Innowacyjność i kreatywność

O szkoleniu

Realizacja potencjału osobistego – system edukacji nie sprzyja kreatywności, powstałe w toku nauki nawyki niwelują kreatywność nawet u tych osób, które mają duży potencjał startowy. Część szkolenia zostanie poświęcona na rozpoznanie nawyków schematycznego myślenia oraz rozbudzenia innowacyjnego podejścia do problemów.

Pozostałe bariery utrudniające kreatywne myślenie to:
- Fiksacja funkcjonalna
- Mechanizmy grupowe
- Samoocena
- Postawy życiowe

Kreatywność na poziomie narzędziowym – kreatywność to przede wszystkim sposób podejścia do zagadnień i problemów. Jest oczywiście cenna jako cecha osobowa, ale z perspektywy Organizacji kreatywność jest środkiem do kreowania rozwiązań biznesowych. Szkolenie kreatywność dużą część czasu poświęci na zapoznanie uczestników z narzędziami kreatywnego rozwiązywania problemów. Każde z narzędzi będzie zastosowane treningowo do rozwiązania problemu (zaproponowanego przez trenera lub bazującego na specyfice organizacji).

Najważniejsze narzędzia to:
- PDCA (cykl Deminga)
- Looping
- Metoda Kepner-Tregoe
- Model Revolution In Creativity

Realizacja szkolenia od strony warsztatowej będzie się głównie opierać na ćwiczeniach autodiagnostycznych (rozpoznających bariery utrudniające kreatywność na poziomie osobistym) oraz symulacjach realnych problemów, które uczestnicy będą rozwiązywać korzystając z narzędzi proponowanych przez trenera.
Dlaczego warto wziąć udział?

SZKOLENIE ROZWIJA NASTĘPUJĄCE UMIEJĘTNOŚCI/KOMPETENCJE:

 • Rozpoznawanie osobistych schematów utrudniających innowacyjność
 • Rozwijanie własnego poziomu twórczości – poziom poznawczy
 • Korzystanie z lateralny sposób myślenia w rozwiązywaniu problemów
 • Stosowanie technik wspomagających kreatywność (np. Metoda Walta Disneya, metoda Kapeluszy Edwarda De Bono)
 • Wykorzystywanie cyklu Deminga w udoskonalaniu i wdrażaniu pomysłów
 • Rozwiązywanie problemów metodą Kepner-Tregoe
 • Stosowanie technik grupowego myślenia
 • Praca na poziomie przekonań i zachowań – model „revolution in creativity”
Kto powinien wziąć udział?

GRUPA DOCELOWA:

 • Kadra kierownicza
 • Pracownicy na stanowiskach specjalistów i ekspertów
 • Pracownicy marketingu i sprzedaży

Program szkolenia

1. Wprowadzenie w tematykę kreatywności i innowacyjność. Czym jest kreatywność?

 • Czy kreatywność i innowacyjność oznacza to samo?

2. Myślenie lateralne i wertykalne a kreatywność

 • Dlaczego na ogół myślimy wertykalnie?
 • Sposoby rozwijania myślenia lateralnego - znajdowanie kreatywnych i niespecyficznych rozwiązań Jak działa mózg, kiedy pracujemy nad nowym rozwiązniem?

3. Metody wspomagające innowacyjność i  rozwiązywanie problemów

 • Technika Walta Disneya
 • Technika da Vinciego
 • Wykorzystanie nieświadomych części umysłu Antytemat - ciekawa i twórcza alternatywa w sytuacjach patowych

4. Cykl Deminga (PDCA)

 • Plan – planowanie
 • Do  - działanie
 • Check – sprawdzanie
 • Act – wdrożenie

5. Projekt „Revolution In Creativity”

 • Różnice pomiędzy naukowcami utrzymującymi się z patentów a menedżerami Świeżość Odwaga Realność Impet Greenhousing

6. Bariery kreatywności i innowacyjności

 • Sformułowanie problemu i celu.
 • Skala celu i wyznaczanie celów.
 • Efektywne techniki generowania pomysłów.
 • Opracowanie strategii przekonywania różnych osób

Czas trwania

2 dni, 10.00-14.00

Prelegenci

KAROLINA OLSZYŃSKA

Posiada wieloletnie doświadczenie biznesowe zdobyte w międzynarodowej firmie. Doświadczona Trenerka, Menedżerka i Moderatorka. W ostatnich 5 latach przeprowadziła ponad 700 (blisko 6000 godzin) warsztatów rozwijających kompetencje miękkie m. in. z zakresu zarządzania zespołem, współpracy, design thinking, zaangażowania zespołów, rozwiązywania problemów i innowacji. Tylko w ostatnim roku ponad 100 warsztatów online.  Projektuje autorskie programy i prowadzi szkolenia menedżerskie oraz ogólnorozwojowe, szczególnie w duchu Learning Agility. Realizuje projekty dla dużych organizacji, m.in. Alior Bank, Samsung, Inter Cars, Emitel, Warta, Veolia, T-Mobile, mBank, Hyundai. Pomaga zespołom odnaleźć się w zwinnej współpracy i efektywnie działać - prowadzi autorskie warsztaty ze zwinnej współpracy zespołowej (Agile) oraz Management 3.0. Moderuje i wspiera konsultingowo prowadzenie projektów z wykorzystaniem design thinking i service design i pomaga firmom wdrażać tę metodę w organizacjach. Wspiera firmy w budowaniu i usprawnianiu złożonych procesów, m.in. procesu onboardingowego, rozwoju talentów, zmiany struktury organizacji czy obsługi klienta. Pomaga organizacjom wdrażać podejście Human Centered Design, projektować usługi, produkty i rozwiązywać problemy uwzględniając potrzeby użytkowników oraz budować najlepsze doświadczenia i wartość dla ich klientów.

 

KAMILA BIDZIŃSKA

Action Learning Coach. Moderatorka Design Thinking. Trenerka kompetencji miękkich. Pasjonatka łączenia celów organizacyjnych z indywidualnymi wyzwaniami, potrzebami pracowników oraz przekładania dobrych praktyk na działania, a przede wszystkim rezultaty.

Doświadczenie zawodowe zdobywała w ramach współpracy z: oddziałami międzynarodowych koncernów i dużymi polskimi firmami, z grupami kapitałowymi, podmiotami z sektora MŚP, administracją publiczną, a także organizacjami pozarządowymi. Jako zewnętrzna konsultantka biznesowa i trenerka wspierała średnią i wyższą kadrę menedżerską oraz przedstawicieli działów: komunikacji, HR, marketingu i sprzedaży. Odpowiedzialna za strategiczne wsparcie dużych podmiotów w obszarze szeroko pojętej komunikacji oraz zarządzania zmianą.

Terminy i miejsca

To szkolenie nie ma aktualnych terminów. Wyślij zapytanie o nowe terminy bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.

Komputer z dostępem do sieci Internet

Rejestracja

Cena standardowa
za osobę
1 000
+23% VAT
Cena zawiera:
 • udział w zajęciach
 • materiały szkoleniowe
 • certyfikat uczestnictwa
Zapisz się

Organizator

Gamma Sp. z o.o. Sp.k.
01-612 Warszawa
Mysłowicka 15
woj. mazowieckie
W firmie szkoleniowej Gamma dbamy, aby wszystkie realizowane przez nas projekty szkoleniowe przyczyniały się do podnoszenia efektywności osobistej ich uczestników, a także zespołów i całych przedsiębiorstw. Staramy się wspierać naszych klientów w dos...
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Prosimy o przejście do sekcji Zapisz się, aby wypełnić formularz zgłoszenia w wydarzeniu. Po jego wysłaniu organizator skontaktuje się celem potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia i przekazania szczegółów organizacyjnych.

Zachęcamy do wypełnienia i przesłania formularza zgłoszenia dostępnego na górze strony szkolenia. Po jego oodebraniu skontaktujemy się z Państwem celem potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia i przekazania szczegółów organizacyjnych.

Najszybszym sposobem kontaktu z organizatorem i uzyskania dodatkowych informacji jest wypełnienie formularza kontaktowego. Możesz też zadzwonić do organizatora.
Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas

Wypełnij formularz

Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Wybierz termin wydarzenia
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij wiadomość
Potwierdź, że nie jesteś botem.
Musisz zaakceptować regulamin.

Dane kontaktowe

Gamma Sp. z o.o. Sp.k.
01-612 Warszawa Mysłowicka 15
Powiadomienia o nowych terminach

Zapisz się, aby otrzymywać powiadomienia o nowych terminach tego wydarzenia!