O szkoleniu
Rozliczenie faktur korygujących w kontekście podatku VAT i CIT jest często wyzwaniem dla przedsiębiorców. Zagadnienia związane z fakturami korygującymi, takie jak korekty „in plus” i „in minus”, budzą wiele wątpliwości. Brak szczegółowych regulacji w odniesieniu do niektórych rodzajów transakcji dodatkowo komplikuje prawidłowe rozliczanie faktur korygujących w podatku VAT oraz CIT.
Na naszym szkoleniu omówimy kluczowe zasady wystawiania i rozliczania faktur korygujących, zarówno z perspektywy wystawcy, jak i odbiorcy faktury. Zajmiemy się także przeliczaniem faktur korygujących wystawionych w walucie obcej na PLN oraz analizą specyfiki korekt w obrocie zagranicznym.
Jeżeli masz wątpliwości, jak prawidłowo rozliczać faktury korygujące w VAT i CIT, to szkolenie jest dla Ciebie. Dzięki wiedzy zdobytej podczas szkolenia unikniesz błędów, które mogą skutkować nieprawidłowym rozliczeniem i konsekwencjami podatkowymi.
Szkolenie skierowane jest do księgowych, kontrolerów finansowych, dyrektorów finansowych, audytorów wewnętrznych, osób zainteresowanych tematyką.
Program szkolenia
1. Zasady i przyczyny wystawiania faktur korygujących
2. Faktury korygujące z punktu widzenia VAT
3. Faktury korygujące z punktu widzenia CIT
4. Przeliczenie wartości w walucie obcej na PLN
Czas trwania
10:00 – 13:00
Prelegenci
Doradca podatkowy. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie z zakresu prawa podatkowego – najpierw jako członek zarządów spółek kapitałowych polskich oraz z udziałem kapitału zagranicznego, a następnie jako doradca podatkowy (numer wpisu 10 625).
Autor publikacji dotyczących problematyki prawa podatkowego (Przegląd Podatkowy, Monitor Podatkowy) oraz książek takich jak (między innymi):
„Raje podatkowe. Procedura należytej staranności. Obowiązki w cenach transferowych.” (C.H. Beck, 2022),
„Podmioty powiązane. Obowiązki podatkowe. Raportowanie transakcji grupowych.” (C.H. Beck, 2022),
„Zarządzanie ryzykiem podatkowym w cenach transferowych. Obowiązki i ryzyka sprawozdawcze” (C.H. Beck, 2020),
„Ceny transferowe. Komentarz do rozporządzeń. Metody szacowania i analizy cen transferowych. Obowiązki sprawozdawcze. Schematy podatkowe MDR. Przykłady.” (C.H. Beck, 2019, wydanie 2 w 2021 roku),
„Ceny transferowe. 259 wyjaśnień i interpretacji” (Wolters Kluwer, 2018),
„Podatkowe aspekty działalności w specjalnych strefach ekonomicznych” (Unimex, Wrocław 2012).
Uczestnik prac Komitetu ds. Podatków w Krajowej Izbie Gospodarczej w kadencji 2021 – 2025.
Członek Państwowej Komisji Egzaminacyjnej do Spraw Doradztwa Podatkowego (kadencja 2022 – 2026).
Uczestnik w pracach opiniodawczo – doradczych utworzonych przez Ministra Finansów w ramach Forum Cen Transferowych (FCT) w roli eksperta w latach 2018 – 2021.
Od 14 stycznia 2021 r. członek Grupy Roboczej 10 „Wpływ pandemii COVID-19 na ceny transferowe”. Członek Komisji Konkursowej III Edycji (2016/2017) konkursu na najlepszą pracę magisterską w zakresie prawa podatkowego organizowanego przez Krajową Izbę Doradców Podatkowych.
Doradca podatkowy nr wpisu 11 758; bagaż doświadczeń i wiedzę zarówno podatkową jak i księgową zdobyła pracując w butikowych spółkach doradztwa podatkowego, gdzie świadczyła usługi dla klientów zarówno krajowych, jak i zagranicznych z różnych branż, w tym finansowej, nieruchomościowej, budowlanej, usługowej oraz towarowej.
Biegłe poruszanie się w obrębie zagadnień podatkowych ściśle związanych z rachunkowością i sprawozdawczością finansową pozwala na efektywną współpracę oraz komunikację z zespołami księgowymi podmiotów, na rzecz których świadczyła usługi wsparcia nie tylko w krajowych, ale również międzynarodowych transakcjach i rozliczeniach podatkowych. Specjalizuje się w podatkach dochodowych oraz VAT (opinie podatkowe, analizy finansowe, sprawozdawczość, dokumentacja podatkowe, przeglądy podatkowe).
Absolwentka finansów i rachunkowości Szkoły Głównej Handlowej. Doświadczenie zawodowe zdobywała w międzynarodowej korporacji z branży finansowej.
W Instytucie Cen Transferowych kieruje pracami zespołów dedykowanych cenom transferowym oraz schematom podatkowym MDR. Specjalizuje się w przygotowywaniu analiz porównawczych dla transakcji przeprowadzanych w ramach grup kapitałowych.
Współautor publikacji: „Podmioty powiązane. Obowiązki podatkowe. Raportowanie transakcji grupowych”, „Raje podatkowe. Procedura należytej staranności. Obowiązki w cenach transferowych”, „Restrukturyzacja przedsiębiorstwa (ceny transferowe, przekształcenia)”, „Ceny transferowe. 259 wyjaśnień i interpretacji”, „Leksykon cen transferowych” oraz autor artykułów poświęconym tematyce cen transferowych.
Doświadczony wykładowca w obszarze cen transferowych.
Terminy i miejsca
To szkolenie nie ma aktualnych terminów. Wyślij zapytanie o nowe terminy bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.
Rejestracja
- udział w zajęciach
- materiały szkoleniowe
- certyfikat uczestnictwa
Wydarzenie nieaktualne. Wypełnij formularz, aby zapytać o nowe terminy.
Najczęściej zadawane pytania
- Nazwa firmy: Instytut Cen Transferowych Akademia Podatkowa Sp. z o.o.
- Ulica i nr: Al. Jerozolimskie 181B
- Kod pocztowy: 02-222
- Miejscowość: Warszawa
- Numer NIP: 5213654751
Masz pytania? Napisz do nas

Wypełnij formularz
Dane kontaktowe
Organizator
