O szkoleniu
Celem szkolenia jest zaprezentowanie szczegółowej metodyki działań prowadzących do zapewniania ciągłości działalności jednostki oraz zdobycie przez uczestników szkolenia wiedzy i umiejętności umożliwiających zaprojektowanie i przeprowadzenie działań mających zapewnić ciągłość działalności jednostki sektora finansów publicznych.
Pracownicy rządowych i samorządowych jednostek sektora finansów publicznych (m. in. szkół, przedszkoli, ministerstw, urzędów centralnych, placówek służby zdrowia, jednostek kultury), którzy chcą zdobyć wiedzę i umiejętności niezbędne do zaprojektowania i wykonania działań mających na celu zapewnienie ciągłości działalności swojej jednostki.
Program szkolenia
- Norma PN-EN ISO 22301 Bezpieczeństwo i odporność. System zarządzania ciągłością działania. Wymagania, jako zbiór wskazówek do zaprojektowania działań mających zapewnić ciągłość działalności jednostki sektora finansów publicznych.
- Podejście procesowe w zarządzaniu ciągłością działalności – wybór procesów, których ciągłość działania powinna być zapewniona.
- Analiza procesów pod kątem krytycznych zasobów niezbędnych do ich realizacji.
- Analiza krytycznych zasobów procesu w zakresie możliwych zakłóceń ich dostępności.
- Analiza ryzyka dla procesów, których ciągłość działania powinna być zapewniona.
- Określenie kolejności zajmowania się procesami, których ciągłość realizacji ma być zapewniona.
- Opracowanie planów ciągłości działania procesów wraz z planami postepowania wobec krytycznych zasobów procesu.
- Planowanie działań profilaktycznych dla zasobów krytycznych.
- Testowanie skuteczności planów ciągłości działania i planów postepowania wobec zasobów krytycznych.
- Podsumowanie zajęć.
Czas trwania
Prelegenci
Marek Sawicki, naczelnik wydziału w urzędzie centralnym. Manager ciągłości działania wg Normy ISO 22301:2019 (certyfikat CIS-Certification & Information Security Services). Audytor wewnętrzny (certyfikat Ministra Finansów). Trener budżetu zadaniowego (certyfikowany przez Ministerstwo Finansów). Od początku powstania obowiązku sprawowania kontroli zarządczej osobiście koordynuje wdrażanie i funkcjonowanie tego narzędzia zarządzania w urzędzie centralnym. Od 12 lat zajmuje się działalnością szkoleniową - specjalizuje się w problematyce kontroli zarządczej, w tym w szczególności zarządzaniem ryzykiem i szansami, zapewnieniem ciągłości działania, audytem wewnętrznym oraz budżetowaniem w układzie zadaniowym.
Terminy i miejsca
To szkolenie nie ma aktualnych terminów. Wyślij zapytanie o nowe terminy bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.
Rejestracja
- udział w zajęciach
- materiały szkoleniowo-konferencyjne
- certyfikat uczestnictwa
- serwis obiadowy
- przerwy kawowe
Wydarzenie nieaktualne. Wypełnij formularz, aby zapytać o nowe terminy.
Organizator

Najczęściej zadawane pytania
Prosimy o wypełnienie formularza zgłoszenia dostępnego na górze strony. Po jego otrzymaniu skontaktujemy się, aby potwierdzić zgłoszenie i przekazać wszystkie informacje organizacyjne.
Masz pytania? Napisz do nas
