Kierowanie Projektem Europejskim

O szkoleniu

Projekty współfinansowane ze środków Unii Europejskiej opierają się na specyficznym podejściu do zarządzania projektem, które już na etapie składania wniosków o dofinansowania podlega ewaluacji. Skuteczność ubiegania się o środki europejskie w znacznej mierze uzależniona jest od prac planistycznych na etapie przygotowania wniosków.

Szkolenia ma na celu dostarczenie praktycznej wiedzy i umiejętności w zakresie planowania, wdrażania i zarządzania projektami zgodnie z metodyką kierowania projektem europejskim.

W czasie szkolenia nauczysz się identyfikować zakres i cel projektu, zdobędziesz umiejętność formułowania projektu i przygotowania wniosku aplikacyjnego. Zapoznasz się z kryteriami oceny projektów europejskich i dowiesz się jakie są możliwości uzyskania wsparcia z funduszy Unii Europejskiej.

Aktualnie rozpoczynają się intensywne prace nad przygotowaniem ostatecznego kształtu systemów zarządzania funduszami strukturalnymi. Tym ważniejsze – szczególnie w dobie  recesji wynikającej z pandemii – będzie skuteczne aplikowanie o środki z funduszy europejskich na rozwój działalności przedsiębiorstw oraz innych podmiotów życia gospodarczego.

Dlaczego warto wziąć udział?

Po ukończeniu szkolenia uczestnicy będą potrafili:

 • właściwie sformułować i zaplanowania projekt europejski,
 • prawidłowo przygotować wniosek aplikacyjny,
 • dokonać wyboru źródła finansowania zaplanowanego projektu europejskiego.
Kto powinien wziąć udział?

Dla wszystkich chcących poznać metodologię i praktykę zarządzania cyklem projektu europejskiego (European Project Cycle Management), w szczególności dla realizujących projekty, członków zespołów projektowych, wykonawców prac projektowych oraz osób, które przygotowują się do prowadzenia projektów.

Program szkolenia

OGÓLNE ZASADY KIEROWANIA PROJEKTAMI EUROPEJSKIMI

 • kluczowe pojęcia i zasady kierowania projektem europejskim
 • specyfika projektów europejskich – zgodność z celami strategicznymi Unii Europejskiej

CYKL PROJEKTU EUROPEJSKIEGO

 • faza programowania projektów – rola instytucji wspólnotowych
 • faza identyfikacji projektu – analiza interesariuszy, analiza problemu, celu i wybór strategii działania
 • faza planowania projektu europejskiego – matryca logiczna, zarządzanie czasem (ścieżka krytyczna i harmonogram), budżet, kwalifikowalność wydatków, zarządzanie ryzykiem, komunikacja i odpowiedzialność w projekcie, zarządzanie jakością

PRAKTYCZNE PRZYGOTOWANIE WNIOSKU APLIKACYJNEGO

 • przegląd formularzy aplikacyjnych
 • struktura wniosku aplikacyjnego
 • karta projektu europejskiego

KRYTERIA OCENY PROJEKTÓW EUROPEJSKICH

 • pojęcie kryteriów oceny projektów
 • ocena sukcesu w projektach
 • kryteria formalne i merytoryczne
 • podstawowe zasady ewaluacji projektów

MOŻLIWOŚCI UZYSKANIA WSPARCIA Z FUNDUSZY UNII EUROPEJSKIEJ

 • źródła pozyskania dofinansowania z funduszy UE
 • dobór form wsparcia

Czas trwania

2 dni: 8:30-15:30

Prelegenci

Joanna Kuczewska - Specjalizuje się w szkoleniach z zakresu ekonomicznych aspektów zarządzania przedsiębiorstwem, zarządzaniu projektami (w tym w szczególności projektami europejskimi), wykorzystania narzędzia benchmarkingu oraz zarządzania międzynarodowego.

Absolwentka Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego, specjalność Integracja Europejska, adiunkt w Katedrze Ekonomii Międzynarodowej i Rozwoju Gospodarczego. Na tej samej uczelni uzyskała stopień doktora ekonomii. Ponadto posiada dyplom studiów MBA Corvinus University of Budapest, dyplom studiów podyplomowych „Menedżer projektu badawczo-rozwojowego” – organizowanych przez Wyższą Szkołę Bankową w Gdańsku oraz „Mechanizmy funkcjonowania strefy euro” – organizowanych przez Uniwersytet Gdański i NBP.

Posiada wieloletnie doświadczenie trenerskie. Prowadziła zajęcia w ramach: studiów MBA i studiów podyplomowych (GFKM); studiów podyplomowych (Uniwersytet Gdański, Wyższa Szkoła Bankowa, Polskie Towarzystwo Ekonomiczne) oraz liczne szkolenia dedykowane. Współpracowała z Instytutem Badań nad Gospodarką Rynkową. Kierownik ogólnopolskiego projektu finansowanego z funduszy europejskich, autorka raportów ewaluacji projektów europejskich.

Terminy i miejsca

To szkolenie nie ma aktualnych terminów. Wyślij zapytanie o nowe terminy bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.

brak danych

Gdańsk

woj. pomorskie

Rejestracja

Szkolenie stacjonarne
za osobę
1 550
+23% VAT
Cena zawiera:
 • udział w zajęciach
 • materiały szkoleniowo-konferencyjne
 • certyfikat uczestnictwa
Zapisz się

Organizator

Gdańska Fundacja Kształcenia Menedżerów
80-309 Gdańsk
Aleja Grunwaldzka 472
woj. pomorskie
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Prosimy o przejście do sekcji Zapisz się, aby wypełnić formularz zgłoszenia w wydarzeniu. Po jego wysłaniu organizator skontaktuje się celem potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia i przekazania szczegółów organizacyjnych.

Najszybszym sposobem kontaktu z organizatorem i uzyskania dodatkowych informacji jest wypełnienie formularza kontaktowego. Możesz też zadzwonić do organizatora.
Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas

Wypełnij formularz

Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Wybierz termin wydarzenia
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij wiadomość
Potwierdź, że nie jesteś botem.
Musisz zaakceptować regulamin.

Dane kontaktowe

Gdańska Fundacja Kształcenia Menedżerów
80-309 Gdańsk Aleja Grunwaldzka 472
Powiadomienia o nowych terminach

Zapisz się, aby otrzymywać powiadomienia o nowych terminach tego wydarzenia!