Wyszukiwanie
Słowo kluczowe:
Np.: temat, miasto, nazwa organizatora...

Adres WWW wydrukowanej strony: https://eventis.pl//szkolenie/lean-management-w-dzialach-hr-73546-id453

Informacje o szkoleniu

 • Lean management w działach HR


  ID szkolenia: 73546
  Typ: Szkolenia
  Kategoria: Kadry, Human Resources Zarządzanie
 • Termin szkolenia:

  Adres szkolenia:

  brak danych

  Warszawa
  Godziny zajęć (czas trwania):
  pierwszy dzień: 10:00 – 17:00, drugi dzień: 9:00 – 16:00
 • Organizator szkolenia:

  Effect Group Sp. z o.o.
  Erazma Ciołka 16
  01-443 Warszawa
  woj. mazowieckie
  O firmie Inne oferty firmy
Effect Group Sp. z o.o.
Zadaj pytanie:
Zgłoś uczestnictwo:
Wyszukaj inne
Szkolenia

Opis szkolenia

Informacje podstawowe o szkoleniu:

Lean Management jest systemem zarządzania organizacją, polegającym na nieustannym eliminowaniu marnotrawstwa, zdefiniowanego jako wszystkie czynności, inwestycje i procesy nie dodające wartości do produktu lub usługi z punktu widzenia klienta. Efektem Lean Management jest nieustanne zwiększanie wydajności pracy, aby umożliwić organizacji konkurowanie z sukcesem na rynku. Osiąga się ten rezultat nie poprzez redukcję zatrudnienia czy zwiększanie obciążenia pracą, lecz dzięki zaangażowaniu wszystkich pracowników w ciągły proces doskonalenia, oparty przede wszystkim na zdrowym rozsądku. Filozofia Lean, wywodząca się z przemysłu motoryzacyjnego, jest uniwersalna i ma zastosowanie we wszystkich dziedzinach ludzkiej działalności: usługi, służba zdrowia, organizacje rządowe. Stosowanie narzędzi Lean w pracy HR, jest tematem bardzo rzadko poruszanym w Polsce. Z założenia przyjmuje się, że narzędzia te są zarezerwowane dla procesów produkcyjnych. Proponowany warsztat jest próbą pokazania, że wybrane narzędzia z powodzeniem można używać w pracy działów HR, traktując je jak kolejny element procesu poprawy ich efektywności i budowanie pozycji w organizacji. Cechą decydującą o wyjątkowości niniejszego programu jest to, że jest to pierwsza próba pokazania jak można z powodzeniem stosowań Lean w działaniach HR. Drugą cechą jest fakt, iż trener prowadzący szkolenie jest praktykiem, menedżerem HR z wieloletnim doświadczeniem, który miał okazję takie programy budować i wdrażać w dużych polskich i międzynarodowych organizacjach.

Uczestnicy zdobędą w niezbędną wiedzę i umiejętności umożliwiające rozpoczęcie samodzielnych działań w zakresie wdrażania i stosowania adekwatnych dla prac koncepcyjnych i administracyjnych narzędzi Lean.

Korzyści dla uczestników:

-Przekonanie się w praktyce, że można przełomowo usprawnić obszary nieprodukcyjne w tym HR
-Uzyskanie wiedzy niezbędnej do samodzielnego usprawniania procesów w biurach i usługach poprzez eliminację marnotrawstwa.
-Poznanie zasad poprawy komfortu i efektywności pracy poprzez lepszą organizację biura, plików w systemach komputerowych oraz opracowanie lepszych standardów pracy.
-Możliwość poprawy współpracy między różnymi komórkami firmy.
-Nabycie wiedzy na temat możliwości wdrażania programów poprawy jakości i efektywności w pracy służb HR
-Nabycie umiejętności zaplanowania działania poprawy efektywności zespołów realizujących prace mało powtarzalne i przy zmieniającym się obciążeniu występujące często w pracy HR
-Możliwość uzyskania konkretnych porad indywidualnych od prowadzącego

Szkolenie skierowane jest do:

Pracownicy działów HR zaangażowani w tworzenie i wdrażanie nowoczesnych i zaawansowanych narzędzi zarządzania pracownikami, którzy zajmują się procesami usługowymi, administracyjnymi i biurowymi oraz chcą zrozumieć, na czym polega istota koncepcji Lean Management w odniesieniu do procesów nieprodukcyjnych, aby móc je wdrożyć w swoich działach.

Program szkolenia:

Wprowadzenie do Lean Management

 • Co to jest Lean Management?
 • Co firma/dział może zyskać z wdrożenia Lean Management?
 • Główne przeszkody we wprowadzaniu Lean Management
 • Przekonywanie innych, że Lean Management jest opłacalny
 • Uczestnicy i interesariusze w działaniach Lean Management
 • Dla kogo jest Lean Management – przejście z produkcji do środowiska biurowego
 • Wyzwania dla Lean Management w środowisku administracyjnym
 • Marnotrawstwo procesach usługowych i biurowych
 • Czy można stosować tylko niektóre z narzędzi Lean Management?
 • Praca w symulowanym biurze – przebieg 1, tworzenie mapy strumienia wartości dla symulowanego procesu, analiza osiągniętych wyników

 Poznanie narzędzi Lean, które możemy zastosować w dziale HR

 • Podstawowe narzędzia Lean możliwe do zastosowania w pracy działu HR: metodologia rozwiązywania problemów, diagram Ishikawy, 5 Why, raport A3, budowanie systemu sugestii Kaizen, mapowanie procesu, mapowanie strumienia wartości, 5S, standaryzacja pracy, six sigma
 • Metodologia pozwalająca określić ile osób jest wymaganych w poszczególnych zespołach przy obecnym lub spodziewanym popycie (wolumenie spraw)
 • „Celowane” działania doskonalące jakie opłaca się podjąć i o ile konkretnie dzięki nim wzrośnie produktywność zespołu
 • Doskonalenie procesów mało powtarzalnych i przy zmiennym obciążeniu pracą, kiedy podstawowe metody mapowania procesów już nie wystarczają

Stworzenie strategicznego planu zmian i wdrożenia filozofii Lean Manufacturing w swoim dziale

 • Planowanie wdrażania Lean Management
 • Jak można zmierzyć działania usprawniające?

Informacje o prelegentach:

trener Effect Group

Koszt i warunki udziału

Ceny:

 • 1490 zł + 23% VAT za osobę

Cena zawiera:

udział w zajęciach, komplet materiałów , dyplom ukończenia, możliwość indywidualnych konsultacji podczas szkolenia, przerwy kawowe oraz obiad.

Dofinansowanie z UE:

Nie.

Warunki udziału i przyjmowania zgłoszeń:

Prosimy o wypełnienie formularza zgłoszenia online dostępnego na górze strony. Skontaktujemy się celem potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia.

Dla jednostek finansujących udział w szkoleniu w minimum 70% lub w całości ze środków publicznych stawka podatku VAT = zw.


Wydarzenie: Lean management w działach HR