Szkolenie

Harmonogramowanie i Sterowanie Produkcją

O szkoleniu

W trakcie szkolenia skupimy się na obszarze harmonogramowania i sterowania produkcji oraz samej produkcji. O ile drugi obszar jest w całkowitym władaniu innego działu, o tyle pierwszy może czasami być pod skrzydłami planowania lub łańcucha dostaw. To bardzo istotna różnica w porównaniu do pozostałych procesów zintegrowanego planowania. Powoduje ona wrażenie naczyń połączonych, a wręcz zespolonych: harmonogramuję, tak jak pozwala mi produkcja (a pisząc dokładniej technologia, układ i struktura produkcji), a z drugiej strony produkuję tak, jak mówią mi harmonogramy. Innymi słowy – zmiany po jednej stronie wywołują zmiany po drugiej i odwrotnie.

Czyli musimy się zmieniać… razem, wspólnie.

Istotną rzeczą, a wręcz warunkiem brzegowym jest lista priorytetów. Tak! Dokładnie tym zajmują się procesy zintegrowanego planowania (S&OP i MPS oraz MRP), które omawiane były na wcześniejszych modułach. Na podstawie naszych doświadczeń, chcemy jednoznacznie powiedzieć – bez jednej, spójnej listy priorytetów, czy to ustalonej za pomocą procesów zintegrowanego planowania, czy w inny magiczny sposób, robienie porządku w obszarze harmonogramowania będzie miało ograniczone rezultaty. Dodatkowo ciągła zmiana priorytetów, świadcząca o żywotności kierownictwa, może wprowadzić niepotrzebną nerwowość i bałagan. Co więcej, taki ciągły nieporządek będzie też torpedował jakiekolwiek zmiany, na które jest potrzebny czas i trochę spokoju.

Z powyższego wynika: PSC jest czwartym modułem! Nie pierwszym, nie drugim. Dodatkowym argumentem, poza powyższą logiką, jest też fakt, iż w większości firm obszar PAC (Production Activity Control) działa i funkcjonuje. Lepiej, gorzej, z większym nakładem pracy po stronie harmonogramistów, ale działa. Zazwyczaj poprawa tutaj nie jest priorytetem w firmie. Oczywiście, jeżeli mamy odpowiednie zasoby (SOP działa), mamy komponenty (MPS i MRP działa), a jedynym problemem jest realizacja – to tak. Zajmijmy się PAC.

Dedykowane temu celowi jest właśnie szkolenie poświęcone polityce harmonogramowania i sterowania produkcją – PSC (Production Scheduling & Control).

Szkolenie, jak zawsze, odnosi się do standardów organizacji APICS. Jednakże tematy, które są poruszane nie są wymyślone i skonstruowane tylko przez tą organizację. CRP to obszar wypracowany przez APICS. ToC (Teoria Ograniczeń) to pomysł Eli Goldratta na zarządzanie produkcją (i nie tylko). Dopiero po 15 latach funkcjonowania ToC w różnych branżach, na różnych kontynentach ta tematyka została zaakceptowana jako dobra i sprawdzona praktyka. Podobna rzecz ma się z trzecim elementem szkolenia PSC – Lean. Bardzo podobnie – pomysłodawcą tej filozofii, autorami zestawu konkretnych narzędzi są pracownicy firmy Toyota. Z ich zasobów czerpiemy i przedstawiamy tę wiedzę, która dopiero po 30-40 latach została „odkryta” przez cały świat.
Kto powinien wziąć udział?

Szkolenie to skierowane jest do wszystkich uczestników procesów związanych z planowaniem, produkcją, harmonogramowaniem, itd.

Program szkolenia

 • Przegląd planowania, wykonania i kontroli
 • Harmonogramowanie produkcji i procesów
 • Autoryzacja, realizacja i raportowanie zleceń w systemach "push"
 • Autoryzacja, realizacja i raportowanie w harmonogramowaniu według Teorii Ograniczeń
 • Autoryzacja, realizacja i raportowanie zleceń w systemach "pull"
 • Ciągłe doskonalenie w obszarze harmonogramowania i produkcji

Czas trwania

3 dni po 8 godzin

Prelegenci

Cytat

Trener MPM Productivity management Sp. z o.o.

Gdzie i kiedy

Online 16 - 18 marca 2021

Gdzie i kiedy

Wrocław 16 - 18 marca 2021
brak danych

Wrocław

woj. dolnośląskie

Zapisz się

Cena
za osobę
3300 PLN
+23% VAT
Cena zawiera:
 • udział w zajęciach
 • materiały szkoleniowo-konferencyjne
 • certyfikat uczestnictwa
Zapisz się
Cena
za osobę - przy płatności na 6 tygodni przed szkoleniem
2900 PLN
+23% VAT
Cena zawiera:
 • udział w zajęciach
 • materiały szkoleniowo-konferencyjne
 • certyfikat uczestnictwa
Zapisz się

Organizator

MPM Productivity Management Sp. z o.o.
61-655 Poznań
os. Na Murawie 13/2a
woj. wielkopolskie
MPM Productivity Management Sp. z o.o. to firma szkoleniowo-konsultingowa, specjalizująca się w doradztwie i szkoleniach z zakresu zarządzania łańcuchem dostaw oraz zarządzania produkcją i logistyką w procesie tworzenia wartości dodanej. Firma istnie...
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Prosimy o przejście do sekcji Zapisz się, aby wypełnić formularz zgłoszenia w wydarzeniu. Po jego wysłaniu organizator skontaktuje się celem potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia i przekazania szczegółów organizacyjnych.

Prosimy o wypełnienie formularza zgłoszenia dostępnego powyżej. Po jego otrzymaniu skontaktujemy się, aby potwierdzić rejestrację oraz przekazać szczegóły organizacyjne.

Wymagany jest komputer z dostępem do internetu.

Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas

Wypełnij formularz

Uzupełnij pole
Wybierz termin wydarzenia
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij wiadomość
Potwierdź, że nie jesteś botem.
Musisz zaakceptować regulamin.

Dane kontaktowe

MPM Productivity Management Sp. z o.o.
61-655 Poznań os. Na Murawie 13/2a
Darmowy biuletyn informacyjny

Zapisz się do newslettera i otrzymuj powiadomienia o nowych wydarzeniach!