O szkoleniu
John Maxwell
Bycie liderem to sztuka i wyzwanie. Lider ponosi odpowiedzialność, kreuje wizję, łączy, towarzyszy i wspiera. By lider mógł rozwinąć potencjał swoich pracowników, powinien zacząć od siebie. Od poznania własnego modelu przywództwa oraz swoich preferencji w doborze osób, z którymi pracuje.
Lider przewodzi najlepiej, kiedy sam jest przykładem. Kiedy umie zadbać o swoje potrzeby dotyczące nauki, rozwoju, regeneracji i tworzenia. Ten, kto jest liderem dla siebie będzie znakomitym liderem dla innych.
Merytoryczna podbudowa szkolenia opiera się na neuronauce, czyli nauce o mózgu w kontekście biologicznym i społecznym. Specjalna gałąź neuronauki – Neuro-Leardership – to aplikacja wiedzy o mózgu do przywództwa.
Uczestnicy sięgną też do koncepcji „Pięciu dysfunkcji pracy zespołowej” Patricka Lencioniego.
Uczestnicy nabędą wiedzę o:
- najnowszych odkryciach naukowych związanych z przywództwem,
- typach przywódców,
- zachowaniach, które wzmacniają bądź osłabiają zaufanie w zespole i zaufanie do lidera,
- neuro-komunikacji, czyli biologii związanej z rozumieniem i przyswajaniem informacji.
Uczestnicy nabędą umiejętności:
- impelemntowania zachowań budujących lojalność i zaufanie,
- zadawania pytań poszerzających perspektywę i angażujących do działania,
- redukowania niszczącego wpływu stresu na komunikację i zaangażowanie w zespole,
- wychodzenia poza własne nawyki po to, by rozwijać siebie i innych,
- panowania nad emocjami, by nie tracić klarowności decyzyjnej i wspierać budowanie zaufania w zespole.
Warsztat jest przeznaczony przede wszystkim dla osób, które zarządzają zespołami, oraz dla członków zespołów zarządzających. Z warsztatu skorzystają też osoby, których zadaniem jest rozwijanie innych, wspieranie na ścieżce kariery.
Program szkolenia
- Wprowadzenie do warsztatu. Zapoznanie uczestników, oczekiwania, kontrakt.
- Mózg lidera. Taki sam czy inny? – neuronauka w służbie przywództwa.
- Lider gadzi, lider ssaczy, lider ludzki – czyli jakie zachowania lidera aktywują myślącą część mózgu (korę przedczołową), a jakie wywołują jedynie wypracowane reakcje (układ limbiczny i pień mózgu). Praca całej grupy.
- A jeśli lider gadzi, to co? – zachowania wspierające rozwój pracowników vs działania powodujące wycofanie i unikanie odpowiedzialności. Praca w mniejszych grupach z elementami brainstormingu – model potrzeb mózgu SCARF.
- Conversational Intelligence™ – jak mówić, by komunikaty trafiały do kory przedczołowej, czyli części mózgu, która jest odpowiedzialna za rozumienie języka. Praca w trójkach.
- Od opornika do współtwórcy – jak zobaczyć i wyeliminować dysfunkcje, jak wspierać współpracę i innowację. Praca w mniejszych grupach.
- Cele a aspiracje – jak wzmacniać zaangażowanie dzięki pracy z poziomu kory przedczołowej.
- Cicho czy spokojnie – emocje lidera i ich wpływ na postawy podwładnego. Ćwiczenia oparte o metodę HeartMath™. Praca całej grupy plus praca indywidualna.
- Dyskusja, podsumowania, wnioski.
Czas trwania
Prelegenci
Z wykształcenia dr prawa, doktorat na uniwersytecie w Bournemouth w Wielkiej Brytanii, pracowała jako prawnik z Polsce a także w Brukseli w Komisji Europejskiej.
Od wielu lat pasjonuje się nauczaniem i inspirowaniem innych do rozwoju i życia zgodnie z własnymi wartościami.
Wykładowca MBA, powołała do życia i prowadzi studia podyplomowe, które przygotowują do pracy w strukturach unijnych, jest także kierownikiem studiów podyplomowych „Neuro-Przywództwo”.
Prowadzi liczne wykłady, wystąpienia i prezentacje, zarówno w języku polskim i angielskim, w kraju jak i za granicą (między innymi w Wielkiej Brytanii, Belgii, Finlandii).
Jest certyfikowaną trenerką metody Points of You™, metody MTQ48 oraz metody HeartMath™. Swoją wiedzę i doświadczenie wykorzystuje do wspierania innych w rozwoju, by potrafili lepiej zarządzać, być lepszymi sprzedawcami, czy lepiej współpracować w zespole.
Prowadzi szkolenia:
- dla biznesu, pracowała m.in. dla: DHL, EY, IKEA, AVIVA, SAS Institute, Procter & Gamble, PGNIG Termika, Bioderma, Leroy Merlin, Polpharma, Roche, Gedeon Richter, Merck, Oceanic, Tauron, Nationale-Nederlanden, Grupa Muszkieterowie, Apteki Zdrowit, PKO Ubezpieczenia, Wydawnictwo Nowa Era, HP Enterprise, Accenture, Szlachetna Paczka, OTIS, Grupa Muszkieterowie, Orbis, Kiesow, imf electronic, USP Zdrowie, Bonduelle,
- dla sektora administracji publicznej, m.in. dla Ministerstwa Spraw Zagranicznych, czy Krajowej Szkoły Administracji Publicznej w Warszawie, sądów rejonowych, dla Miasta Warszawy.
Terminy i miejsca
To szkolenie nie ma aktualnych terminów. Wyślij zapytanie o nowe terminy bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.
Warszawa
woj. mazowieckie
Rejestracja
- udział w zajęciach
- materiały szkoleniowe
- certyfikat uczestnictwa (zobacz wzór )
Wydarzenie nieaktualne. Wypełnij formularz, aby zapytać o nowe terminy.
Organizator

Najczęściej zadawane pytania
Prosimy o wypełnienie formularza zgłoszenia dostępnego na górze strony. Po jego otrzymaniu skontaktujemy się, aby potwierdzić zgłoszenie i przekazać wszystkie informacje organizacyjne.
Masz pytania? Napisz do nas
