Szkolenie

Budżet zadaniowy 2011/2012 - SZKOLENIE

O szkoleniu

Celem szkolenia jest przekazanie wiedzy w zakresie procedur planowania i wykonywania budżetu w układzie zadań, a szczególnie takiego doboru zadań i mierników aby zminimalizować koszty wdrożenia i funkcjonowania układu zadaniowego oraz aby usprawnić wdrażanie budżetu zadaniowego. Ponadto na szkoleniu omówione zostaną zasady przygotowania i opracowania materiałów do projektu ustawy i uchwały budżetowej na rok 2012 w układzie zadań.
Kto powinien wziąć udział?
pracowników służb finansowo-księgowych administracji publicznej.

Program szkolenia

1. Budżet zadaniowy w jednostkach samorządu terytorialnego (doświadczenia programu LGPP), a metodologia budżetu zadaniowego opracowana przez Zespół Profesor Lubińskiej i Departament Budżetu Zadaniowego KPRM - podobieństwa i różnice.
2. Definicja funkcji państwa, zadań w ramach danej funkcji, opis celów zadań, podstawa prawna zadania, mierniki wykonania i ich wartości docelowe, formularze budżetowe w materiałach i załącznikach budżetu państwa na rok 2011.
3. Typowe błędy związane z budową miernika, np.: poczucie zadowolenia obywateli czy też odsetek osób pozytywnie oceniających pracę instytucji i ich wpływ na jakość finansów publicznych jako procesów gromadzenia i wydatkowania środków publicznych.
4. Zasady doboru mierników finansowych dla służb finansowo-księgowych - budżet zadaniowy z punktu widzenia służb finansowo-księgowych.
5. Zasady doboru mierników statystyczno-socjologicznych dla służb merytorycznych - budżet zadaniowy z punktu widzenia wydziałów merytorycznych.
6. Mierniki finansowe i niefinansowe, a jednostki miary mierników, sposoby i koszty ich pomiaru -€“ problem ogólny czyli „strategomania” wydziałów merytorycznych.
7. Budżet zadaniowy a Wieloletni Plan Finansowy Państwa i ustawa budżetowa.
8. Budżet zadaniowy a Wieloletnia Prognoza Finansowa Jednostki Samorządu Terytorialnego i uchwała budżetowa - procedury wynikające z uchwał o procedurze uchwalania budżetu i WPFJST.
9. Zasady przygotowania i opracowania materiałów do projektu ustawy budżetowej na rok 2012 w układzie zadań.
10. Zasady uchwalania budżetu na rok 2012 w układzie zadań w jednostkach samorządu terytorialnego.
11. Powiązanie układu wykonawczego budżetu (klasyfikacji budżetowej) z budżetem zadaniowym - opis zasad kalkulacji i rozliczania wydatków na zadanie, rozliczenie wydatków osobowych, bieżących i majątkowych na zadania, różnica pomiędzy wydatkami a kosztami w układzie zadań.
12. Ewidencja księgowa wykonywania budżetu w układzie zadań oraz nowe przepisy w zakresie księgowania budżetu w układzie zadań w świetle nowego planu kont na rok 2011.
13. Odpowiedzi na pytania.

Czas trwania

Szkolenie jednodniowe w godzinach 10.00-15.00

Prelegenci

Cytat
Tomasz Wojtania - niezależny konsultant i wykładowca z zakresu finansów publicznych, rachunkowości i sprawozdawczości budżetowej. Autor podręcznika "Podstawy rachunkowości budżetowej". Jest również autorem kilkudziesięciu publikacji w "Rachunkowości Budżetowej". Jako wykładowca został przeszkolony w zakresie ochrony informacji niejawnych. Uczestniczył w pracach programu LGPP oraz w pracach Departamentu Budżetu Zadaniowego KPRM.

Gdzie i kiedy

Warszawa 28 czerwca 2011
Siedziba Wolters Kluwer Sp. z o.o.

01-231 Warszawa

Płocka 5a

woj. mazowieckie

Weź udział

Cena 1
cenna netto (+23% VAT)
480 PLN
Cena zawiera:
  • indywidualne konsultacje z wykładowcą w trakcie szkolenia, materiały szkoleniowe, zaświadczenie ukończenia szkolenia, serwis kawowy i lunch
Weź udział

Organizator

Szkolenia ABC a Wolters Kluwer business
01-231 Warszawa
Płocka 5a
woj. mazowieckie
Wiedza, która procentuje. Szkolenia ABC a Wolters Kluwer business dotychczas Centrum Edukacji Wydawnictwa KiK powstało w 1998 roku przy Wydawnictwe KiK Konieczny i Kruszewski. Od 2000 roku działaliśmy w ramach Polskich Wydawnictw Profesjonalnych S...
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Prosimy o przejście do sekcji Weź udział, aby wypełnić formularz zgłoszenia w wydarzeniu. Po jego wysłaniu organizator skontaktuje się celem potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia i przekazania szczegółów organizacyjnych.

Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie www.abc.com.pl istnieje również możliwość przesłania zgłoszenia faxem pod numer 022-535-81-34. Warunki uczestnictwa oraz system rabatowy dostępne na stronie http://www.szkolenia.abc.com.pl/

Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas

Wypełnij formularz

Uzupełnij pole
Wybierz termin wydarzenia
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij wiadomość
Potwierdź, że nie jesteś botem.
Musisz zaakceptować regulamin.
Wiadomość została wysłana!

Dane kontaktowe

Szkolenia ABC a Wolters Kluwer business
01-231 Warszawa Płocka 5a
Darmowy biuletyn informacyjny

Zapisz się do newslettera i otrzymuj powiadomienia o nowych wydarzeniach!