Formy prowadzenia inwestycji budowlanej - Praktyczne i formalne aspekty realizacji robót budowlanych od strony organizacyjnej w świetle aktualnych przepisów prawa oraz specustawy mieszkaniowej
O szkoleniu
Zostaną uczestnikom szkolenia przedstawione kluczowe dla realizacji procesu inwestycyjnego, przepisy prawa wraz z ich interpretacją.
Omówione zostaną zadania i obowiązki uczestników procesu budowanego, wynikające z przepisów prawa w zakresie realizacji robót budowlanych, wskazane zostanie kiedy wymagane jest pozwolenie na budowę, kiedy zgłoszenie, a kiedy można realizować roboty budowlane bez żadnych formalności.
Omówione różne formy prowadzenia inwestycji oraz ich praktyczne skutki.
Omówiona zostanie umowa o roboty budowlane jej znaczenie, skutki dla odbioru robót budowlanych, dochodzenia usuwania wad oraz przyszłej eksploatacji obiektu.
Przedstawione będą kwestie związane z dochodzeniem usuwania wad i usterek, a w tym wskazane zostanie z jakich tytułów prawnych można korzystać przy dochodzeniu usuwania usterek, jakie są terminy dochodzenia usterek.
Szkolenie skierowane jest do osób planujących realizację inwestycji, nie mających doświadczenia w przygotowaniu i prowadzaniu inwestycji, oraz do osób zajmujących się przygotowaniem i realizacją inwestycji budowlanych wszelkiego rodzaju, od budowy obiektów, po remonty i przebudowy w istniejących obiektach.
Program szkolenia
I. Moduł I – Inwestycja budowlana w świetle znowelizowanych przepisów ustawy Prawo budowlane:
A. Procedury budowlane
i. zgłoszenie:
a) terminy
b) ważność
c) warunki wniesienia sprzeciwu do zgłoszenia
ii. pozwolenie na budowę
a) terminy
b) ważność
c) wymagania w zakresie dokumentacji
B. Katalog inwestycji nie wymagających pozwolenia na budowę
C. Dokumentacja:
i. do pozwolenia na budowę
ii. do zgłoszenia
iii. rozbiórki
D. Odstępstwa od warunków technicznych
E. Ochrona środowiska
F. Obiekty zabytkowe
G. Samowola budowlana
II. Moduł II – Formy prowadzania inwestycji:
A. Klasyczna
B. Inwestor zastępczy
C. Procedury FIDIC
D. Generalne wykonawstwo
E. System pakietowy
F. Management Contracting
III. Moduł III – Ułatwienia dla inwestycji mieszkaniowych w specustawie mieszkaniowej
IV. Moduł IV - Inwestycyjny proces budowlany:
A. planowanie:
i. analiza zagrożeń
ii. dobór formy prowadzenia inwestycji
B. przygotowanie,
C. projektowanie,
D. realizacja,
E. eksploatacja.
V. Moduł V - Kanony umowy o roboty budowlane:
A. podstawy prawne,
B. odpowiedzialność,
C. zasady przygotowania,
D. zawartość umowy.
VI. Moduł VI - Odpowiedzialność uczestników procesu budowlanego, rękojmia i gwarancja.
Wszelkie prawa autorskie do powyższego opracowania są zastrzeżone na rzecz autora; jakiekolwiek korzystanie z konstrukcji planu oraz jego powielanie przy użyciu zastosowanych lub zbliżonych znaczeniowo sformułowań jest zabronione bez pisemnej zgody autora.
Prelegenci


W.B - Przeprowadził ponad 600 szkoleń, seminariów i wykładów komercyjnych z zakresu problematyki budowlanej w tym procesu inwestycyjnego. Podczas dotychczasowej pracy zawodowej, nabył bardzo dużego doświadczenia na różnych stanowiskach (w budownictwie m.in., inwestycjach, eksploatacji i utrzymania obiektów, a także w urzędach państwowych (Szef Biura Inspekcyjno – Kontrolnego GUNB i Lubelski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego). Posiada duże doświadczenie w kierowaniu i realizacji inwestycji, prowadzeniu prac remontowych i eksploatacji obiektów budowlanych. Cechuje go obowiązkowość, operatywność, wysoka kultura osobista oraz sumienne wykonywanie powierzonych mu obowiązków.
Weź udział
- Materiały szkoleniowe; imienne zaświadczenie o ukończeniu szkolenia; indywidualne konsultacje z wykładowcą w trakcie szkolenia; ankieta/test oceniająca szkolenie i wiedzę.
Wydarzenie nieaktualne. Wypełnij formularz, aby zapytać o nowe terminy.
Organizator
_thmb.jpg)
Najczęściej zadawane pytania
Przesłanie zgłoszenia. Zgłoszenia prosimy przesyłać e-mailem, faxem, pocztą. Potwierdzenie wysyłamy zgłoszonym uczestnikom e-mailem na 7 dni przed szkoleniem
- Chcesz wiedzieć więcej? Napisz do nas! lub zadzwoń!
Masz pytania? Napisz do nas
