Szkolenie

Czas pracy kierowców. Zmiany w przepisach dotyczących kierowców.

O szkoleniu

szkolenie otwarte
Kto powinien wziąć udział?
wszystkich zainteresowanych tematyką szkolenia

Program szkolenia

1. Źródła prawa dotyczące czasu pracy kierowców:
- Przepisy unijne, dyrektywy i rozporządzenia,
- Umowa AETR,
- Przepisy prawa krajowego
2. Umowa AETR czy Rozporządzenie EWG nr 561/2006?:
- Do jakich przewozów nie są stosowane powyższe regulacje?
- Kiedy można odstąpić od ich stosowania?
3. Zasady dotyczące prowadzenia pojazdu oraz okresów przerw przysługujących kierowcom w kontekście rozporządzenia 561/2006:
- Jakie są ograniczenia dotyczące okresów prowadzenia pojazdu?
- Kiedy kierowca musi zrobić przerwę w prowadzeniu pojazdu?
4. Minimalne okresy odpoczynku dobowego i tygodniowego w kontekście rozporządzenia 561/2006:
- Jakie są zasady podziału odpoczynku dobowego?
- Jaka może być minimalna długość odpoczynku przy załodze?
- Odpoczynek w transporcie multimodalnym,
- Kiedy można skrócić odpoczynek tygodniowy?
6. Obowiązki wynikające z Rozporządzenia EWG nr 3821/85:
- Jakie wymagania musi spełniać tachograf?
- Jakie są obowiązki kierowcy i przedsiębiorcy związane z użytkowaniem wykresówek i tachografów?
7. Tachografy cyfrowe.
8. Elektroniczny pobór opłat.
9. Rozporządzenia 1071/2009 1072/2009 1073/2009:
- Zmiany jakie będą obowiązywały od 4.12.2011r. wynikające z w/w rozporządzeń.
10. Ostatnie zmiany w obowiązujących przepisach:
- ustawa o transporcie drogowym,
- ustaw o swobodzie działalności gospodarczej,
- prawo o ruchu drogowym.

Czas trwania

1 dzień szkoleniowy

Prelegenci

Cytat
Grzegorz Sioma – specjalista z zakresu transportu drogowego, rozliczania czasu pracy kierowców, posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe jak i trenerskie, prowadzi także szkolenia odnośnie przygotowania do egzaminu w zakresie uzyskania certyfikatu kompetencji zawodowych.

Gdzie i kiedy

Katowice 15 września 2011
centrum Katowic

Katowice

Dworcowa

woj. śląskie

Katowice 9 czerwca 2011

Katowice

Stawowa

Weź udział

Cena 1
PLN
290 PLN
Cena zawiera:
  • autorskie materiały szkoleniowe, przerwę kawową, lunch, certyfikat
Weź udział

Organizator

Total Expert
41-209 Sosnowiec
Wysoka 5
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Prosimy o przejście do sekcji Weź udział, aby wypełnić formularz zgłoszenia w wydarzeniu. Po jego wysłaniu organizator skontaktuje się celem potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia i przekazania szczegółów organizacyjnych.

Zgłoszenia należy dokonać poprzez formularz karty zgłoszeniowej wysłanej na adres e-mail biuro@totalexpert.pl lub na fax 32/ 267 60 14. Kartę można pobrać na stronie www.totalexpert.pl

Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas

Wypełnij formularz

Uzupełnij pole
Wybierz termin wydarzenia
Uzupełnij wiadomość
Potwierdź, że nie jesteś botem.
Musisz zaakceptować regulamin.
Wiadomość została wysłana!

Dane kontaktowe

41-209 Sosnowiec Wysoka 5
Darmowy biuletyn informacyjny