Adres WWW wydrukowanej strony: https://eventis.pl//szkolenie/eksploatacja-i-utrzymanie-obiektow-budowlanych-71259
Informacje o szkoleniu
-
EKSPLOATACJA I UTRZYMANIE OBIEKTÓW BUDOWLANYCH
ID szkolenia: 71259
Typ: Szkolenia
Branża/temat: Prawo Budownictwo, architektura Usługi -
Adres szkolenia:
Novotel Wrocław City
Wyścigowa 35
53-011 Wrocław
woj. dolnośląskie
-
Termin szkolenia:
Data: 2.12.2019
Godziny zajęć (czas trwania):1 dzień szkolenia:
godz. 10.00 - 11.30 /Rozpoczęcie, zajęcia 2 godz./
godz. 11.30 - 11.45 /przerwa na kawę/
godz. 11.45 - 13.15 /c.d. zajęć 2 godz./
godz. 13.15 - 14.00 /lunch/
godz. 14.00 - 15.30 /c.d. zajęć 2 godz./ -
Organizator szkolenia:
Fundacja Promocji Edukacyjnej ORYLION
Aleja Warszawska 102
20-824 Lublin
woj. lubelskie
O firmie Inne oferty firmy
Opis szkolenia
Informacje podstawowe o szkoleniu:
Szkolenie prowadzone aktywnymi metodami – warsztaty, dyskusję, analizę przypadków.
Głównym celem szkolenia jest uzyskanie przez uczestników wiedzy budowlanej do odpowiedzialnego zarządzania, bezpiecznego eksploatowania, fachowego remontowania, specjalistycznego wzmacniania i profesjonalnego utrzymania obiektów budowlanych.
Cele szczegółowe - korzyści nabyte po szkoleniu pod kątem:
Wiedzy: Uzyskanie wiedzy nt. prawnych aspektów eksploatacji i utrzymania budynków, oraz technicznych możliwości wykonania remontów z uwzględnieniem opłacalności remontu oraz wartości zabytkowych ( kulturowych ).
Umiejętności: Nabycie umiejętności analizowania i pozwiązywania przepisów Prawa Budowlanego dotyczących eksploatacji i utrzymania Budynków.
Postaw społecznych: Po szkoleniu Uczestnik dzięki nabytej umiejętności w zakresie okresowych przeglądów budowlanych należycie dokona oceny stanu technicznego budynku, oraz będzie potrafił oszacować opłacalności remontu.
Szkolenie skierowane jest do:
Szkolenie skierowane jest do:
- osób prowadzących kontrolę okresową obiektów budowlanych,
- właścicieli,
- zarządców nieruchomości,
- administratorów obiektów budowlanych
- służb prowadzących inwestycje i remonty,
- projektanci, kierownicy budowy lub robót budowlanych, inspektorzy nadzoru,
- wszystkich zainteresowanych.
Program szkolenia:
1. Zakres obowiązywania ustawy Prawo budowlane, podstawowe, istotne dla zarządcy nieruchomości pojęcia używane w procesie budowlanym, zestaw warunków stanowiących wymagania podstawowe przy utrzymaniu obiektów budowlanych, znaczenie przepisów techniczno –budowlanych, ich zakres obowiązywania i możliwości odstępstw
2. Dokumentacja techniczno –prawna obiektu budowlanego przejmowanego w zarząd
3. Kontrole okresowe obiektów budowlanych wynikające z wymagań Prawa budowlanego
- kontrola „roczna”,
- kontrola „5-letnia”,
- kontrola „półroczna”
- kontrole „doraźne”,
ich zakresy rzeczowe, wymagania formalne w stosunku do osób dokonujących okresowych kontroli stanu technicznego obiektów, funkcje kontrolne organów nadzoru budowlanego.
4. Nowe zasady kontroli systemu ogrzewania i systemu klimatyzacji w budynkach, wynikające z ustawy o charakterystyce energetycznej budynków z 29 sierpnia 2014 roku, wykaz osób upoważnionych do wykonywania tych kontroli
5. Książka obiektu budowlanego – podstawa prawna (rozporządzenie MI z 3 lipca 2003 w sprawie książki obiektu budowlanego), zakres obowiązywania i zasady jej prowadzenia, wypracowanie (w ramach interaktywnej dyskusji) poprawnych treści wpisów dokonywanych w książce obiektu.
6. Szczegółowe wymagania dotyczące właścicieli i zarządców budynków mieszkalnych wg rozporządzenia MSWiA z 16 sierpnia 1999 r. w sprawie warunków technicznych użytkowania budynków mieszkalnych.
7. Świadectwa efektywności energetycznej budynków i lokali – wymóg obowiązujący od roku 2009 i nowe dotyczące go regulacje, przeniesione z Prawa budowlanego do ustawy o charakterystyce energetycznej budynków
8. Katalog obiektów i robót nie wymagających decyzji o pozwoleniu na budowę, zgłoszenie wykonywania robót, zawiadomienie o planowanym terminie rozpoczęcia robót, pozwolenie na rozbiórkę obiektu budowlanego.
9. Odpowiedzialność właścicieli, zarządców i najemców nieruchomości, casus „Kamienia Pomorskiego”
10. Dodatkowe zobowiązania zarządcy obiektu budowlanego uznanego za zabytek na mocy przepisów ustawy z 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami.
11. Kontrole wynikające z innych przepisów (ochrona przeciwpożarowa, dozór techniczny).
12. Omówienie praktycznych przykładów.
13. Panel dyskusyjny.
Wszelkie prawa autorskie do powyższego opracowania są zastrzeżone na rzecz autora; jakiekolwiek korzystanie z konstrukcji planu oraz jego powielanie przy użyciu zastosowanych lub zbliżonych znaczeniowo sformułowań jest zabronione bez pisemnej zgody autora.
Informacje o prelegentach:
Posiada solidne przygotowanie zawodowe tj. ukończone studia magisterskie z zakresu zarządzania oraz dyplom inżyniera budownictwa - w zakresie inżynierii środowiska, ukończone studia podyplomowe na Wydziale Prawa i Administracji UMCS z zakresu zarządzania projektami europejskimi i prawa Unii Europejskiej oraz na Akademii Rolniczo - Technicznej w Olsztynie w zakresie szacowania nieruchomości oraz duże doświadczenie zawodowe na stanowiskach kierowniczych w budownictwie, kierowaniu inwestycjami i administracji publicznej /nadzór budowlany/. Posiada uprawnienia budowlane (nieograniczone w specjalności instalacyjno-inżynieryjnej i ograniczone w specjalności konstrukcyjno-budowlanej). Jest rzeczoznawcą branżowym PZI i TS i od 11 lat prowadzi wykłady na Politechnice Lubelskiej z przepisów w budownictwie w tym z Prawa budowlanego. Ponadto prowadzi aktualnie usługi doradcze z zakresu procesu inwestycyjnego, umów cywilno-prawnych i przepisów w budownictwie.
Koszt i warunki udziału
Ceny:
- 550 zł + 23% VAT - cena za 1 os.
Cena zawiera:
Materiały szkoleniowe; imienne zaświadczenie o ukończeniu szkolenia; indywidualne konsultacje z wykładowcą w trakcie szkolenia; ankieta/test oceniająca szkolenie i wiedzę.
Dofinansowanie z UE:
Nie.
Warunki udziału i przyjmowania zgłoszeń:
Zgłoszenia prosimy przesyłać e-mailem, faxem, pocztą. Potwierdzenie wysyłamy zgłoszonym uczestnikom e-mailem na 7 dni przed szkoleniem.