Szkolenie: Japan business conference and lean management study tour

Wyszukiwanie
Słowo kluczowe:
Np.: temat, miasto, nazwa organizatora...
Kategoria:

Adres WWW wydrukowanej strony: https://eventis.pl//szkolenie/japan-business-conference-and-lean-management-study-tour-69693

Informacje o szkoleniu

 • Japan business conference and lean management study tour


  ID szkolenia: 69693
  Kategoria: Szkolenia i Kursy
  Branża/temat: Produkcja
 • Adres szkolenia:

  -
  -
  Japonia, Tokyo/Nagoya/Kioto
  woj. mazowieckie
 • Termin szkolenia:

  Data: 3-10.03.2018
  Godziny zajęć (czas trwania):
  -
 • Organizator szkolenia:

  Langas Group
Zadaj pytanie:
Zgłoś uczestnictwo:
Narzędzia: Poleć znajomemu Drukuj
Wyszukaj inne
Szkolenia i Kursy

Opis szkolenia

Informacje podstawowe o szkoleniu:

Szanowni Państwo
Patrząc na Japonię, każdy zastanawia się, jak taki mały kraj bez bogactw naturalnych może stać się taką potęgą? Ich obsesja na punkcie jakości, gdzie całe społeczeństwo uczestniczy w ciągłym doskonaleniu, kultura, podejście do pracy, udoskonalania i główny cel - zero wad, doprowadziło Japonię do miana kraju cudu gospodarczego.„Wiele japońskich praktyk zarządczych odniosło sukces po prostu dlatego, że są efektywne. Nie ma on wiele wspólnego z czynnikami kulturowymi. A to oznacza, ze praktyki te mogą być- i są- stosowane z sukcesem także w innych krajach” Massaki Immai
Jeśli chciałbyś swoją organizację zarazić sposobem myślenia otwartych umysłów, innowacyjnych procesów, najnowszych koncepcji zarządzania produkcją, poszukiwaniem wyższych poziomów osiągnięć i milimetrowych ulepszeń każdego dnia, zapraszamy na tygodniową wyprawę do Japonii, podczas której zwiedzisz fabryki z różnych branż, weźmiesz udział w dyskusjach prowadzonych przez doświadczonych konsultantów.

Szkolenie skierowane jest do:

-

Program szkolenia:

Dzień I. 3 marca 2018 r., Sobota,

12:35 Wylot do Japonii (Warszawa – Fukouoka)
Dzień II. 4 marca, 2018 r., Niedziela, Kyushu

14:25 Przylot do Fukuoka
16:00 Zakwaterowanie w hotelu
18:30 Spotkanie powitalne
• Sesja networkingowa, przedstawienie uczestników
• Omówienie programu i etykiety japońskiej w biznesie
Wspólna kolacja w tradycyjnej japońskiej restauracji
Dzień III. 5 Marca, 2018 r., Poniedziałek,Kyushu

Śniadanie w hotelu
8:30 Wprowadzenie do Japan Kaizen Benchmark Tour- System Produkcyjny Toyoty w praktyce: przegląd koncepcji KAIZEN, podstawowe informacje dotyczące japońskiej kultury i podejścia do zarzadzania pracą
Zwiedzanie zakładu produkcyjnego - TOTO Plant 1 (krany): process produkcyjny armatury łazienkowej, skuteczna konserwacja profilaktyczna maszyn I urządzeń( Preventive maintance), przykład skutecznego, bardzo dużego delegownia uprawnień pracownikom, bardzo dobre wdrożenie I zastosowanie Visual Management w codziennym zarządzaniu fabryką.
Zwiedzanie zakładu produkcyjnego - Toyota Motor Kyushu (LeXus) Behind The scens: budowa karoserii oraz montaż samochodów, linie wielomodelowe w praktyce, funkcjonowanie Employee Training Center, Toyota Production System w praktyce
16:30 Dyskusja podsumowująca zwiedzanie - sukces Toyota Production System oraz możliwości jego zastosowania w polskich warunkach rynkowych.
18:00 Kolacja
Dzień IV. 6 Marca, 2018 r., Wtorek, Kyushu

Śniadanie w hotelu
Zwiedzanie zakładu produkcyjnego - TOTO Plant 2 (ceramika) - Making Kaizen Fun! Proces produkcyjny ceramiki sanitarnej w niesamowicie czystych warunkach, innowacyjne I efektywne rozwiązania Kaizen w fabryce
Konferencja: “Doing Business In Japan and linking business partners, making opportunities and business possibilities”
Cele konferencji:
nawiązanie kontaktów z japońskimi przedsiębiorstwami,
znalezienie partnerów umożliwiających rozpoczęcie współpracy w zakresie wymiany towarów i usług ,
ocena możliwości wejścia na lokalne rynki,
poznanie i wymiana doświadczeń z japońskimi ekspertami branżowymi,
marketing i promocja polskich przedsiębiorców biorących udział w wydarzeniu.
Region Kyushu jest to centrum biznesu w Japonii. To najbardziej zindustrializowany region w całym kraju, dzięki czemu daje nieograniczone możliwość spotkań z przedstawicielami lokalnych firm. Ze względu na swoje położenie jest również bramą do kontaktów biznesowych z Chinami oraz Koreą Południową.
Kolacja
Dzień V. 7 marca 2018 r., Środa, Hiroshima / Mijaima

Śniadanie w hotelu
Grupa z programem bazowym – wylot do Europy
Zwiedzanie zakładu produkcyjnego – DAIHATSU - A super lean plant: proces produkcji w fabryce lidera rynku mini- pojazdów, funkcjonowanie jednej z najnowszych I najbardziej odchudzonych fabryk w Japonii uosabiających koncepcję SSC ( Simple, Slim and Compact). To podejście nazywane przez koncern SSC umożliwia zmniejszenie ilości zużycia energii CO2 emitowanego podczas produkcji pojazdów.
Dyskusja podsumowująca zwiedzanie fabryk z udziałem eksperta: odkrywamy zasady zarządzania w najlepszych fabrykach świata.
Learning by History: Zwiedzanie Hiroszimy, rejs na Wyspę Mijajime, wizyta w Świątyni Itsukushima (Na wszystkie zabytki spoglądamy przez pryzmat uwarunkowań kulturowych i historycznych, który przybliża nam sposób myślenia i działania w japońskim biznesie).
Kolacja
Dzień VI, 8 marca 2018 r., Czwartek, Kyoto

Śniadanie w hotelu
Zwiedzanie zakładu produkcyjnego: Panasonic Eco Technology Center - Najlepiej optymalizująca procesy fabryka (według opinii uczestników poprzednich 6ciu edycji)
Centrum rozpoczęło działalność w 2001 roku, jako zaawansowana baza do recyklingu urządzeń, aby promować produkcję zorientowaną na recykling. Działa pod hasłem "product to product".
Zasoby są odzyskiwane z używanych urządzeń i dostarczane jako materiały dla nowych produktów. Prowadząc skuteczne odzyskiwanie zasobów o wysokim stopniu czystości, rozwijają także wiele technologii służących podnoszeniu poziomu działań związanych z recyklingiem. Jak sami twierdzą „…zajmujemy się poszukiwaniem i wydobywaniem skarbów w oparciu o zaawansowane technologie. Pozwól się zaskoczyć i sprawdź, jak skrupulatnie odzyskujemy zasoby…”
Learning by history & culture: Walking Tour Kyoto: Hihashiyama, Gion, Kiyomizu-dera – buddyjski kompleks świątynny usytuowany nad miastem, wizyta w Fushimi Inari Świątyni Tysiąca bram Torii. (na wszystkie zabytki spoglądamy przez pryzmat uwarunkowań kulturowych i historycznych, który przybliża nam sposób myślenia i działania w japońskim biznesie).
Kolacja
Dzień VII. 9 marca 2018r., Piątek, Kyoto

Śniadanie w hotelu
Zwiedzanie zakładu produkcyjnego: Destylarnia Yamazaki – To obecnie najlepsza whiskey świata według wielu rankingów. Proces produkcji doprowadzony do perfekcji metodą milimetrowych ulepszeń doprowadził do zdetronizowania znanej na całym świecie „szkockiej”.
Podsumowanie JAPAN BUSSINESS CONFERENCE AND LEAN MANAGEMENT STUDY TOU
Czas wolny
Kolacja
Dzień VIII. 10 marca 2018 r., Sobota, Kyoto, Osaka
Śniadanie w hotelu
Wylot do Europy

Informacje o prelegentach:

Mikiharu Aoki
Swoją karierę w koncernie Toyota zaczynał w dziale kadr, odpowiadał za kadry zagraniczne. Następnie pracował w dziale finansowym w sekcji księgowości, kontrolując koszty eksportu/importu oraz należności na terenie Japonii. W dziale produkcji pierwszym jego zespołem był zespół kontroli produkcji, którego został kierownikiem.
Po wyjeździe do USA odpowiadał za inżynierię kosztów produktów wytwarzanych poza Japonią. Pracował w japońskich fabrykach Toyoty takich jak: Tahara Plant czy Toyota Jid?sha. W czasie zatrudnienia w Toyota Jid?sha został laureatem wielu wewnętrznych nagród za twórcze wdrażanie Systemu Produkcji Toyoty (TPS). Po odejściu z Toyoty pracował w OSG SA, gdzie był zastępcą kierownika działu budowy nowego systemu produkcji w OSG, odpowiadał za gemba kaizen i wdrażania założeń Systemu Produkcji Toyoty (TPS).
Obecnie jest doradcą i ekspertem w zakresie implementacji TPS w firmach zarówno produkcyjnych, jak i usługowych. Autor licznych publikacji z zakresu Systemu Produkcji Toyoty (TPS), w tym wydanej w Polsce książki „Jak działa fabryka Toyoty”.

Toshiko “Nami” Kawanami

Toshiko “Nami” Kawanami przez 50 lat zdobywała swoje doświadczenie w takich globalnych firmach jak : Rio Tinto-Zinc, Du Pont, Tokyo Bay Hilton, Reebok International, ACE Insurance w Tokyo, Philadelphia , Beijing, Hartford Life Insurance oraz w Brytyjskiej Ambasadzie w Tokyo. 5 s oraz Kaizen supervisor and leadership mentor.
Obecnie ekspert pomagający firmą w internacjonalizacji oraz budowaniu wielokulturowych zespołów. W swojej pracy przekracza granice, inicjując u swoich uczniów trwałą zmianę wyznaczając tym samym strategię ciągłego doskonalenie i adaptowanie się do warunków ewaluującego otoczenia i związanych z tym procesami, zarówno w branżach produkcyjnych jak i usługowych

Koszt i warunki udziału

Ceny:

 • 18900 zł - zgłoszenie do 31.12.2017 - 18 900 PLN + 23% VAT zgłoszenie od 01.01.2018 - 24 700 PLN + 23% VAT

Cena zawiera:

Cena Japonia 3-6 marca 2018 r. Zgłoszenie do 31.12.2017 9 900zł netto Zgłoszenie od 01.01.2018 12 700zł netto bilet 4200zł dopłata do pokoju jednosobowego 800zł netto Program rozszerzony 3-10 marca 2018 r. Zgłoszenie do 31.12.2017 18900zł netto Zgłoszenie od 01.01.2018 24700zł netto bilet 4200zł dopłata do pokoju jednosobowego 3800zł netto

Dofinansowanie z UE:

Nie.

Warunki udziału i przyjmowania zgłoszeń:

Zapraszamy do rezerwacji miejsc

Szkolenie, kurs: Japan business conference and lean management study tour