Szkolenie

Instruktaż Stanowiskowy

O szkoleniu

Analizując prowadzone przez nas szkolenia dla mistrzów i brygadzistów firm produkcyjnych zauważyliśmy jeden powtarzający się problem. Wysoko wykwalifikowana, doświadczona kadra, która pracuje w danej firmie od lat nie jest w stanie przekazać swojej wiedzy, umiejętności i wysokiej kultury pracy nowo zatrudnionym. Wdrażanie takich osób zwykle jest bardzo długim procesem i często kończy się odejściem nowych pracowników z powodu braku efektów własnej pracy. Powyższe problemy związane są ze specyficznym i nieintuicyjnym modelem uczenia się ludzi dorosłych. Szkolny sposób, za pomocą którego trenerzy starają się przekazać swoje kompetencje najczęściej nie przynosi spodziewanych efektów. Dlatego proponujemy przeprowadzenie w Państwa firmie szkolenia z instruktażu stanowiskowego. Jest ono skierowane do kadry produkcyjnej będącej ekspertami w treści swojej pracy. Skupia się na praktycznym ćwiczeniu procedur przynoszących sukces takim organizacjom jak m.in. Toyota. W trakcie szkolenia wielokrotnie (w grupach, indywidualnie i podczas video treningu) uczestnicy doświadczać będą skuteczności prawidłowo przeprowadzonego instruktażu.
Dzięki skutecznemu wdrożeniu procedur instruktażu stanowiskowego w Państwa organizacji zwiększy się efektywność
szkoleń przeprowadzanych wewnętrznie, a także szkoleń serwisowych u klienta. Jednocześnie będzie to kolejny krok czyniący z Państwa organizacji miejsce skutecznego dzielenia się wiedzą, gdzie transfer kompetencji od doświadczonych praktyków do pozostałych członków organizacji przebiega szybko i sprawnie.
Kto powinien wziąć udział?
pracowników dozoru, kadry kierowniczej niższego, średniego i wyższego szczebla, mistrzów i brygadzistów - program dostosowywany do potrzeb grupy

Program szkolenia

Dzień 1

Moduł A: Specyfika uczenia się dorosłych (3h)
Zagadnienia:
• cykl Kolba
• trójkąt kompetencji
• style uczenia się
• najczęstsze błędy w szkoleniach prowadzonych w zakładzie pracy
• analiza dotychczasowych praktyk szkoleniowych

Moduł B: Narzędzia instruktażu (5h)
Zagadnienia:
• APP- arkusz podziału pracy jako podstawowe narzędzie instruktażu
• przygotowywanie APP dla prostych czynności produkcyjnych
• IS - procedura pełnego instruktażu stanowiskowego
• ISu - procedura uproszczonego instruktażu stanowiskowego

Dzień II

Moduł C: Praktyka instruktażu stanowiskowego (5h)
Zagadnienia:
• Indywidualne prowadzenie instruktaży stanowiskowych (IS)
• Analiza video instruktażu stanowiskowego


Moduł D: Narzędzia wspierające instruktaż stanowiskowy (3h)
Zagadnienia:
• Metody sprawdzenia skuteczności IS
• Pytania hipotetyczne jako narzędzie kontroli
• Feedback jako wsparcie etapu wdrożenia pracownika po IS

Czas trwania

Szkolenie standardowo trwa 2 dni (16h)

Prelegenci

Cytat
Nasze szkolenia prowadzone są przez dwuosobowy zespół trenerski. W zależności od charakterystyki oraz terminu zlecenia, wybieramy zespół, który najefektywniej się Państwem zajmie. Kładziemy nacisk na połączenie wiedzy z doświadczeniem, dlatego zależy nam na tym, aby nasi trenerzy miel ukończone kursy trenerskie, kierunkowe wykształcenie oraz doświadczenie zawodowe związane z obszarem specjalizacji, w której szkolą. Najważniejsze informacje o naszych trenerach znajdziecie Państwo na naszej stronie:
http://mindlab.pl/index.php/zespol.html

Gdzie i kiedy

Jest to szkolenie zamknięte, realizowane w miejscu i czasie ustalonym wg życzenia klienta. Prowadzimy szkolenia na terenie całej Polski. 7 lipca - 31 grudnia 2011
Jest to szkolenie zamknięte, realizowane w miejscu i czasie ustalonym wg życzenia klienta. Prowadzimy szkolenia na terenie całej Polski.

Jest to szkolenie zamknięte, realizowane w miejscu i czasie ustalonym wg życzenia klienta. Prowadzimy szkolenia na terenie całej Polski.

Jest to szkolenie zamknięte, realizowane w miejscu i czasie ustalonym wg życzenia klienta. Prowadzimy szkolenia na terenie całej Polski.

woj. mazowieckie

Weź udział

Cena 1
dla grupy ok 16 osób
9000 PLN
Cena zawiera:
  • badanie potrzeb szkoleniowych, realizacje szkolenia, honoraria trenerskie, skrypt szkoleniowy dla każdego uczestnika, dodatkowe materiały szkoleniowe, dojazd trenerów na miejsce szkolenia, noclegi trenerów, ewaluację programu, przygotowanie raportu poszkoleniowego
Weź udział

Organizator

MindLab Sp. z o.o.
30-557 Kraków
Limanowskiego 31/15
woj. małopolskie
MindLab Sp. z o.o. jako firma szkoleniowa istnieje na rynku od 2006 roku. Zajmujemy się prowadzeniem szkoleń i programów doradczych głównie dla sektora przemysłowego. Znaczną część naszych klientów stanowią firmy produkcyjne. Realizujemy autorskie w...
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Prosimy o przejście do sekcji Weź udział, aby wypełnić formularz zgłoszenia w wydarzeniu. Po jego wysłaniu organizator skontaktuje się celem potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia i przekazania szczegółów organizacyjnych.

Prosimy o kontakt

Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas

Wypełnij formularz

Uzupełnij pole
Wybierz termin wydarzenia
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij wiadomość
Potwierdź, że nie jesteś botem.
Musisz zaakceptować regulamin.
Wiadomość została wysłana!

Dane kontaktowe

MindLab Sp. z o.o.
30-557 Kraków Limanowskiego 31/15
Darmowy biuletyn informacyjny

Zapisz się do newslettera i otrzymuj powiadomienia o nowych wydarzeniach!