Lean manufacturing best practice tour: Porsche Lipsk i VW Drezno

O szkoleniu

PRODUKCJA, KOMPETENCJE MENADŻERSKIE

Zwiększ wartość swojej firmy dzięki zdobytej wiedzy!

Jeśli szukasz praktycznego spojrzenia na proces produkcyjny z perspektywy skupienia się na wartości dodanej i eliminacji marnotrawstwa, zapraszamy do udziału w wyjątkowym wydarzeniu. Podczas specjalnie przygotowanej wizyty studyjnej w najnowocześniejszych zakładach zapoznamy się z najnowszymi trendami w zakresie stosowania koncepcji lean manufacturing.

Tym razem za kluczowy benchmark rozwiązań wyznaczyliśmy fabrykę Porsche w Lipsku oraz tzw. „szklaną” fabrykę Volkswagena w Dreźnie. Przedstawione rozwiązania będą obejmowały branżę automotive, ale z łatwością będą mogli je Państwo również zaimplementować do swoich branż.

W trakcie wyjazdu do Saksonii odwiedzimy fabryki Porsche w Lipsku oraz Volkswagen w Dreźnie. Nasza wizyta studyjna poświęcona analizie najlepszych światowych praktyk i narzędzi w optymalizacji procesów produkcyjnych oraz logistycznych, które będzie dla nas analizować towarzyszący nam ekspert.

Celem przewodnim wizyty jest obserwacja najlepszych rozwiązań dla optymalizacji produkcji i logistyki, a także wymiana doświadczeń między zaproszonymi przez nas gośćmi i uczestnikami.

 

Lipska montownia Porsche stosuje najnowsze rozwiązania w zakresie produkcji samochodów, ponieważ jej celem jest sprostanie wymaganiom i oczekiwaniom klientów. Nowoczesny, modułowy system wytwarzania umożliwia elastyczną, zorientowaną na potrzeby, produkcję samochodów. Ponadto bliska współpraca ze sprawdzonymi usługodawcami sprawia, że proces produkcyjny może być w każdej chwili dynamicznie dostosowany do bieżących wymagań.

Co więcej, produkcja modułowa poprawia jakość i obniża koszty. Porsche musi spełniać najwyższe możliwe wymagania jakościowe. Spełnienie obowiązku dostarczenia najlepszej możliwej jakości, to wytwarzanie samochodów bez żadnych wad na każdym etapie produkcji. Indywidualni pracownicy są odpowiedzialni za eliminowanie defektów tam, gdzie się pojawią lub gdzie zostaną odkryte. Przed dostarczeniem, każdy samochód jest dokładnie testowany. Później doświadczeni pracownicy testują każdy pojazd na fabrycznym torze testowym. System kontroli produkcji elektrycznej i jakości wspiera on-line produkcję samochodów zgodnie z harmonogramem i wymaganiami. Dla każdego cyklu zakres prac jest wizualizowany w odniesieniu do danego pojazdu, a zauważone szczegóły mogą zostać wprowadzone bezpośrednio poprzez ekran dotykowy.

W Porsche w Lipsku system ten zastępuje dokumentację jest to fabryka pozbawiona dokumentów papierowych. W każdej chwili możliwa jest statystyczna ocena zarejestrowanych danych pod kątem ukierunkowanej analizy błędów. Umożliwia to skuteczne opracowanie i wdrożenie rozwiązań.

 

„Szklana fabryka” w Dreźnie rozpoczęła w styczniu 2021 seryjną produkcję w pełni elektrycznego ID.3. Jest już czwarty na świecie zakład produkujący samochody elektryczne Volkswagena w oparciu o Modular Electric Drive Toolkit. 

Główny celem zakładu w Dreźnie jest działać jako „latarnia morska” dla Volkswagena w Niemczech, oferując klientom, odwiedzającym i gościom holistyczne doświadczenie rodziny pojazdów ID. rodziny – od wstępnych porad i jazd próbnych, przez wizyty produkcyjne, współtworzenie ID.3 i ID.4 po przekazywanie użytkownikom gotowych pojazdów elektrycznych. Dodatkowym celem jest rozwój ośrodka badawczo-innowacyjnego, który prowadzi innowacyjne projekty na skalę pilotażową do późniejszego wykorzystania w zakładach Volkswagena o dużej produktywności.

Stacja testów funkcjonalnych w Dreźnie jest dalej rozbudowywana. Stanowi integralną część ogólnoświatowej sieci stacji testowych zajmujących się ogólnym rozwojem pojazdów. Jego główne punkty: testowanie systemów wspomagania, mobilnych usług online, silników i podwozi.

Ponadto w „szklanej fabryce” rozpoczęta zostanie produkcja 4.0. Naczelną zasadą jest tu automatyzacja i cyfryzacja złożonych operacji w zakresie montażu i logistyki. W szczególności fabryka będzie działać jako planowany zakład pilotażowy w Spółce w celu opracowania i zastosowania nowych technologii w rzeczywistych procesach seryjnych.

Dlaczego warto wziąć udział?

Korzyści

Dlaczego fabryka Volkswagena?

 • Drezdeńska „szklana fabryka” jest centrum innowacji i badań nad rozwojem systemów produkcyjnych VW, a w szczególności aut elektrycznych i hybrydowych.
 • Będziemy mieć okazję jeszcze bardziej zbliżyć się do ID.3 podczas produkcji. Podczas wizyty studyjnej Hands-On-Production będziemy towarzyszyć pojazdom na linii produkcyjnej. Na stanowiskach montażowych będziemy samodzielnie „dotykać” procesu produkcyjnego!
 • Podczas wizyty towarzyszący nam ekspert Volkswagena udzieli nam dalszych informacji i wglądu w etapy montażu ID.3. Będziemy mieć również możliwość odwiedzenia Volkswagen Lounge, aby szczegółowo poznać nowy całkowicie elektryczny pojazd i dowiedzieć się wszystkiego o mobilności elektrycznej.

Dlaczego fabryka Porsche?

 • Procesy produkcji i logistyki w tej fabryce są przykładem praktycznego spojrzenia na proces z perspektywy skupienia się na wartości dodanej i eliminacji marnotrawstwa.
 • Po zwiedzaniu „odchudzonej firmy” uczestnicy będą mogli wymienić się doświadczeniami i podyskutować na temat zdobytej wiedzy podczas lunchu w Muzeum Porsche.
Kto powinien wziąć udział?

Uczestnicy

Wizyta studyjna w Porsche i Volkswagenie to także okazja do nawiązania nowych kontaktów i wymiany doświadczeń.
Zabieramy ze sobą:

 • Dyrektorów operacyjnych, członków zarządu, rad nadzorczych.
 • Team leaderów, szefów zmiany, szefów utrzymania ruchu, dyrektorów technicznych, dyrektorów logistyki.
 • Szefów działów finansowych, HR oraz wszystkie osoby zainteresowane wdrażaniem lean management w swojej firmie.

Program szkolenia

Program

DZIEŃ 1 / 14 LIPCA 2022

9:00  Wyjazd do Lipska autokarem z Wrocławia

14.30 Zwiedzanie fabryki Porsche w Lipsku (proces produkcji modeli Panamera i Macan na jednej linii produkcyjnej, SMED i VSM w praktyce produkcyjnej w „zlinowanym” zakładzie produkcyjnym)

Lunch w Muzeum Porsche

16.30   Przejazd do hotelu w Lipsku

17.30    Warsztat LEAN Lesson Learned – retrospekcje po wizycie w Porsche  – Q & A.

 • Sztuka utrzymania zespołu  – jak realizowana jest dbałość o wysokie morale i zaangażowanie pracowników ?
 • Dom Toyoty TPS vs. Porsche  – które z technik zarządzania robią na nas największe wrażenie  ?
 • Czy MUDA Hunting w Porsche może się udać ? – jakie są Państwa propozycje ?
 • Czy to już ?  – Przemysł 4.0, automatyzacja i analiza danych w nowoczesnej fabryce z tradycjami.
 • Jakie kierunki rozwoju metod i kultury Lean staną się naszym udziałem? Refleksje po site – tour.
 • Value-Added & Non-Value-Added activities – czyli LEAN w XX i XXI wieku ?

19.30    Zakończenie warsztatu.

20:00   Kolacja

 

DZIEŃ 2 / 15 LIPCA 2022

9:00    Wyjazd do Drezna autokarem z Lipska

11.00   zwiedzanie fabryki Volkswagena w Dreźnie

             lunch w „szklanej fabryce”

13:00   zwiedzanie Drezna z przewodnikiem / czas wolny

20.30   przyjazd do Wrocławia

 

Metody:

​Zamiast uczyć się na własnych błędach skorzystaj z doświadczeń najlepszych firm produkcyjnych na świecie.

Czas trwania

9:00-20:30

Prelegenci

Ireneusz Poznański

 

Praktyk z ponad 15-letnim doświadczeniem w obszarze zarządzania strukturami logistycznymi i produkcyjnymi oraz wdrożenia kultury LEAN Manufacturing.

Doświadczenie zdobywał w polskich oraz międzynarodowych koncernach produkcyjnych. Lider zespołów Change Management.

Prowadził projekty inwestycyjne i modernizacyjne w branży energetycznej. Kierował działami logistyki, planowania produkcji oraz magazynami.

Kilka tysięcy godzin spędzonych u klientów podczas wdrożeń kultury LEAN, sprawia, że potrafi udzielić oczekiwanego wsparcia.

Branże, które obsługiwał to m.in.: przemysł kolejowy, przemysł energetyczny, hutnictwo, produkcja żywności, automotive, górnictwo, chemia, obróbka mechaniczna, branża zbrojeniowa, drukarki 3D, centra logistyczne, turystyka.

Terminy i miejsca

To szkolenie nie ma aktualnych terminów. Wyślij zapytanie o nowe terminy bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.

Fabryka Porsche w Lipsku i fabryka Volkswagena w Dreźnie

Wrocław

woj. dolnośląskie

Rejestracja

Cena standardowa
4 380
+23% VAT
Cena zawiera:
 • udział w zajęciach
 • materiały szkoleniowe
 • certyfikat uczestnictwa
 • uczestnictwo w wizytach studyjnych, przejazd autokarem Wrocław-Lipsk-Drezno-Wrocław, opieka przewodnika
Zapisz się

Organizator

Langas Regtech sp. z o.o.
00-545 Warszawa
ul. Marszałkowska 58 lok. 15
woj. mazowieckie
W czasach dynamicznych zmian, postaw na firmę, która wie, co to znaczy SKUTECZNOŚĆ! Co nas wyróżnia? 1. Eksperci - nasi eksperci przechodzą najtrudniejszy etap selekcji doboru kadry trenerskiej szkoleń. Wśród nich jesteśmy uważani za najbardzie...
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Prosimy o przejście do sekcji Zapisz się, aby wypełnić formularz zgłoszenia w wydarzeniu. Po jego wysłaniu organizator skontaktuje się celem potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia i przekazania szczegółów organizacyjnych.

Najszybszym sposobem kontaktu z organizatorem i uzyskania dodatkowych informacji jest wypełnienie formularza kontaktowego. Możesz też zadzwonić do organizatora.
Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas

Wypełnij formularz

Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Wybierz termin wydarzenia
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij wiadomość
Potwierdź, że nie jesteś botem.
Musisz zaakceptować regulamin.

Dane kontaktowe

Langas Regtech sp. z o.o.
00-545 Warszawa ul. Marszałkowska 58 lok. 15
Powiadomienia o nowych terminach

Zapisz się, aby otrzymywać powiadomienia o nowych terminach tego wydarzenia!