. Zmniejszenie liczby błędów popełnianych przez operatorów podczas pracy.
3. Opracowanie arkusza wspomagającego zarządzanie procesem szkoleń – arkusz wszechstronności operatorów (macierz kompetencji).
4. Standaryzacja pracy operatorów.

Korzyści dla uczestnika

1. Umiejętność przygotowania arkusza podziału pracy.
2. Umiejętność przeprowadzania szkolenia stanowiskowego z wykorzystaniem metody TWI – Instruowanie pracowników.
3. Poznanie praktycznych przykładów z wprowadzenia metody TWI – Instruowanie pracowników w innych firmach produkcyjnych.
4. Umiejętność opracowania macierzy umiejętności (ang. Skills Matrix).

Czas trwania

Warsztaty trwają 2 dni - 16h

TERMIN I MIEJSCE SZKOLENIA – ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA
19-20.03.2019 BSH, Łódź
9-10.05.2019 Sitech, Polkowice
5-6.12.2019 Parker Hannifin, Siechnice

Prelegenci

-

Terminy i miejsca

To szkolenie nie ma aktualnych terminów. Wyślij zapytanie o nowe terminy bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.

LEI Polska

54-424 Wrocław

Muchoborska 18

woj. dolnośląskie

Rejestracja

Cena 1
netto
2 400
Cena zawiera:
  • 4x przerwy kawowe, 2x obiad, materiały szkoleniowe
  • Rozwiń
Zapisz się

Organizator

Lean Enterprise Institute Polska Sp. z o.o.
54-424 Wrocław
Muchoborska 18
woj. dolnośląskie
Lean Enterprise Institute Polska (LEI Polska) jest największą i najstarszą w Polsce Instytucją zajmującą się profesjonalnie praktycznymi aplikacjami oraz rozwojem najnowszej wiedzy z zakresu Lean Management w środowisku produkcyjnym i usługowym. I...
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Prosimy o przejście do sekcji Zapisz się, aby wypełnić formularz zgłoszenia w wydarzeniu. Po jego wysłaniu organizator skontaktuje się celem potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia i przekazania szczegółów organizacyjnych.

Formularz zgłoszeniowy do pobrania na stronie www.lean.org.pl. Jeżeli chcesz otrzymać formularz drogą mailową zadzwoń pod numer 71 798 57 33.

Cena uzależniona od liczby uczestników z jednej firmy:
liczba uczestników z jednej firmy

1 - 2 uczestników- 2 200 zł netto / za osobę

3 - 5 uczestników- 2 000 zł netto/ za osobę

6 - i więcej uczestników - 1 800 zł netto / za osobę

Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas

Wypełnij formularz

Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Wybierz termin wydarzenia
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij wiadomość
Potwierdź, że nie jesteś botem.
Musisz zaakceptować regulamin.

Dane kontaktowe

Lean Enterprise Institute Polska Sp. z o.o.
54-424 Wrocław Muchoborska 18
Powiadomienia o nowych terminach

Zapisz się, aby otrzymywać powiadomienia o nowych terminach tego wydarzenia!