Kaizen personalny – Strategia zwiększania własnej produktywności -2-dniowe warsztaty praktyczne.

O szkoleniu

Serdecznie zapraszamy do udziału w szkoleniu otwartym: "Kaizen personalny - Strategia zwiększania własnej produktywności -2-dniowe warsztaty praktyczne". Szkolenie realizowane jest w formie interaktywnej w kameralnej grupie pozwalającej na indywidualne podejście wykładowcy do Uczestników zajęć.

Dlaczego warto wziąć udział?

Cel szkolenia

Celem szkolenia jest zapoznanie uczestników z filozofią Kaizen i możliwością jej stosowania w procesie rozwoju osobistego, którego efektem będzie trwałe podnoszenie własnych kompetencji oraz umiejętności i kompetencji naszych pracowników i współpracowników. Uczestnictwo w szkoleniu pozwoli na lepsze zrozumienie ograniczeń, jakie stawiamy sobie my sami (i nasze ukochane mózgi) oraz mechanizmu obaw przed zmianami, którego doświadczamy nader często. Nauczymy się identyfikować i minimalizować wszechobecne w naszym życiu marnotrawstwo. Zapoznamy się z zasadami oraz instrumentami zwiększania efektywności działań, abyśmy mogli stworzyć swoją własną strategię rozwoju i trwałej poprawy efektywności pracy zarówno na gruncie zawodowym, jak i osobistym. Poznamy skrzynkę narzędziową efektywnego człowieka, ale i sposoby pobudzania kreatywności, mądrego rozwiązywania problemów, krytycznego myślenia czy przekuwania w wiedzę „zalewających” nas danych i informacji – a wszystko to z dużą dawką humoru i z wykorzystaniem wielu gier i zabaw. Spróbujemy zmienić nasze podejście do zasobów i procesów.
 

Podejście jest tą małą rzeczą, która robi dużą różnicę.
Winston Churchill

Korzyści dla uczestników

Przyszło nam żyć w świecie zagmatwanym, rozpędzonym, w którym jesteśmy nieustannie bombardowani informacjami. To świat, który zmienia się każdego dnia, jest nieprzewidywalny, niejednoznaczny i złożony.
Jak sobie w nim radzić? Jakie kompetencje pozwolą nam stawić czoła tak szybkim zmianom?
A przede wszystkim jak trwale rozwijać te kompetencje, jednocześnie zwiększając swoją produktywność?
Teoretycznie wystarczy zmienić podejście, nauczyć się wykorzystywać różne sposoby myślenia w zależności od sytuacji oraz poznać zasady i narzędzia pozwalające pracować skuteczniej.
W praktyce, nie jest to jednak takie proste.
Dlatego też zapraszamy Państwa na szkolenie, które pozwoli spojrzeć inaczej na to co, i w jaki sposób robimy. Będzie inspiracją i przyczynkiem do zbudowania swojej własnej strategii produktywnego działania i radzenia sobie z wyzwaniami dzisiejszego świata.
Proponujemy Państwu podejście skupiające w sobie nie tylko elementy szczupłego zarządzania Lean i filozofii Kaizen, czyli eliminowanie marnotrawstwa i doskonalenie metod pracy, ale i wiedzę na temat definiowania celów, planowania i realizacji zadań, rozwijania wybranych sposobów myślenia, skutecznego uczenia się i projektowania skrojonych na miarę strategii rozwijania kompetencji - czyli Kaizen personalny. Szkolenie to jest autorskim projektem naszej trenerki, która jest holistką i w swojej pracy łączy nie tylko różne podejścia z nauk o zarządzaniu, ale i neuronauk, psychologii oraz praktyki biznesowej.
Podczas szkolenia poznacie Państwo między innymi zasady filozofii Kaizen, zasady i instrumenty zwiększania produktywności charakterystyczne dla podejścia Lean oraz dowiecie się jak poprawić jakość swojego myślenia, jak skutecznie prezentować wyniki swojej pracy, jak zorganizować swój warsztat pracy i walczyć z nadmiarem informacji. Dowiecie się też dlaczego błędy poznawcze i schematy rozumowania psują nasze procesy wnioskowania i pchają nas do podejmowania niekorzystnych decyzji. Porozmawiamy również o tym, jak to jest z tą skutecznością pracy zespołowej i jak ją zwiększać, oraz jak uczyć się mądrzej i sprawniej.
A co najważniejsze, spróbujecie Państwo poznać samych siebie, bo, w gospodarce opartej na wiedzy sukces przypada w udziale tym, którzy dobrze znają samych siebie, swoje mocne strony, system wartości oraz metody i styl pracy. (Peter F. Drucker)

Kto powinien wziąć udział?

Grupa docelowa

Szkolenie jest adresowane dla tych szczęśliwych ludzi, którzy chcą „walczyć” z własnymi słabościami w zakresie produktywności, którzy są świadomi ogromu marnotrawstwa jakie generujemy w życiu osobistym i zawodowym, dla każdego, kto stawia sobie za cel bycie bardziej efektywnym, dla osób nieustannie rozwijających własne kompetencje - niezależnie od wykonywanej pracy, wieku czy też pasji i zainteresowań. Każdy ma prawo dowiedzieć się, jak można pracować sprytniej, nie ciężej oraz nauczyć się radzić sobie z pandemią chronicznego zmęczenia i nie wieść życia człowieka marnotrawnego :) Szczególnie jednak dedykowane jest menedżerom. To od nich bowiem zależy czy powiodą za sobą pracowników i wyzwolą w nich chęć samodoskonalenia i podnoszenia własnych kompetencji, czy też skutecznie zniechęcą ich do pracy

Program szkolenia

Wprowadzenie
Efektywność i marnotrawstwo w naszym życiu
1. Czy jestem produktywny? Co wpływa na moją produktywność? Czy działam skutecznie?
2. Kaizen personalny – czyli co?
3. Wpływ całościowego spojrzenia i analizy kontekstu na skuteczność naszej pracy
4. Multitasking – dlaczego nie warto się chwalić wielozadaniowością?
5. Problemy komunikacyjne a efektywność procesów – umiejętność zadawania pytań, słuchania i obserwowania to sztuka
6. Marnotrawstwo – czym jest i jak je identyfikować?
Skrzynka narzędziowa Kaizenu personalnego
1. Diagnoza
2. Definiowanie celów
3. Planowanie zadań i aktywności
4. Zasady mądrego dysponowania czasem – zarządzanie sobą w czasie
5. Checklist czy kanban?
6. Wykorzystanie wizualizacji i zarządzania wizualnego
7. Pięć zasad zarządzania stanowiskiem pracy (5S)
8. Jak zbudować dobry, skuteczny zespół
9. Zarządzanie informacją – nadmiar bodźców informacyjnych
10. Skuteczne rozwiązywanie problemów
11. Myślenie twórcze – czyli o ważności rozwijania i wykorzystywania kreatywności w biznesie
12. Myślenie krytyczne – o potrzebie racjonalności i problemach wynikających z naszych błędów poznawczych i schematów rozumowania
13. Wpływ otoczenia i warunków pracy na efektywność
14. Wartościowe narady i prezentacje w duchu Zen
15. Jak lepiej się koncentrować i być bardziej uważnym?
16. Przerwa, najważniejszy czas podczas dnia pracy
17. Skuteczne uczenie się w świecie wiedzy i informacji
Projektowanie strategii zwiększania własnej produktywności i rozwijania kluczowych kompetencji człowieka XXI wieku
1. Kluczowe kompetencje wymagane w dzisiejszym świecie
2. Czym jest strategia, jak ją tworzyć i jak dopasować do swoich potrzeb?
3. Wsparcie realizacji strategii
Zakończenie szkolenia, podsumowanie
 

 

W przypadku szkolenia w formule on-line modyfikacji mogą ulec forma i sposób realizacji zaplanowanych dla Państwa ćwiczeń.

Czas trwania

2 dni

Prelegenci

Ekspert Semper ds. doskonalenia procesów planowania i realizacji audytów wewnętrznych w organizacjach. Doktor nauk ekonomicznych, wieloletni praktyk w zakresie wdrażania systemów zarządzania w organizacjach, wykładowca akademickim, konsultant, trener biznesu, uczestnik wielu konferencji naukowych krajowych i międzynarodowych, autor i współautor licznych publikacji z zakresu systemów zarządzania, filozofii Kaizen i koncepcji Lean Management, w tym książki "Lean service w teorii i praktyce" poświęconej problematyce „walki” z marnotrawstwem w organizacjach usługowych. Bierze czynny udział w uczelnianych projektach badawczych, komitetach naukowych konferencji i kongresów oraz projektach biznesowych. Z pasją podchodzi do doskonalenia, ulepszania, upraszczania procesów i przepływów w organizacjach oraz w życiu osobistym. „Na warsztat” wzięła efektywność personalną w ujęciu zawodowym oraz osobistym, cały czas próbując dociekać: Jak przeżyć w świecie nadmiaru?
Obszary badań, rozważań i wdrożeń to:
- Lean Management – usprawnianie organizacji,
- Kaizen personalny – zrównoważony rozwój osobisty,
- Lean Service – bo każda z organizacji, nawet ta typowo produkcyjna, realizuje procesy usługowe,
- zarządzanie czasem w duchu Kaizen,
- zarządzanie wiedzą; zarządzanie informacją w organizacjach (i w życiu prywatnym),
- instrumenty identyfikowania i minimalizowania marnotrawstwa w organizacjach,
- Lean Environment, Lean Energy - Lean and Green,
- Agile/Lean Documentation projektowanie efektywnej dokumentacji sterującej w organizacjach,
- efektywna edukacja.

Terminy i miejsca

To szkolenie nie ma aktualnych terminów. Wyślij zapytanie o nowe terminy bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.

-

Rejestracja

szkolenie online
zł netto
1 348
+23% VAT
Cena zawiera:
  • Zniżkę 3% przy zgłoszeniu za pośrednictwem Eventis.pl (cena standardowa 1 390 zł)
  • udział w zajęciach
  • materiały szkoleniowo-konferencyjne
  • certyfikat uczestnictwa
Zapisz się

Organizator

Centrum Organizacji Szkoleń i Konferencji SEMPER
61-706 Poznań
Libelta 1a/2
woj. wielkopolskie
Centrum Organizacji Szkoleń i Konferencji SEMPER to oddany, profesjonalny zespół fachowców dogłębnie analizujący Państwa potrzeby, działając z pełną odpowiedzialnością i zaangażowaniem. To instytucja głównie specjalizująca się w realizacji projektów...
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Prosimy o przejście do sekcji Zapisz się, aby wypełnić formularz zgłoszenia w wydarzeniu. Po jego wysłaniu organizator skontaktuje się celem potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia i przekazania szczegółów organizacyjnych.

Po otrzymaniu przez nas zgłoszenia skontaktujemy się z Państwem maksymalnie w ciągu 2 dni roboczych w celu potwierdzenia rezerwacji.


Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas

Wypełnij formularz

Uzupełnij pole
Wybierz termin wydarzenia
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij wiadomość
Potwierdź, że nie jesteś botem.
Musisz zaakceptować regulamin.

Dane kontaktowe

Centrum Organizacji Szkoleń i Konferencji SEMPER
61-706 Poznań Libelta 1a/2
Powiadomienia o nowych terminach

Zapisz się, aby otrzymywać powiadomienia o nowych terminach tego wydarzenia!