Adres WWW wydrukowanej strony: https://eventis.pl//szkolenie/instrumenty-inzynierii-finansowej-2014-2020-68366
Informacje o szkoleniu
-
INSTRUMENTY INŻYNIERII FINANSOWEJ – 2014-2020
ID szkolenia: 68366
Typ: Szkolenia
Branża/temat: UE, projekty unijne -
Adres szkolenia:
Inkubator Przedsiębiorczości ALTER
Al. Warszawska 102
20-824 Lublin
woj. lubelskie
-
Termin szkolenia:
Data: 13-14.03.2017
Godziny zajęć (czas trwania):PLAN SZKOLENIA:
1 dzień szkolenia:
godz. 10.00 - 11.30 /Rozpoczęcie, zajęcia 2 godz./
godz. 11.30 - 11.45 /przerwa na kawę/
godz. 11.45 - 13.15 /c.d. zajęć 2 godz./
godz. 13.15 - 13.45 /lunch/
godz. 13.45 - 15.15 /c.d. zajęć 2 godz./
2 dzień szkolenia:
godz. 9.00 - 11.15 /c.d zajęć 3 godz./
godz. 11.15 - 11.30 /przerwa na kawę/
godz. 11.30 - 13.00 /c.d. zajęć 2 godz./
godz. 13.00 - 13.30 /lunch/
godz. 13.30 - 15.00 /c.d. zajęć 2 godz./ -
Organizator szkolenia:
Fundacja Promocji Edukacyjnej ORYLION
Aleja Warszawska 102
20-824 Lublin
woj. lubelskie
O firmie Inne oferty firmy
Opis szkolenia
Informacje podstawowe o szkoleniu:
Celem szkolenia jest omówienie doświadczeń z wykorzystania obecnie dostępnych instrumentów inżynierii finansowej (JEREMIE; JESSICA; fundusze pożyczkowe; fundusze poręczeniowe; fundusze gwarancyjne) w kontekście planowanych do wprowadzenia instrumentów zwrotnych w perspektywie 2014-2020. Przekaz bazuje na analizie ze wskazaniem na rodzaje, zasady i weryfikację – praktycznych możliwości korzystania z inżynierii finansowej w perspektywie 2014-2020.
Szkolenie skierowane jest do:
Szkolenie prowadzone w formie wybitnie interaktywnej. Prowadzący w trakcie trwania całego szkolenia gorąco zachęca uczestników do aktywnego udziału w zajęciach, zadawania pytań, poruszania na bieżąco nurtujących ich problemów związanych z tematyką szkolenia.
Program szkolenia:
PROGRAM SZKOLENIA
1. Pojęcie instrumentów inżynierii finansowej (IF) i ich główne założenia;
2. Rola IF w perspektywie 2014-2020;
3. Podstawy prawne funkcjonowania IF na gruncie regulacji krajowych i unijnych;
4. Porównanie wsparcia z instrumentów zwrotnych i dotacji;
5. Modele zarządcze IF oraz ich ocena – bezpośrednie i pośrednie;
6. Fundusz Funduszy jako model wdrażania instrumentów finansowych
7. Tryb wyboru pośredników finansowych
8. Zasady wdrażania IF
9. Okres kwalifikowalności i regulacje w zakresie postępowania ze środkami zgromadzonymi w ramach IF po zakończeniu okresu kwalifikowalności
10. Możliwie obszary i kryteria wsparcia;
11. Rodzaje i przykłady instrumentów inżynierii finansowej;
12. Wady i zalety instrumentów inżynierii finansowej.
Wszelkie prawa autorskie do powyższego opracowania są zastrzeżone na rzecz autora; jakiekolwiek korzystanie z konstrukcji planu oraz jego powielanie przy użyciu zastosowanych lub zbliżonych znaczeniowo sformułowań jest zabronione bez pisemnej zgody autora.
Informacje o prelegentach:
Trener 1
Specjalista w zakresie funduszy unijnych, absolwent Szkoły Głównej Handlowej, doświadczony trener i praktyk. Autor dziesiątek studiów wykonalności oraz analiz dla projektów, które otrzymały dofinansowanie w perspektywie 2007-2013 (RPO, POIŚ, POIG, POPW). Przeprowadził ponad 500 szkoleń i warsztatów dla pracowników administracji publicznej. Uczestnik licznych grup roboczych i zespołów zadaniowych, m.in. Mazowieckiego Komitetu Monitorującego Kontrakt Wojewódzki, Międzyresortowego Zespołu do przygotowania Narodowego Planu Rozwoju na lata 2007-2013, Zespołu ds. monitoringu i ewaluacji programów i projektów finansowanych ze środków Unii Europejskiej i innych funduszy pomocowych, Grupy Roboczej ds. Funduszy Strukturalnych przy Związku Banków Polskich, Bankowej Grupy Roboczej ds. Funduszy Strukturalnych przy Ministerstwie Gospodarki i Pracy, Bankowej Grupy Roboczej ds. Funduszy Strukturalnych przy Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
Koszt i warunki udziału
Ceny:
- 880 zł - + VAT
Cena zawiera:
materiały szkoleniowe, serwis kawowy, lunch, imienne zaświadczenie o ukończeniu szkolenia,indywidualne konsultacje z wykładowcą w trakcie szkolenia, możliwość rezerwacji zakwaterowania za dopłatą: 1 doba w hotelu *** obok siedziby- 150 zł os. w pok 1 osobowym ze śniadaniem, ankieta oceniająca szkolenie,test sprawdzający wiedzę (pre i post test)
Dofinansowanie z UE:
Nie.
Warunki udziału i przyjmowania zgłoszeń:
Zgłoszenia prosimy przesyłać e-mailem, faxem, pocztą. Potwierdzenie wysyłamy zgłoszonym uczestnikom e-mailem na 7 dni przed szkoleniem, po potwierdzeniu prosimy o dokonywanie wpłat za szkolenie na konto wskazane w potwierdzeniu. Faktury zostaną przekazane uczestnikom osobiście na szkoleniu lub wysłane pocztą. Istnieje możliwość płatności gotówką w dniu szkolenia po uzgodnieniu z organizatorem.
Zgłoszenie jest umową uczestnictwa w szkoleniu zawartą pomiędzy Organizatorem a firmą/uczestnikami zgłoszonymi. Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu jest przesłanie do organizatora zgłoszenia. Odwołanie zgłoszenia musi być dokonane w formie pisemnej lub telefonicznej. Niedokonanie wpłaty nie jest jednoznaczne z rezygnacją ze szkolenia. W przypadku wycofania zgłoszenia w terminie do 8 dni przed szkoleniem, zwracamy całą wpłatę; w przypadku rezygnacji w terminie późniejszym niż 8 dni lub niestawienie się na szkoleniu- uczestnik zostanie obciążony kosztem 100% wartości zamówienia. W przypadku odwołania szkolenia zwracamy wpłaconą opłatę za szkolenie. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany prowadzących/trenerów oraz miejsca szkolenia z przyczyn niezależnych od organizatora.