Dokumentacja produktów kosmetycznych – jak spełnić wymagania rozp. 1223/2009/WE

O szkoleniu

Celem szkolenia jest przekazanie praktycznej wiedzy z zakresu opracowywania dokumentacji produktów kosmetycznych zgodnie z obowiązującymi przepisami i wytycznymi. Ważnym elementem szkolenia będzie przekazanie wielu przydatnych wskazówek dot. skutecznego monitorowania sytuacji prawnej składników kosmetycznych. Zdobyta wiedza ułatwi z pewnością zarządzanie portfolio składników, co stanowi ogromne wyzwanie dla wielu firm. W czasie szkolenia zostanie poruszony temat wpływu legislacji chemicznej (REACH, CLP) na branże kosmetyczną. Szczegółowej analizie podlegać będzie podstawowy dokument jakim jest Raport Bezpieczeństwa Produktu Kosmetycznego. Przybliżymy zasady udostępniania dokumentacji surowcowej i dokumentacji produktów gotowych, zarówno w łańcuchu dostaw jak i organom nadzoru.

Kto powinien wziąć udział?

Na szkolenie zapraszamy przedstawicieli firm i osoby fizyczne zajmujące się produkcją, importem i dystrybucją kosmetyków. Szkolenie skierowane jest szczególnie do osób zajmujących się weryfikacją dokumentacji kosmetyków, a także osób odpowiedzialnych w firmach za opracowanie receptur i monitoring legislacyjny składników kosmetyków. Zachęcamy do udziału w szkoleniu przedstawicieli organów nadzoru, którzy na co dzień zajmują się oceną dokumentacji produktów kosmetycznych.

Program szkolenia

1. Dokumentacja produktowa uczestników łańcucha dostaw – obowiązkowa dokumentacja producenta, importera i dystrybutora produktów kosmetycznych.
2. Dokumentacja surowców – rodzaje dokumentów i ich przydatność w czasie dokonywania oceny bezpieczeństwa, zasady udostępniania w łańcuchu dostaw.
3. Rozporządzenia REACH i CLP i ich wpływ na legislację kosmetyczną.
4. Monitoring legislacyjny składników kosmetycznych.
5. Badania produktów kosmetycznych.
6. Raport Bezpieczeństwa Produktu Kosmetycznego. Omówienie części A i B Raportu Bezpieczeństwa Produktu Kosmetycznego.
7. Udostępnianie dokumentacji w łańcuchu dostaw.
8. Udostępnianie dokumentacji przedstawicielom organów nadzoru.
9. Dokumentacja produktów kosmetycznych w świetle ustawy o produktów kosmetycznych, język dokumentacji, okresy przejściowe, kontrola, sankcje.

Czas trwania

9:45-15:45

Prelegenci

mgr Marta Kuberska-Maciejewska absolwentka wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Obroniła pracę magisterską w Zakładzie Środowiskowych Zagrożeń Zdrowia Instytutu Medycyny Pracy im. prof. dr med. Jerzego Nofera w Łodzi. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu Biotechnologii Medycznej. Obecnie członek Grup Roboczych działających przy Polskim Związku Przemysłu Kosmetycznego (Grupa Składnikowa, Grupa Legislacyjna, Grupa Claims). Wykładowca z wieloletnim stażem - prowadzi szkolenia otwarte i zamknięte oraz wykłady na studiach podyplomowych UŁ „Bezpieczeństwo w użytkowaniu i zarządzaniu substancjami chemicznymi” i „Jakość i Bezpieczeństwo Produktów Kosmetycznych”. Autorka licznych publikacji zamieszczanych w czasopismach branżowych "Substancje i Preparaty Niebezpieczne", „Chemia i Biznes”, „Świat Przemysłu Kosmetycznego”, „Kwartalnik Chemiczny Prawo i Wiedza”. Specjalista ds. oceny bezpieczeństwa produktów kosmetycznych. Doradca w zakresie wprowadzania produktów kosmetycznych do obrotu.Na szkolenie zapraszamy przedstawicieli firm i osoby fizyczne zajmujące się produkcją, importem i dystrybucją kosmetyków. Szkolenie skierowane jest szczególnie do osób zajmujących się weryfikacją dokumentacji kosmetyków, a także osób odpowiedzialnych w firmach za opracowanie receptur i monitoring legislacyjny składników kosmetyków. Zachęcamy do udziału w szkoleniu przedstawicieli organów nadzoru, którzy na co dzień zajmują się oceną dokumentacji produktów kosmetycznych.

Terminy i miejsca

Zapoznaj się z aktualnymi terminami tego szkolenia bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.

Komputer z podłączeniem do sieci Internet, kamerą i mikrofonem.
Komputer z podłączeniem do sieci Internet, kamerą i mikrofonem.
Komputer z podłączeniem do sieci Internet, kamerą i mikrofonem.

Rejestracja

Szkolenie online
za osobę
580
+23% VAT
Cena zawiera:
  • udział w zajęciach
  • materiały szkoleniowo-konferencyjne
  • certyfikat uczestnictwa
Zapisz się

Organizator

THETA Doradztwo Techniczne
90-643 Łódź
ul. Żeligowskiego 32/34
woj. łódzkie
Firma THETA Doradztwo Techniczne istnieje na polskim rynku od 2000 roku. Działając początkowo jako wsparcie dla firm, które wprowadzając do obrotu produkty chemiczne potrzebowały rzetelnie opracowanych Kart Charakterystyki. Stopniowo, w miarę zmian w...
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Prosimy o przejście do sekcji Zapisz się, aby wypełnić formularz zgłoszenia w wydarzeniu. Po jego wysłaniu organizator skontaktuje się celem potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia i przekazania szczegółów organizacyjnych.

Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas

Wypełnij formularz

Uzupełnij pole
Wybierz termin wydarzenia
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij wiadomość
Potwierdź, że nie jesteś botem.
Musisz zaakceptować regulamin.

Dane kontaktowe

THETA Doradztwo Techniczne
90-643 Łódź ul. Żeligowskiego 32/34
Powiadomienia o nowych terminach

Zapisz się, aby otrzymywać powiadomienia o nowych terminach tego wydarzenia!