Szkolenie

Gamification

O szkoleniu

Ostatnie lata to czas, gdy idee i struktury charakterystyczne dla gier fabularnych i komputerowych przenikają do biznesu. Ten nowy trend w projektowaniu procesów zapewnia ich atrakcyjność i utrzymanie wysokiej motywacji pracowników zaangażowanych w ich realizację. Zjawisko to zostało zdefiniowane i opisane jako gamification i najczęściej jest wykorzystywane w procesach HR: rekrutacyjnych i adaptacyjnych nowych pracowników.

TAW Polska z powodzeniem zaadaptowała konwencję gamification do realizacji procesów szkoleniowych. Znaczenie miały dotychczasowe doświadczenia trenerów TAW w projektowaniu gier szkoleniowych i wypraw w nurcie RPG (role-playing game), które zostały wykorzystane w projektach długofalowych.

W zgrywalizowanym projekcie rozwojowym doskonalenie kompetencji bazuje na poczuciu przyjemności, jaka płynie z pokonywania kolejnych poziomów gry i współpracy między graczami.

Gra toczy się nieprzerwanie w trakcie całego projektu: w działaniach przedprojektowych (np. rekrutacyjnych); podczas realizowanych warsztatów szkoleniowych, w czasie zadań poszkoleniowych (tzw. misji) przewidzianych do realizacji w rzeczywistości organizacyjnej. Dodatkowo proces doskonalenia kompetencji toczy sie w przestrzeni wirtualnej – na dedykowanej stronie projektu.

Siłą metodyki gamification są m.in.: ciągłe wyzwania (indywidualne i grupowe), jasno zdefiniowane poziomy gry do pokonania, wizualizacja postępów graczy czy system odznak uznaniowych za realizacje zadań. Każdy gracz na bieżąco porównuje poziom swoich umiejętności z wynikami innych i ma stałą możliwość ich doskonalenia. Jednocześnie rozwój kompetencji jest możliwy nie tylko dzięki indywidualnemu wysiłkowi, ale i współpracy z innymi graczami.

To powoduje, że grywalizacja ma zdecydowaną przewagę wobec projektów, podczas których ocena postępów następuje po realizacji programu i ma charakter oceny skuteczności zakończonego już procesu.

Gamification to pomysł na projekt rozwojowy dla każdej grupy pracowników w dowolnym obszarze kompetencyjnym.

Z przyjemnością o nim opowiemy, a grę dostosujemy do kultury organizacyjnej Państwa firmy.
Kto powinien wziąć udział?
Zapraszamy do kontaktu.

Program szkolenia

Zapraszamy do kontaktu.

Czas trwania

Godziny ustalane są indywidualnie z Klientem.

Prelegenci

Cytat
Zapraszamy do kontaktu.

Gdzie i kiedy

Do uzgodnienia 25 kwietnia 2014 - 25 kwietnia 2015
Do uzgodnienia

50-118 Do uzgodnienia

Do uzgodnienia

woj. dolnośląskie

Weź udział

Cena 1
do uzgodnienia
b.d.
Cena zawiera:
  • do uzgodnienia
Weź udział

Organizator

TAW Polska Sp. z o.o.
50-118 Wrocław
Więzienna 21
woj. dolnośląskie
Nasza firma – TAW Polska - Technische Akademie Wuppertal od 60 lat należy do wiodących firm szkoleniowych na rynku niemieckim. Współpracują z nami tak znane niemieckie uczelnie jak: • Politechnika w Aachen • Uniwersytet w Wupperta...
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Prosimy o przejście do sekcji Weź udział, aby wypełnić formularz zgłoszenia w wydarzeniu. Po jego wysłaniu organizator skontaktuje się celem potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia i przekazania szczegółów organizacyjnych.

Cena szkolenia ustalana jest indywidualnie z Klientem.

Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas

Wypełnij formularz

Uzupełnij pole
Wybierz termin wydarzenia
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij wiadomość
Potwierdź, że nie jesteś botem.
Musisz zaakceptować regulamin.
Wiadomość została wysłana!

Dane kontaktowe

TAW Polska Sp. z o.o.
50-118 Wrocław Więzienna 21
Darmowy biuletyn informacyjny

Zapisz się do newslettera i otrzymuj powiadomienia o nowych wydarzeniach!