Szkolenie

Cyberbezpieczeństwo w jednostkach publicznych - zagrożenia i największe błędy popełniane w zakresie ochrony teleinformatycznej i jak ich uniknąć?

O szkoleniu

CYBERBEZPIECZEŃŚTWO w jednostkach publicznych!

Na specjalnie dedykowanym szkoleniu dowiesz się jakie są zagrożenia i największe błędy popełniane w zakresie ochrony teleinformatycznej.

Nasz ekspert przedstawi Ci ważne mechanizmy zapezpieczeń na podstawie znanych incydentów w jednostkach publicznych.

Po szkoleniu będziesz wiedział jak zadbać o ochronę kluczowych danych w Twojej instytucji.
Dlaczego warto wziąć udział?

Każdy uczestnik szkolenia otrzymuje 30-dniowy dostęp do nagrania całego szkolenia oraz dostęp do dwóch godzinnych webinarów z ZP.

Kto powinien wziąć udział?

Szkolenie kierujemy do osób pracujących w jednostkach publicznych oraz zainteresowanych tematem cyberbezpieczeństwa.

Program szkolenia

Panel I - monitorowanie infrastruktury, czyli cisza przed burzą

Od włamania do wykrycia incydentu mija średnio 220 dni. W tym czasie w wielu miejscach możemy natrafić na podejrzane zachowania. Podczas tego panelu wskażemy miejsca w infrastrukturze teleinformatycznej, które warto odwiedzać, aby wykryć niepożądane działania oraz monitorować bezpieczeństwo systemów.

 

Panel II - Zarządzanie ryzykiem – sposób komunikacji z szefem oraz edukacja kadry kierowniczej

Przepis na stworzenie funkcjonującego procesu zarządzania ryzykiem. Omówiona zostanie intuicyjna metodyka zarządzania ryzykiem oraz zostanie przeprowadzona ocena krok po kroku. Prowadzący podzieli się dobrymi praktykami z przeprowadzonych wdrożeń.

 

Panel III - Ransomware – case study oraz mechanizmy zabezpieczeń

Na podstawie znanych incydentów w jednostkach publicznych przedstawimy mechanizmy, które powinny być zastosowane, aby zabezpieczyć się przed atakiem, a także działania, które należy podjąć po ataku.

 

Panel IV - grzechy IT w jednostkach publicznych

Na podstawie ostatnich 10 audytów omówione zostaną najczęściej pojawiające się słabości, spotykane w jednostkach publicznych. Zakres będzie dotyczył szkoleń, uprawnień, aktualizacji systemów, ochrony antywirusowej, nadzorowania podmiotów, którym powierzone zostały dane osobowe, logowania zdarzeń, rejestrowania incydentów, rozliczalności działań, itp.

Czas trwania

9:00-14:30

Prelegenci

Cytat

PAWEŁ JAKUBIAK

Manager zespołu do spraw bezpieczeństwa informacji. Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie wdrażania polityk bezpieczeństwa informacji, ochrony danych osobowych oraz zarządzania ryzykiem.

Przeprowadził szereg audytów w instytucjach o różnych profilach działalności, poczynając od jednostek administracji publicznej, a na instytucjach finansowych kończąc. Posiada certyfikat audytora ISO 27001 oraz ISO 20000. Bazując na swoim doświadczeniu stworzył aplikację AnRisk, ułatwiającą codzienną pracę z ryzykami.

Gdzie i kiedy

Online 22 listopada 2021

Zapisz się

Cena standardowa
za osobę
690 PLN
+23% VAT
Cena zawiera:
  • udział w zajęciach
  • materiały szkoleniowo-konferencyjne
  • certyfikat uczestnictwa
  • EduBox, czyli paczkę materiałów wysłaną pocztą; 30 dni dostępu do nagrania szkolenia; Aplikację mobilną z nową ustawą Pzp na system Android i iOS
Zapisz się

Organizator

ApexNet Sp. z o.o. Sp. k.
02-437 Warszawa
ul. Atlasowa 41
woj. mazowieckie
APEXnet działa od 2001 r. Jest organizacją działającą na zlecenie administracji publicznej, samorządu terytorialnego oraz podmiotów z branży budowlanej i inwestycyjnej w zakresie działalności: • Szkoleniowej (szkolenia otwarte, szkolenia zamk...
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Prosimy o przejście do sekcji Zapisz się, aby wypełnić formularz zgłoszenia w wydarzeniu. Po jego wysłaniu organizator skontaktuje się celem potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia i przekazania szczegółów organizacyjnych.

Prosimy o wypełnienie formularza zgłoszenia dostępnego na górze strony. Po jego otrzymaniu skontaktujemy się, aby potwierdzić zgłoszenie i przekazać wszystkie informacje organizacyjne.

wymagany jest komputer z dostępem do internetu

Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas

Wypełnij formularz

Uzupełnij pole
Wybierz termin wydarzenia
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij wiadomość
Potwierdź, że nie jesteś botem.
Musisz zaakceptować regulamin.

Dane kontaktowe

ApexNet Sp. z o.o. Sp. k.
02-437 Warszawa ul. Atlasowa 41
Darmowy biuletyn informacyjny

Zapisz się do newslettera i otrzymuj powiadomienia o nowych wydarzeniach!