Szkolenie

Gospodarka magazynowa jako element efektywnego zarządzania logistyką

O szkoleniu

Szkolenie obejmuje tematykę magazynowania rozumianego jako proces logistyczny w przedsiębiorstwie. Część wykładowa (30%) ma na celu wsparcie uczestnika w zrozumieniu roli magazynowania w logistyce firmy a następnie objaśnienie procesów magazynowych oraz technik magazynowania i infrastruktury magazynowej. Akcent w części praktycznej położono na metody organizacji prac magazynowych, analizę istotnych parametrów i wskaźników magazynowych oraz analizę ekonomiczną związaną z decyzjami podejmowanymi w tym obszarze. Oprócz wykładu szkolenie opiera się na wykorzystaniu takich metod, jak gra symulacyjna, ćwiczenia w grupach i indywidualne (analizy przypadków firm oraz zadania liczbowe), ćwiczenie projektowe i dyskusje w grupach.
Kto powinien wziąć udział?
Pracownicy firm produkcyjnych, handlowych i usługowych, w tym specjaliści i kierownicy niższych szczebli, w szczególności:
• pracownicy działów magazynowania,
• pracownicy działów logistyki,
• pracownicy działów utrzymania ruchu,
• pracownicy działów zaopatrzenia,
• pracownicy działów dystrybucji.

Program szkolenia

Program:

· Wprowadzenie – koncepcja zarządzania logistycznego i zarządzania łańcuchem dostaw

· Rola gospodarki magazynowej w organizacji

· Podstawowe decyzje dotyczące magazynowania

· Budynki i sprzęt magazynowy

· Organizacja magazynu i prac magazynowych

· Doskonalenie procesów magazynowych

· Wykorzystanie przestrzeni magazynowej – metody rozmieszczenia produktów, stosowanie nowoczesnego wyposażenia pomocniczego

· Metody rozmieszczania i identyfikacji produktów w magazynie

· Obieg informacji w magazynie oraz między magazynem a pozostałymi komórkami organizacji

· Pomiar efektywności gospodarki magazynowej i kalkulacja kosztów magazynowania

Ćwiczenia:

Dyskusje grupowe – omówienie danego problemu w grupach i dyskusja we wspólnym gronie celem pełniejszego zrozumienia omawianych problemów i odniesienia ich do sytuacji we własnej firmie.
Analiza przypadków wybranych firm – analiza pytań do przypadków w grupach, dyskusja nad problemami firm, poszukiwanie rozwiązań.
Zadania – analiza treści zadania, omówienie metodologii jego rozwiązania i rozwiązanie (wspólnie, w grupach, bądź indywidualnie),
Ćwiczenie projektowe – rozbudowane ćwiczenie polegające na opracowaniu w podgrupach całościowego efektywnego planu gospodarki magazynowej w pewnym przedsiębiorstwie.
Gra symulacyjna – do wyboru: ćwiczenie polegające na formułowaniu czytelnych instrukcji magazynowych lub ustalaniu wielkości i częstotliwości dostaw uzupełniających magazyn a następnie omówienie wyników zadania, popełnionych błędów i wniosków na przyszłość.

Czas trwania

2 dni x 6 godzin

TERMINY SZKOLENIA:
30.09-01.10.2017
09-10.11.2017

Prelegenci

Cytat
trener TQMsoft, specjalista – praktyk

Gdzie i kiedy

Kraków 15 - 16 stycznia 2018
TQMsoft

31-231 Kraków

Bociana 22a

woj. małopolskie

Weź udział

Cena 1
PLN netto/os.
1250 PLN
Cena zawiera:
  • Cena szkolenia obejmuje: szkolenie, materiały, certyfikat uczestnictwa w szkoleniu, obiady, słodki poczęstunek, możliwość bezpłatnych, krótkich konsultacji do 3 miesięcy po szkoleniu, pomoc w rezerwacji hotelu oraz bezpłatny dostęp do elektronicznych materiałów szkoleniowych w systemie Biblioteka TQMsoft.
Weź udział

Organizator

TQMsoft
31-231 Kraków
Bociana 22a
woj. małopolskie
Od 1996 roku wspieramy naszych Klientów w doskonaleniu jakości i produktywności. Usprawniamy procesy Klientów dostarczając i wdrażając najwyższej klasy produkty i usługi. Pomagamy doskonalić kompetencje techniczne i osobiste pracowników różnych sz...
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Prosimy o przejście do sekcji Weź udział, aby wypełnić formularz zgłoszenia w wydarzeniu. Po jego wysłaniu organizator skontaktuje się celem potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia i przekazania szczegółów organizacyjnych.

Zgłoszenie uczestnictwa w postaci Karty zgłoszenia- W przypadku podjęcia decyzji o uczestnictwie w szkoleniu proszę o jej uzupełnienie i odesłanie na e-mail: szkolenia@tqmsoft.eu lub na numer faksu: 12 3971 884 albo kontakt : 12 397 18 81.


Płatność za szkolenie następuje na podstawie faktury otrzymanej po szkoleniu w terminie 14 dni.

Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas

Wypełnij formularz

Uzupełnij pole
Wybierz termin wydarzenia
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij wiadomość
Potwierdź, że nie jesteś botem.
Musisz zaakceptować regulamin.
Wiadomość została wysłana!

Dane kontaktowe

TQMsoft
31-231 Kraków Bociana 22a
Darmowy biuletyn informacyjny

Zapisz się do newslettera i otrzymuj powiadomienia o nowych wydarzeniach!