O szkoleniu
Cel szkolenia:
- przekazanie uczestnikom wiedzy na temat ułatwień celnych, AEO i procedury uproszczonej,
- rozwinięcie umiejętności praktycznych poprzez ćwiczenia, warsztaty i analizę przykładów.
Udział w warsztatach umożliwi uczestnikom uzyskanie następujących korzyści:
- zdobycie praktycznej wiedzy z zakresu skutecznego ubiegania się o ułatwienia celne,
- zdobycie umiejętności identyfikowania ryzyk celnych, badania ich istotności dla swojej firmy, planowania i budowania procedur pozwalających na ubieganie się i utrzymanie ułatwień celnych,
- rozwinięcie umiejętności współdziałania w ramach różnych zespołów np. księgowość, produkcja, magazyny, biuro eksportu, importu, zarząd.
Szkolenie przeznaczone dla przedsiębiorców, których profil działalności jest powiązany z wymianą towarową poza obszarem Unii Europejskiej:
- dla dotychczas nie korzystających z ułatwień celnych, rozważających wystąpienie o pozwolenia AEO, procedurę uproszczoną,
- a także dla posiadających stosowne pozwolenia lub korzystających z procedury uproszczonej w ramach pozwolenia agencji celnej (przygotowanie do ponownego audytu, procedury naprawcze).
Profil szkolenia uwzględnia przede wszystkim importerów i eksporterów jako uczestników bezpiecznego łańcucha dostaw.
Program szkolenia
DZIEŃ I
- Kryteria i wymogi pozwalające się ubiegać o ułatwienia celne AEOC, procedurę uproszczoną w miejscu. Dotyczy także podmiotów korzystających z ułatwień.
- Kryteria i wymogi jakie powinna spełniać osoba ubiegająca się o wydanie świadectwa AEOS i AEOF.
- Obowiązki różnych uczestników bezpiecznego łańcucha dostaw.
- Korzyści w związku z posiadaniem pozwoleń na procedurę uproszczoną oraz po uzyskaniu certyfikatów AEOC, AEOS, AEOF.
- Najważniejsze pojęcia dotyczące zarządzania ryzykiem celnym w przedsiębiorstwie – ćwiczenia.
- Dodatkowe korzyści związane z wdrożeniem w firmie zarządzania ryzykiem celnym (także podatkowym w powiązaniu z obrotem towarowym z zagranicą) - ćwiczenia.
- Kiedy i gdzie wprowadzamy ZRCP, jak w praktyce wskazać miejsce newralgiczne w swojej firmie dot. ryzyk celnych – ćwiczenia.
DZIEŃ II
- Katalog ryzyk celnych – systematyka, ćwiczenia. Jak odróżniać i identyfikować ryzyka ze względu na ich charakterystykę, jak identyfikować ryzyka celne w swojej firmie.
- Budowa procedur dot. AEO i procedur uproszczonych – ćwiczenia.
Sposób budowy procedur postępowania na newralgicznych stanowiskach w swojej firmie dot. wymogów celnych, zarządzania ewidencjami. Rozwiązania powalające na podnoszenie kwalifikacji i kompetencji pracowników zatrudnionych na newralgicznych stanowiskach. - Badanie spełniania kryteriów, cz. 1 – ćwiczenia.
Jak w praktyce przygotować się do badania kryteriów z zakresu przestrzegania wymogów celnych.
Podstawowe wymogi z zakresu zarządzania systemami ewidencji powiązanych z obrotem towarowym z zagranicą, wypłacalności. - Badanie spełniania kryteriów, cz. 2 – ćwiczenia.
Jak w praktyce przygotować się do badania kryteriów z zakresu spełnienia standardów dot. kompetencji i kwalifikacji zawodowych pracowników. Podstawowe wymogi z zakresu bezpieczeństwa i ochrony.
Czas trwania
II dzień 9.00-15.00
Prelegenci

Analityk – ekspert w zakresie zarządzania ryzykiem, certyfikowany trener II stopnia.
Absolwent Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii UW na kierunku administracja oraz studiów podyplomowych z zakresu Zarządzania Ryzykiem.
Czynny analityk od 15 lat: w tym naczelnik wydziału zarządzania ryzykiem w Izbie Celnej, kierownik referatu analizy ryzyka i międzynarodowej wymiany informacji w Urzędzie Celno-Skarbowym, obecnie trener i przedsiębiorca.
Uczestnik zespołów zadaniowych w ramach tworzenia systematyki obszarów i metod reakcji na ryzyka oraz współtwórca instrukcji analitycznej dla Służby Celnej – w ramach struktur Ministerstwa Finansów.
Przeprowadził szkolenia dla ponad 2000 funkcjonariuszy celnych i pracowników administracji skarbowej, a także dla ponad 1500 pracowników przedsiębiorstw. Wykładowca z zakresu zarządzania ryzykiem w przedsiębiorstwach na uczelni wyższej (studia podyplomowe dla audytorów).
Specjalizacje trenerskie: zarządzanie ryzykiem w organizacjach, analiza ryzyka w służbie celno-skarbowej, zarządzanie ryzykiem personalnym w organizacjach z wykorzystaniem dobrostanu pracowników, stosowanie w praktyce metod heurystycznych.
Jest autorem publikacji z zakresu zarządzania ryzykiem celnym, personalnym, stosowania w praktyce metod heurystycznych. Twórca polskiego narzędzia do badania wellbeingu w organizacjach.
Rejestracja
- udział w zajęciach
- materiały szkoleniowo-konferencyjne
- certyfikat uczestnictwa (zobacz wzór)
- 5% przy zgłoszeniu min. 2 osób
- 5% przy zgłoszeniu min. 3 osób
- 5% przy zgłoszeniu min. 4 osób
- 5% przy zgłoszeniu min. 5 osób Rozwiń
Termin nieaktualny. Wybierz inny termin powyżej, bądź wypełnij formularz, aby zapytać o planowane nowe terminy.
Organizator

Najczęściej zadawane pytania
- Przesłanie wypełnionego formularza jest zobowiązaniem do zapłaty za szkolenie.
- Płatność powinna być przekazana w formie przedpłaty na konto J.G.Training: BRE BANK S.A. - mBank 38 1140 2004 0000 3002 3360 7883.
- Brak dokonania płatności przed terminem szkolenia nie oznacza rezygnacji z udziału w szkoleniu.
- Rezygnacja z udziału w szkoleniu może być dokonana najpóźniej na 5 dni roboczych przed datą szkolenia, wyłącznie w formie pisemnej. Rezygnacja w późniejszym terminie lub nieobecność na szkoleniu nie zwalnia od dokonania opłaty.
- Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania szkolenia z przyczyn od siebie niezależnych i odstąpienia od umowy. W takim przypadku przedpłaty zostaną niezwłocznie zwrócone zgłaszającym a Organizator nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe z powodu odwołania szkolenia.
- Oświadczamy, że zapoznaliśmy się z warunkami umowy zawartymi w pkt. 1-5 i akceptujemy je.
- Oświadczamy, że jesteśmy umocowani do zawarcia niniejszej umowy w imieniu wskazanego wyżej podmiotu.
- Chcesz wiedzieć więcej? Napisz do nas! lub zadzwoń!
Masz pytania? Napisz do nas
