Jak rozliczyć PIT pracownika za 2022?

O szkoleniu

Jak można było przewidzieć, zmiana skali podatkowej w trakcie roku skutkować będzie zawirowaniami w rozliczaniu przychodów/dochodów roku 2022. Dodatkowo uchylenie ulgi dla klasy średniej i nowa kwota zmniejszająca podatek istotnie wpłyną na poprawne wypełnienie zeznania rocznego. Nasuwa się zatem pytanie, czy złożone zeznanie podatkowe będzie ostateczne? Czy organ podatkowy sam przeliczy nam dochód i odda ewentualną nadpłatę? Jak sobie z tym poradzić? Między innymi na te pytania odpowie nasza ekspertka. Uczestnicy webinarium także będą mogli jej zadać swoje pytania na czacie i – co ważniejsze – uzyskać na nie w trakcie spotkania odpowiedź.

Dlaczego warto wziąć udział?

Osoby uczestniczące w webinarium mają możliwość zadawania pytań Ekspertowi.

Materiał szkoleniowy będzie można pobrać w trakcie trwania webinarium.

Dzień po webinarium uczestnicy webinarium otrzymają retransmisję szkolenia. Retransmisja dostępna będzie przez 365 dni.

Każdy z uczestników otrzyma imienny certyfikaty oraz materiały szkoleniowe przygotowane przez Eksperta.

Możliwość sprawdzenia ustawień komputera przed transmisją webinarium. Zapraszamy do testowego wirtualnego pokoju INFORAKADEMII

Kto powinien wziąć udział?
  • pracownicy działu kadr
  • właściciele firm
  • jednostki budżetowe

Program szkolenia

1. Omówienie sposobów poprawnego wypełnienia PIT-1 Jak wykazać przychody od stycznia do czerwca 2022 r., a jak od lipca do grudnia?

2. Czy nowa skala podatkowa wpłynie na rozliczenie? Kwota zmniejszająca podatek

3. Jak ująć nowe zwolnienia? Zwolnienie 4+, dla seniora, dla powracających. Czy płatnik ma obowiązek wykazać przychody zwolnione?

4. Jak ulga dla klasy średniej wpłynie na rozliczenie roczne? Kto wyliczy hipotetyczny podatek za 2022 r.? Czy urząd sam zwróci nadpłatę?

5. Dopłata czy zwrot z zeznania rocznego? Przykładowe kalkulacje, kiedy możemy się spodziewać dopłaty podatku za 2022 rok

6. Rozliczenie z małżonkiem. Nowe zasady rozliczenia, gdy małżeństwo zawarto w trakcie roku

7. Rozliczenie jako osoba samotnie wychowująca dziecko. Limit przychodów dziecka uczącego się do ukończenia 25. roku życia

Czas trwania

12:00-13:00

Prelegenci

Monika M. Brzostowska - Doradca podatkowy, wpisana na listę pod numerem 13753. Współtworzy kancelarię KiB. Absolwentka Wydziału Ekonomii i Zarządzania Uniwersytetu w Białymstoku. Ukończyła studia podyplomowe z finansów i rachunkowości przedsiębiorstw na ww. wydziale, jak również studia podyplomowe z doradztwa podatkowego na Wydziale Prawa UwB. Autorka licznych publikacji z prawa podatkowego. Praktyk. Specjalizuje się głównie w podatku dochodowym od osób fizycznych. Posi

Terminy i miejsca

Zapoznaj się z aktualnymi terminami tego szkolenia bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.

Komputer z dostępem do Internetu.
Minimalne wymagania sprzętowe
Procesor 1.4GHz Intel® Pentium® 4 i wyżej. Pamięć operacyjna RAM 512MB (1GB zalecane) dla Windows 7 lub Windows 8. System Operacyjny WIN98, WIN2000, WIN XP, WIN XP PRO i inne systemy operacyjne. Microsoft Internet Explorer 8 lub nowszy; Windows Edge browser; Mozilla Firefox; Google Chrome. Adobe® Flash® Player 13.0+ Video PC: karta graficzna min. 8 MB pamięci. Dźwięk PC: karta dźwiękowa. Łącze Internetowe 512Kbps (zalecane połączenie przewodowe).

Rejestracja

Szkolenie online
za osobę
143
+23% VAT
Cena zawiera:
  • udział w zajęciach
  • materiały szkoleniowo-konferencyjne
  • certyfikat uczestnictwa
Zapisz się

Organizator

Infor Training
01-042 Warszawa
Okopowa 58/72
woj. mazowieckie
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Prosimy o przejście do sekcji Zapisz się, aby wypełnić formularz zgłoszenia w wydarzeniu. Po jego wysłaniu organizator skontaktuje się celem potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia i przekazania szczegółów organizacyjnych.

Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas

Wypełnij formularz

Uzupełnij pole
Wybierz termin wydarzenia
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij wiadomość
Potwierdź, że nie jesteś botem.
Musisz zaakceptować regulamin.

Dane kontaktowe

Infor Training
01-042 Warszawa Okopowa 58/72
Powiadomienia o nowych terminach

Zapisz się, aby otrzymywać powiadomienia o nowych terminach tego wydarzenia!