Elastyczny czas pracy/praca zdalna – prawo pracy od sierpnia 2022 r.

O szkoleniu

W związku z dużą ilością zmian, jakie czekają nas w tym roku w prawie pracy chcielibyśmy Państwa bardzo serdecznie zaprosić do udziału w cyklu spotkań, w trakcie których kompleksowo je dla Państwa omówimy. Zmiany podyktowane są koniecznością dostosowania naszego polskiego prawa do dyrektyw UE, jak i również potrzebą wyjścia naprzeciw wyzwaniom, jakie w obszarze HR postawiła przed nami pandemia. Przekrój nowelizacji jest duży, a zmiany również zróżnicowane tematycznie dlatego postanowiliśmy podzielić poszczególne prelekcje tak aby poruszać się w danym dniu wyłącznie po jednym aspekcie. Dzięki temu łatwiej nam będzie przekazać wiedzę, a Państwu ją sobie uporządkować. Zmiany są obecnie na mniej lub bardziej zaawansowanym stopniu procedowania, ale nieuchronnie zaczną obowiązywać w krótkim odstępie czasu od ich ostatecznego uchwalenia. Dlatego już dziś warto się na nie przygotować i o nich dowiedzieć.

Kto powinien wziąć udział?

Kadrowe, księgowe, dział HR, inni zainteresowani tematyką

Program szkolenia

W trakcie tworzenia

Czas trwania

10:00-10:30

Prelegenci

  • Jagoda Komarzyniec-Smutek

PRAWNIK | ASSOCIATE

Absolwentka prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, aplikantka radcowska przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych we Wrocławiu. 

Doświadczenie zdobywała od pierwszego roku studiów, pracując zarówno w kancelarii radców prawnych, jak i finansowej korporacji.

W codziennych zadaniach wspiera klientów w podejmowaniu decyzji biznesowych, doradzając w aspektach podatkowych i prawnych. Szczególnie bliski jest jej obszar prawa gospodarczego i handlowego, z którego obroniła pracę magisterską.

Nie boi się myśleć nieszablonowo. Patrzy holistycznie oraz perspektywicznie na analizowane zagadnienia.

Biegle posługuje się językiem angielskim i nieobce są jej kontakty z klientami zagranicznymi.

Prywatnie entuzjastka tańca klasycznego, przez wiele lat stała bywalczyni baletowej sali ćwiczeń. Ceni sobie podróże i ciekawą kinematografię.

 

  • Wojciech Frankiewicz

PARTNER

Adwokat, partner w kancelarii Staniek & Partners – Law for Industry.

Absolwent Uniwersytetu Opolskiego na kierunkach Prawo oraz Filologia Angielska. Uczestnik stypendium konfucjańskiego, w ramach którego ukończył na Politechnice Pekińskiej kurs języka i literatury chińskiej.

Posiada niemal 6-letnią praktykę prawniczą, w trakcie której realizował projekty dla dużych
i średnich przedsiębiorców (w tym z kapitałem zagranicznym), prowadzących działalność m.in. w branżach: spożywczej, telekomunikacyjnej, automotive, okuć budowlanych.

Łączy szerokie kompetencje w obszarach prawa gospodarczego (kompleksowa obsługa korporacyjna przedsiębiorców, prawo kontraktowe), prawa cywilnego oraz prawa pracy.

Specjalista prawa nowych technologii.

W ramach bieżącej obsługi przedsiębiorców przygotowuje i negocjuje kompleksowe umowy, obejmujące m.in. kontrakty na stworzenie / wdrożenie określonych rozwiązań informatycznych (przy wykorzystaniu zwinnych oraz waterfallowych metodyk zarządzania projektami IT). Opracowuje także porozumienia dotyczące dalszego rozwoju oprogramowania oraz jego utrzymania, a także doradza przedsiębiorcom w trakcie realizacji tych umów. Uczestniczył w tworzeniu oprogramowania legaltech.

Specjalizuje się w zakresie szeroko rozumianej obsługi korporacyjnej – opracowuje założenia
i przeprowadza projekty restrukturyzacyjne (połączenia, przekształcenia przedsiębiorstw) oraz uczestniczy w procesach związanych ze zmianą struktury właścicielskiej podmiotów (w tym wchodzących w skład rozbudowanych, międzynarodowych grup kapitałowych). Uczestnik procesów due diligence oraz projektów mających na celu nabycie / zbycie przedsiębiorstwa.

Wojciech kompleksowo doradza działom HR (nawiązanie/rozwiązanie zatrudnienia, przygotowanie regulacji i polityk wewnątrzzakładowych, opiniowanie umów z APT i też podmiotami świadczącymi usługi związane z HR, np. kadrowo-płacowe, rekrutacyjne, benefitowe itp.). Przeprowadził szereg projektów związanych z ochroną danych osobowych (implementacja oraz kontrola prawidłowości wdrożenia RODO) oraz realizuje projekty mające na celu pozyskiwanie wsparcia w ramach tarczy antykryzysowej.

Doradza w języku angielskim, z łatwością odnajduje się w relacjach z podmiotami z chińskim kapitałem.

Terminy i miejsca

To szkolenie nie ma aktualnych terminów. Wyślij zapytanie o nowe terminy bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.

ClicMeeting

Rejestracja

Szkolenie bezpłatne
prosimy o rejestrację
0
+23% VAT
Cena zawiera:
  • udział w zajęciach
Zapisz się

Organizator

Akademia Podatków i Prawa
50-502 Wrocław
Hubska 52/14
woj. dolnośląskie
Akademia Podatków i Prawa powstała z inicjatywy kancelarii Staniek&Partners w celu szerzenia wiedzy prawno-podatkowej. W biznesie rozpoznanie i identyfikowanie potencjalnych problemów oraz wyzwań natury prawnej jest ważną umiejętnością. Dysponując...
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Prosimy o przejście do sekcji Zapisz się, aby wypełnić formularz zgłoszenia w wydarzeniu. Po jego wysłaniu organizator skontaktuje się celem potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia i przekazania szczegółów organizacyjnych.

Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas

Wypełnij formularz

Uzupełnij pole
Wybierz termin wydarzenia
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij wiadomość
Potwierdź, że nie jesteś botem.
Musisz zaakceptować regulamin.

Dane kontaktowe

Akademia Podatków i Prawa
50-502 Wrocław Hubska 52/14
Powiadomienia o nowych terminach

Zapisz się, aby otrzymywać powiadomienia o nowych terminach tego wydarzenia!