Kompozycje zapachowe bez tajemnic – produkty konsumenckie

O szkoleniu

Celem szkolenia jest przedstawienie wiedzy dotyczącej składników zapachowych. Słuchacze zostaną zapoznani ze zmianami legislacyjnymi dotyczącymi tej grupy surowców – problemy branży: substancje CMR, alergeny zapachowe. Przedstawione zostaną również wymagania dotyczące dokumentacji w łańcuchu dostaw, dokumentacji niezbędnej do oceny bezpieczeństwa dla Safety Assessora i nowych aspektów prawnych w zakresie kart charakterystyk. Duży nacisk zostanie położony na bezpieczeństwo kompozycji zapachowych (publikacja 49 poprawki standardu IFRA) – IFRA a wymagania rozporządzenie kosmetyczne 1223/2009/WE wraz z póżn. zm.

Kto powinien wziąć udział?

Szkolenie adresowane jest do osób chcących uporządkować, uzupełnić i pogłębić swoją wiedzę o surowcach zapachowych, do pracowników firm kosmetycznych, firm produkujących kompozycje zapachowe i olejki eteryczne oraz do osób zajmujących się oceną bezpieczeństwa produktów kosmetycznych. Zapraszamy również osoby zajmujące się sporządzaniem dokumentacji produktów chemicznych w tym kart charakterystyki i osoby zajmujące się przygotowywaniem etykiet produktów kosmetycznych i chemicznych oraz wprowadzaniem do obrotu odświeżaczy zapachowych, olejków eterycznych.

Program szkolenia

 1. Wprowadzanie do obrotu produktów kosmetycznych – podstawy prawne, niezbędna dokumentacja produktu.
 2. Oznakowanie produktu kosmetycznego zgodnie z artykułem 19 rozporządzenia 1223/2009/WE wraz z późn. zm. Najczęstsze błędy.
 3. Omówienie dokumentacji dla kompozycji zapachowej – 49 i 50 poprawka standardu IFRA, karta charakterystyki.
 4. IFRA – szczegółowe omówienie certyfikatu i jego praktyczne stosowanie.
 5. Grupy produktów konsumenckich według IFRA.
 6. Ocena bezpieczeństwa kompozycji zapachowych i olejków zapachowych w produkcie kosmetycznym.
 7. Alergeny zapachowe. Prognozy zmian.
 8. Zmiany legislacyjne dotyczące ważnych składników kompozycji zapachowych.
 9. Zasady wprowadzania do obrotu odświeżaczy powietrza - podstawy prawne; niezbędna dokumentacja produktu.
 10. Status olejków zapachowych – kosmetyk, surowiec chemiczny, czy produkt chemiczny.
 11. Etykieta produktu chemicznego - zasady oznakowania i pakowania produktów wynikające z rozporządzenia CLP - język etykiety, identyfikator produktu, piktogramy, rozmiary etykiety, dobór zwrotów wskazujących środki ostrożności, informacje uzupełniające. Jak właściwie przygotować etykietę na podstawie karty charakterystyki dostarczonej przez producenta. Praktyczne wskazówki.
 12. Wyłączenie z wymagań oznakowania – zasady etykietowania dla małych produktów, etykiety rozkładane.

Czas trwania

9:45-15:45

Prelegenci

mgr inż. Michalina Świerczyńska-Kraska absolwentka Wydziału Chemicznego Politechniki Łódzkiej na kierunku technologia chemiczna, o specjalności technologia barwników, chemii gospodarczej i produktów kosmetyki kolorowej. Członek Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego. Audytor wewnętrzny dobrych praktyk produkcyjnych wg ISO 22176:2007. Ukończyła z pozytywnym wynikiem egzaminu ,,Kurs Specjalistyczny dla Safety Assessorów’’. Autorka wielu publikacji zamieszczanych w branżowych czasopismach i portalach internetowych - „Chemia i Biznes", ,,biotechnologia.pl”, Kwartalniku Chemicznym „Prawo i Wiedza”. Wykładowca - prowadzi szkolenia otwarte i zamknięte oraz wykłady na studiach podyplomowych UŁ „Bezpieczeństwo w użytkowaniu i zarządzaniu substancjami chemicznymi” i „Jakość i Bezpieczeństwo Produktów Kosmetycznych”. W firmie THETA specjalista ds. produktów kosmetycznych, oceny bezpieczeństwa, specjalista ds. niebezpiecznych chemicznych produktów - kart charakterystyki, klasyfikacji i oznakowania produktów chemicznych.

Terminy i miejsca

Zapoznaj się z aktualnymi terminami tego szkolenia bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.

Komputer z podłączeniem do sieci Internet, kamerą i mikrofonem.
Komputer z podłączeniem do sieci Internet, kamerą i mikrofonem.

Rejestracja

Szkolenie online
za osobę
580
+23% VAT
Cena zawiera:
 • udział w zajęciach
 • materiały szkoleniowo-konferencyjne
 • certyfikat uczestnictwa
Zapisz się

Organizator

THETA Doradztwo Techniczne
90-643 Łódź
ul. Żeligowskiego 32/34
woj. łódzkie
Firma THETA Doradztwo Techniczne istnieje na polskim rynku od 2000 roku. Działając początkowo jako wsparcie dla firm, które wprowadzając do obrotu produkty chemiczne potrzebowały rzetelnie opracowanych Kart Charakterystyki. Stopniowo, w miarę zmian w...
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Prosimy o przejście do sekcji Zapisz się, aby wypełnić formularz zgłoszenia w wydarzeniu. Po jego wysłaniu organizator skontaktuje się celem potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia i przekazania szczegółów organizacyjnych.

Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas

Wypełnij formularz

Uzupełnij pole
Wybierz termin wydarzenia
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij wiadomość
Potwierdź, że nie jesteś botem.
Musisz zaakceptować regulamin.

Dane kontaktowe

THETA Doradztwo Techniczne
90-643 Łódź ul. Żeligowskiego 32/34
Powiadomienia o nowych terminach

Zapisz się, aby otrzymywać powiadomienia o nowych terminach tego wydarzenia!