Szkolenie: CERTYFIKOWANY COMPLIANCE OFICER program CCO - poziom 1 - XIV edycja: "Jeśli szukasz nowego obszaru zawodowego w branży finansowej, zdobądź kwalifikacje uznane na rynku krajowym przez większość instyt

Wyszukiwanie
Słowo kluczowe:
Np.: temat, miasto, nazwa organizatora...
Kategoria:

Adres WWW wydrukowanej strony: https://eventis.pl//szkolenie/certyfikowany-compliance-oficer-program-cco---poziom-1---xiv-edycjajesli-szukasz-nowego-obszaru-zawodowego-w-branzy-finansowej-zdobadz-kwalifikacje-uznane-na-rynku-krajowym-przez-wiekszosc-instyt-68269

Informacje o szkoleniu

 • CERTYFIKOWANY COMPLIANCE OFICER program CCO - poziom 1 - XIV edycja: "Jeśli szukasz nowego obszaru zawodowego w branży finansowej, zdobądź kwalifikacje uznane na rynku krajowym przez większość instyt


  ID szkolenia: 68269
  Kategoria: Szkolenia i Kursy
  Branża/temat:
 • Adres szkolenia:

  ADN Centrum Konferencyjne
  Al.Jana Pawła II 25 p.9
  Warszawa
  woj. mazowieckie
 • Termin szkolenia:

  Data: 22.03.2017
  Godziny zajęć (czas trwania):
  1 dzień
 • Organizator szkolenia:

  Langas Group
Zadaj pytanie:
Zgłoś uczestnictwo:
Narzędzia: Poleć znajomemu Drukuj
Wyszukaj inne
Szkolenia i Kursy

Opis szkolenia

Informacje podstawowe o szkoleniu:

Szkolenia dla firm - Certyfikowany Compliance Officer CCO 1
Compliance stało się w ostatnich latach synonimem sukcesu. Każda instytucja finansowa zdaje sobie sprawę jak ważna w działalności organizacji jest kontrola ryzyka. Dlatego tak dużą wagę przykłada się do kompetencji osób, które zajmują stanowiska związane z tym obszarem - szkolenia dla firm są idealnym sposobem na ich rozwinięcie. Compliance Oficer to niezależna osoba, która w skuteczny sposób musi łączyć znajomość prawa, biznesu oraz etyki. Jest to także osoba, która musi mieć ukształtowany kręgosłup moralny – konieczny przy konfliktach interesów, które czasami mają miejsce w reprezentowanych firmach.

W tym kontekście chcemy zaprosić Państwa do wzięcia udziału w szkoleniu dla firm na Certyfikowanego Compliance Oficera. Program szkolenia został stworzony przez doświadczonych praktyków, pod nadzorem rady programowej, w skład której wchodzą szefowie działów compliance największych instytucji finansowych. Szkolenie otwarte dbędzie się ono pod auspicjami Stowarzyszenia Compliance Polska.

Wychodząc naprzeciwko oczekiwaniom środowiska compliance, członków Stowarzyszenia Compliance Polska oraz wszystkich zainteresowanych tematem kontroli ryzyka, przygotowaliśmy ten unikatowy program szkolenia dla firm. Jesteśmy przekonani, że udział w nim dostarczy Państwu niezbędnej wiedzy teoretycznej i praktycznej, co przełoży się na sprawne poruszanie się w świecie compliance. Zdobyty po zdaniu egzaminu certyfikat umocni Państwa pozycję zawodową oraz pozwoli osiągać sukcesy zarówno w Polsce, jak i zagranicą.

Szkolenie otwarte - zdobądź prestiżowy certyfikat CCO1 akredytowany przez Stowarzyszenie Compliance Polska.KORZYŚCI Z UDZIAŁU W SZKOLENIU DLA FIRM:

Zdobędą Państwo specjalistyczną wiedzę, która pozwoli zrealizować Państwa plany zawodowe.
Program szkolenia dla firm jest stworzony przez najlepszych praktyków w kraju i taki jest też materiał szkoleniowy – zawiera dokładnie to, czego potrzebuje praktyk.
Zdobędą Państwo kwalifikacje uznane na rynku krajowym przez większość instytucji finansowych.
O randze programu świadczy certyfikat, potwierdzający zdanie egzaminu przed komisją, w której skład wchodzą eksperci compliance.
Szkolenia otwarte umożliwią Państwu spotkanie wielu osób z działów compliance, co posłuży za cenne źródło wymiany doświadczeń

W Radzie Programowej Certyfikowany Compliance Oficer CCO1 zasiadają szefowie Działów Compliance największych instytucji finansowych. To oni wyznaczają trendy na rynku Compliance. Spotkasz ich także na egzaminie certyfikującym.

CERTYFIKACJA

Po ukończeniu programu Certyfikowany Compliance Oficer CCO1, każdy z uczestników otrzyma dyplom ukończenia szkolenia. Jeśli chcą Państwo uzyskać certyfikat świadczący o podniesieniu kwalifikacji, zapraszamy do udziału w egzaminie. Po zdanym egzaminie otrzymają Państwo dokument potwierdzony przez Stowarzyszenie Compliance Polska.

ORGANIZACJA ZAJĘĆ

Szkolenie składa się z dwóch etapów. I etap to zajęcia zgodne z zakresem merytorycznym zaakceptowanym przez Radę Programową. II etap to egzamin potwierdzający zdobytą wiedzę i podnoszący kwalifikacje zawodowe. Zajęcia oraz egzamin będą przeprowadzane w centrum Warszawy.

Szkolenie skierowane jest do:

pracownicy działów compliance
szefowie działów compliance
członkowie zarządów instytucji finansowych
menadżerowie wyższego stopnia
osoby pragnące rozpocząć pracę w dziale compliance

Program szkolenia:

TEMATY OBJĘTE EGZAMINEM

ROLA COMPLIANCE W SEKTORZE FINANSOWYM
Skuteczne Compliance w sektorze finansowym

Modele funkcji Compliance w organizacji
Zasada proporcjonalności
Różnice wynikające z charakteru działalności
Kto jest odpowiedzialny za Compliance?
Rola zarządu i rady nadzorczej
Rola menadżerów wyższego stopnia oraz innych działów biznesu
Odpowiedzialność działu Compliance
Compliance poza działem Compliance
Model 3 lini obrony
Dział prawny, ryzyka, audytu a dział Compliance

FUNKCJA COMPLIANCE
Miejsce i misja Compliance w organizacji

Niezależność funkcji Compliance
Formalny status
Zapobieganie konfliktom interesów
Dostęp do informacji i personelu
Odpowiednie zasoby i szkolenia

ZADANIA COMPLIANCE
Zakres regularnych zadań Compliance

Etyka i postępowanie
Zaangażowanie w przegląd polityk wewnętrznych i procedur
Dostarczanie odpowiednich treningów

ZARZĄDZANIE RYZYKIEM COMPLIANCE
Wewnętrzne akty normatywne oraz program działu Compliance

Polityki, procedury wewnętrzne
Mapowanie świata Compliance
Mapowanie regulacji
Regulacje a Twoja firma
Firmy i inne podmioty
Jednostki biznesu

KRAJOWI REGULATORZY I INNE PODMIOTY NADZORU
Nadzór nad podmiotami sektora finansowego

KNF, UOKIK, GIIF, GIODO, NBP, BF, Inne, Giełda, KDPW
Inne podmioty Nadzoru

PRAWO I REGULACJE POLSKIE
Regulacje w Compliance

Główne regulacje polskie
Hierarchia aktów prawnych i regulacji
Uchwała i rekomendacja KNF
Dobre praktyki

REGULACJE UNIJNE
Wspólny rynek oraz Europejski system nadzoru nad rynkiem finansowym

ESRB, EBA, ESMA, EIOPA, ECB
System prawny Unii Europejskiej
Dyrektywy, rozporządzenia, rekomendacje

REGULACJE W INSTYTUCJACH FINANSOWYCH
Sfery regulacji w instytucji finansowej

Kredyty i działalność kredytowa
AML, produkty inwestycyjne
Bank Assurance
Ład Korporacyjny
Ochrona informacji, ochrona konkurencji i konsumentówSzkolenie dla firm - II ETAP: EGZAMIN


,,Zdobądź prestiżowy Certyfikat Stowarzyszenia Compliance Polska”

,, Zasiadający w Radzie Programowej szefowie Działów Compliance zapewniają, że program jest zgodny z oczekiwaniami instytucji i rynku”

MATERIAŁY I EGZAMIN:
Materiały szkoleniowe to unikalny skrypt przygotowany przez praktyków Compliance pod nadzorem Rady Programowej. Każdy z uczestników otrzyma wersję papierową. Egzamin przeprowadzi Komisja Egzaminacyjna powołana przez Stowarzyszenie Compliance. Potrwa on maksymalnie dwie godziny. Każdy z uczestników, po zdanym egzaminie, otrzyma Certyfikat Compliance Officer CCO1 potwierdzający podniesienie kwalifikacji zawodowych. Uczestnicy, którzy nie zdecydują się wziąć udziału w egzaminie otrzymują Certyfikat ukończenia szkolenia.

Informacje o prelegentach:

Paweł Kuskowski
Szef praktyki Ryzyka Regulacyjnego i Compliance w kancelarii Wierzbowski Eversheds.
Specjalista ds. compliance i przeciwdziałania praniu pieniędzy, posiadający wieloletnią praktykę w prowadzeniu globalnych projektów dla krajowych i międzynarodowych instytucji finansowych oraz szerokie doświadczenie we współpracy z organami nadzoru.
Podczas swojej kariery zawodowej pracował m.in. w banku RBS (The Royal Bank of Scotland), gdzie kierował międzynarodowymi zespołami ds. przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy, wdrażając globalne procesy i rozwiązania w tym zakresie, oraz w polskim oddziale szwajcarskiego banku UBS jako szef działu compliance i ryzyka operacyjnego. Pracował również w wiodącej irlandzkiej kancelarii prawnej – Matheson Ormsby Prentice, w której zajmował się doradztwem w zakresie compliance. W AIG Investment w Irlandii odpowiedzialny był za wdrażanie dyrektywy MiFID oraz MAD/MAR.
Doradzał wielu instytucjom finansowym w zakresie wdrażania procedur dotyczących przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy, budowania struktur compliance oraz dostosowywania działalności organizacji do wymogów regulatorów. Dzięki wieloletniemu zaangażowaniu we współpracę pomiędzy różnego rodzaju podmiotami oraz krajowymi i międzynarodowymi regulatorami doskonale zna rynek i kierunki jego rozwoju.
Posiada szeroką wiedzę w zakresie kryptowaluty (Bitcoina), w szczególności w aspekcie Compliance i AML. Współpracuje z najbardziej innowacyjnymi firmami w tym zakresie.
Jest twórcą prestiżowych programów szkoleniowych i certyfikujących w zakresie compliance i AML. Od czterech lat pełni funkcję Przewodniczącego Zarządu Stowarzyszenia Compliance Polska, zrzeszającego przedstawicieli 100 firm i instytucji, współpracującego z KNF, GIIF, IDM oraz GPW. Jest też członkiem rady doradczej przy International Compliance Association.
Absolwent prawa na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ukończył również Bankowość i Finanse na Uniwersytecie w Udine we Włoszech.Dariusz Szlas
Prawnik i certyfikowany ekspert w dziedzinie compliance Dariusz Szlas ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Kontynuując swoją edukację ukończył liczne profesjonalne szkolenia prowadzone przez takie podmioty jak Komisja Nadzoru Finansowego, Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych, Warszawski Instytut Bankowości, kancelarie prawne CMS, Clifford Chance, Allen & Overy i Gessel, Instytut Szkoleń Prawa Bankowego, OGMA i Biuro Informacji Kredytowej m. in. w zakresie: nowelizacji ustawy o ochronie danych osobowych; klauzuli obejścia prawa i zmian w prawie podatkowym; zasad podejmowania decyzji pomiędzy obligatariuszami; umów powierniczych w praktyce bankowej; prawie ochrony konkurencji; nowelizacji ustawy o obligacjach; zasad ochrony danych osobowych; techniczno-prawnych aspektów budowy produktu ubezpieczeniowego; systemów wymiany informacji; ustawy o usługach płatniczych; compliance w świetle regulacji nadzorczych oraz funkcji kontroli i zarządzania ryzykiem w banku komercyjnym; ochrony konsumentów rynku finansowego w Polsce; ubezpieczeń oraz Bancassurance.
Specjalizuje się w prawie bankowym i cywilnym, zwłaszcza w zakresie ubezpieczeń oraz obrotu nieruchomościami; prawie ochrony danych osobowych, prawie konsumenckim oraz zagadnieniach związanych z szeroko rozumianym monitoringiem i kontrolą zgodności, tj. w zakresie ładu korporacyjnego oraz identyfikacji, ocenie i mitygacji ryzyk regulatorskich. W ramach pracy zawodowej współpracował z firmami deweloperskimi, ubezpieczycielami, kancelariami prawnymi oraz bankami.
Podczas swojej kariery zawodowej pracował jako prawnik lub ekspert compliance m.in. w Banku Handlowym w Warszawie S.A., Banku BPH S.A. oraz STU Ergo Hestia S.A. Współpracował także z kancelariami adwokackimi i radcowskimi przy zagadnieniach związanych z oceną ryzyka braku zgodności. Członek Stowarzyszenia Compliance Polska.
Miał okazję prowadzić liczne sesje szkoleniowe zarówno wewnętrzne (w zakresie regulacji dotyczących ochrony konsumentów, wymogów prawnych i regulatorskich dla materiałów marketingowych, jak i umiejętności miękkich takich jak asertywność czy konstruktywna informacja zwrotna), jak i zewnętrzne (Nowelizacja Ustawy o Księgach Wieczystych i Hipotece dla Stowarzyszenia Pomorskich Pośredników w Obrocie Nieruchomościami; Rekomendacja U wydana przez KNF – jako prelegent w ramach III Ogólnopolskiej Konferencji Compliance, Certyfikowany Oficer Compliance CCO1).

Koszt i warunki udziału

Ceny:

 • 1570 - 23%VAT

Cena zawiera:

uczestnictwo w szkoleniu dla jednej osoby, materiały szkoleniowe, certyfikat, obiad, poczęstunek podczas przerw

Dofinansowanie z UE:

Nie.

Warunki udziału i przyjmowania zgłoszeń:

zgłoszenie do 07.03.2017 - 1 570 PLN + 23% VAT
zgłoszenie od 08.03.2017 - 1 870 PLN + 23% VAT

Szkolenie, kurs: CERTYFIKOWANY COMPLIANCE OFICER program CCO - poziom 1 - XIV edycja: "Jeśli szukasz nowego obszaru zawodowego w branży finansowej, zdobądź kwalifikacje uznane na rynku krajowym przez większość instyt