Szkolenie

Ćwiczenia w wypełnianiu deklaracji INTRASTAT

O szkoleniu

W przypadku uczestników, którzy nie posiadają wiedzy teoretycznej, wskazane jest, aby osoba zgłaszająca się na warsztaty uczestniczyła w szkoleniu odbywającym się w poprzedzającym dniu, w czasie którego szeroko prezentowana jest wiedza na temat systemu INTRASTAT (Szkolenie podstawowe: System INTRASTAT - zmiany w 2015 i kolejnych latach)

Celem zajęć jest przekazanie praktycznej umiejętności wypełniania deklaracji INTRASTAT, co pozwoli na prawidłowe wywiązywanie się z obowiązku nałożonego na przedsiębiorstwo prowadzące wewnątrzwspólnotowy handel towarami.

Szkolenie odbywa się w kameralnej grupie. Zajęcia prowadzone są w formie mini - wykładów, wzbogaconych prezentacją Power Point oraz ćwiczeń praktycznych, w trakcie których uczestnicy wypełniają deklaracje. Wykładowca omawia najczęściej pojawiające się błędy i sytuacje problemowe, wyjaśnia wątpliwości uczestników.
Kto powinien wziąć udział?
Szkolenie skierowane jest do osób, które posiadają co najmniej podstawową wiedzę teoretyczną na temat wypełniania deklaracji INTRASTAT.

W przypadku uczestników, którzy nie posiadają wiedzy teoretycznej, wskazane jest, aby osoba zgłaszająca się na warsztaty uczestniczyła w szkoleniu odbywającym się w poprzedzającym dniu, w czasie którego szeroko prezentowana jest wiedza na temat systemu INTRASTAT.

W przypadku uczestników, którzy nie posiadają wiedzy teoretycznej, wskazane jest, aby osoba zgłaszająca się na warsztaty uczestniczyła w szkoleniu odbywającym się w poprzedzającym dniu, w czasie którego szeroko prezentowana jest wiedza na temat systemu INTRASTAT.

Program szkolenia

1. Klasyfikowanie towarów według Nomenklatury Scalonej (CN) obowiązującej w 2014 roku dla potrzeb deklaracji INTRASTAT - ćwiczenia polegające na ustalaniu właściwych 8-znakowych kodów Scalonej Nomenklatury (CN) dla wybranych towarów, dla których będą podane przykładowe opisy zawierające np. m.in. właściwości towarów, ich zastosowanie. Przekazane zostaną zasady korzystania z tzw. kluczy przejścia dla nomenklatur z różnych okresów (CN dla 2013 r. i CN dla 2014 r.). Ćwiczenie będzie obejmować również praktyczne wdrażanie zasad określania ilości deklarowanych towarów w jednostkach uzupełniających.

2. Monitorowanie zakresu obowiązku sprawozdawczego w warunkach zmienionej wysokości progów statystycznych - ćwiczenie pozwalające na ustalenie momentu powstawania określonego poziomu obowiązku sprawozdawczego.


3. Praktyczne wywiązywanie się z obowiązku sprawozdawczego w zakresie handlu towarami z państwami członkowskimi UE - ćwiczenia polegające na wypełnianiu deklaracji INTRASTAT w przywozie i wywozie w odniesieniu do różnych warunków dostaw i rodzajów transakcji handlowych, w przypadku dokonywania zgłoszenia oraz w przypadku korygowania deklaracji. W trakcie ćwiczeń uwzględnione będą najnowsze polskie regulacje prawne.

4. Praktyczne ćwiczenia z zastosowaniem kodów krajów.


5. Poznanie podstawowych zagadnień dotyczących Podsystemu Danych Referencyjnych w zakresie systemu INTRASTAT oraz ćwiczenia w wypełnieniu dokumentów niezbędnych do zarejestrowania firmy w tym podsystemie (Karta Rejestracji PDR/INTRASTAT, nowy wniosek o nadanie kodu identyfikacyjnego w PDR dla potrzeb przesyłania elektronicznych deklaracji do systemu INTRASTAT, Karta awaryjna – PDR, hasło startowe, nowa rola „Menadżer”, nowy tryb odblokowania, przesyłania deklaracji).

6. Pytania, dyskusja, konsultacje.

Czas trwania

10.00 - 15.00

Prelegenci

Cytat
Posiada duże doświadczenie w zakresie systemu INTRASTAT. Współpracowała z Urzędem Statystycznym Unii Europejskiej – Eurostatem, urzędami statystycznymi (m.in. Niemiec, Austrii, Belgii, Włoch, Francji, krajów „kandydujących”) oraz urzędami celnymi (m.in. Wielkiej Brytanii) w procesie przygotowań do zorganizowania i wdrożenia w Polsce systemu INTRASTAT.

W ramach implementacji systemu INTRASTAT w Polsce współpracowała ściśle z administracją celną przy tworzeniu regulacji prawnych dla systemu INTRASTAT, rozwiązań prawnych, organizacyjnych oraz merytorycznych dla potrzeb systemu INTRASTAT.

Jest autorką wielu publikacji na temat systemu INTRASTAT m.in. artykułów w „Rynkach Zagranicznych”, „Monitorze Prawa Celnego i Podatkowego”, „Rzeczpospolitej”, „Przeglądzie Rządowym”, „Wiadomościach Statystycznych”.

Gdzie i kiedy

Warszawa 27 listopada 2015
Golden Floor

02-017 Warszawa

Al. Jerozolimskie 123A

woj. mazowieckie

Gdzie i kiedy

Warszawa 11 lutego 2014
J.G.Training

02-548 Warszawa

Olesińska 21

woj. mazowieckie

Gdzie i kiedy

Warszawa 23 marca 2010
Sala szkoleniowa w centrum Warszawy

Warszawa

centrum Warszawy

woj. mazowieckie

Zapisz się

Cena 1
pln netto
590 PLN
Cena zawiera:
  • Wykłady, materiały szkoleniowe, serwis kawowy, lunch, certyfikat ukończenia szkolenia
Zapisz się
Cena 2
pln brutto
725 PLN
Cena zawiera:
  • Wykłady, materiały szkoleniowe, serwis kawowy, lunch, certyfikat ukończenia szkolenia
Zapisz się

Organizator

J.G. Training
02-548 Warszawa
Olesińska 21
woj. mazowieckie
Misja Misją J.G.Training jest pomoc pracownikom firm i instytucji w zdobywaniu wiedzy, informacji i umiejętności, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania podmiotów gospodarczych. Obszary, z których szkolimy Tematyka naszych szkoleń dot...
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Prosimy o przejście do sekcji Zapisz się, aby wypełnić formularz zgłoszenia w wydarzeniu. Po jego wysłaniu organizator skontaktuje się celem potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia i przekazania szczegółów organizacyjnych.

Warunkiem uczestnictwa jest przesłanie formularza zgłoszeniowego znajdującego się pod tym adresem:
http://www.jgt.pl/szkolenia/intrastat_1504ipc

Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas

Wypełnij formularz

Uzupełnij pole
Wybierz termin wydarzenia
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij wiadomość
Potwierdź, że nie jesteś botem.
Musisz zaakceptować regulamin.

Dane kontaktowe

J.G. Training
02-548 Warszawa Olesińska 21
Darmowy biuletyn informacyjny

Zapisz się do newslettera i otrzymuj powiadomienia o nowych wydarzeniach!