O szkoleniu
Trauma psychologiczna to szczególna kategoria doświadczeń, wykraczająca siłą rażenia poza codzienne spektrum ludzkich przeżyć. Obciążenia z nią związane oraz jej „niestandardowość” sprawiają, że doświadczenie traumy nierzadko pozostawia trwały ślad w psychice dotkniętej nią jednostki. Wśród następstw można wymienić PTSD, zaburzenia osobowości czy uzależnienia – problemy, które często skłaniają ludzi do szukania fachowej pomocy. Dlatego każda osoba zajmująca się profesjonalnie pomocą psychologiczną potrzebuje wiedzy pomagającej rozpoznać i odpowiedzieć na potrzeby tych osób, które w przeszłości doświadczyły traumy bądź doświadczają jej obecnie.
Szkolenie adresowane jest do wszystkich osób udzielających profesjonalnie pomocy psychologicznej i psychiatrycznej: psychologów, psychiatrów, psychoterapeutów i terapeutów uzależnień pracujących zarówno prywatnie, jak i w oddziałach szpitalnych, poradniach zdrowia psychicznego czy w placówkach edukacyjnych i oświatowych.
Znajomość podstaw terapii poznawczo-behawioralnej czy schematu jest mile widziana, ale nie jest konieczna – warsztat skonstruowany jest w ten sposób, by zarówno uczestnicy pracujący w innych podejściach terapeutycznych, jak i doświadczeni w nurtach poznawczo-behawioralnym i schematu otrzymali spójny i zrozumiały model teoretyczny oraz wynikające z niego konkretne wskazania i narzędzia do pracy z osobami, które doświadczyły traumy psychologicznej.
Program szkolenia
Celem szkolenia jest przekazanie uczestnikom wiedzy i narzędzi przydatnych zarówno do rozpoznawania różnych kategorii psychologicznych następstw traumy, jak i do planowania oraz prowadzenia skutecznych interwencji terapeutycznych w pracy z osobami, które cierpią wskutek następstw traumy. Na drodze do realizacji tego celu uczestnicy będą mieli możliwość:
- Poznać systematykę typów zdarzeń traumatycznych oraz charakterystyczne dla poszczególnych typów następstwa psychologiczne
- Zapoznać się z aktualną wiedzą z dziedziny neuronauki dotyczącą tego, jak kodowana jest trauma i jakie niesie to ze sobą następstwa
- Dowiedzieć się dlaczego umiejętność regulowania emocji jest szczególnie ważna u osób, które doświadczyły traumy oraz poznać różne narzędzia służące zdrowej regulacji emocji
- Poznać i przećwiczyć elementy typowych protokołów terapii traumy w nurcie CBT (wywiad, psychoedukacja, narzędzia służące regulacji afektu, procedury ponownego przeżywania, terapia ocen poznawczych)
- Poznać i przećwiczyć stosowane w terapii schematu metody pracy wyobrażeniowej stosowane m. in. w przypadku doświadczeń traumatycznych (emocjonalne mosty do przeszłości, reskrypcja wyobrażeniowa)
- Otrzymać praktyczne wskazówki do pracy z osobami po doświadczeniu traumy: od czego zacząć, jakie interwencje wybrać, a jakie odrzucić, oraz jak zadbać o siebie w sytuacji ekspozycji na traumy pacjentów.
Czas trwania
6 dni, 09:00-17:00
Prelegenci
Przemysław Mućko – psycholog i psychoterapeuta pracujący w nurcie terapii poznawczo-behawioralnej oraz terapii schematu. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie psychoterapeutyczne i szkoleniowe. Specjalizuje się w terapii traumy oraz w terapii zaburzeń osobowości. Prowadzi bloga „Psychowiedza”, za pośrednictwem którego popularyzuje praktyczną wiedzę z zakresu terapii schematu.
Terminy i miejsca
Zapoznaj się z aktualnymi terminami tego szkolenia bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.
Rejestracja
- udział w zajęciach
- materiały szkoleniowe
- certyfikat uczestnictwa
- przerwy kawowe
Brak miejsc. Wypełnij formularz, aby zapytać o nowe terminy.
Termin nieaktualny. Wybierz inny termin powyżej, bądź wypełnij formularz, aby zapytać o planowane nowe terminy.
Organizator

Najczęściej zadawane pytania
- Przyjęcie na szkolenie następuje na podstawie kolejności zgłoszeń. Zgłoszenie oznacza zamówienie usługi szkoleniowej przez wypełnienie formularza oraz dokonanie wpłaty. W niektórych przypadkach Organizator zastrzega sobie prawo do pobierania od uczestników szkoleń przedpłaty określonej przy opisie danego szkolenia.
- Kandydat, kandydatka przystępujący/a do szkolenia ma obowiązek uiścić opłatę za szkolenie w terminie wyznaczonym przez
- Organizatora. Nie później niż w ciągu trzech (3) dni od daty dokonania zgłoszenia. Kandydat, kandydatka która dokona zgłoszenia a nie dokona wpłaty w wyznaczonym terminie zostaje zapisana na listę rezerwową uczestników szkolenia.
- Wpłaty należy dokonywać w walucie PLN przelewem bankowym na rachunek bankowy: Centrum Psychoterapii Integralnej ul.
- Wierzbięcice 18/5, 61-568 Poznań mbank 85 1140 2004 0000 3702 8111 9816 w tytule podając numer zamówienia lub imię i nazwisko uczestnika/uczestniczki.
- W przypadku rezygnacji ze szkolenia na czternaście (14) dni lub mniej dni kalendarzowych przed terminem szkolenia kandydatowi, kandydatce nie przysługuje zwrot opłaty za szkolenie. W szczególnych przypadkach możliwe jest uczestniczenie w kolejnej edycji szkolenia, na podstawie wpłaty dokonanej na poczet szkolenia, z którego kandydat/kandydatka był zmuszony zrezygnować.
- W przypadku rezygnacji ze szkolenia na piętnaście (15) dni kalendarzowych lub więcej dni kalendarzowych przed szkoleniem kandydat/ kandydatka otrzymuje zwrot 100 % kwoty wpłaconej na rzecz szkolenia.
- Rachunki/ faktury – wystawiane są podczas szkoleń.
- Organizator jak również prowadzący zajęcia mają prawo zweryfikować obecność uczestników podczas zajęć.
- W wypadku nieobecności osoby, która podpisała się na liście obecności Organizator/prowadzący ma prawo zaznaczyć to na liście obecności. W takim wypadku będzie to traktowane tożsamo z brakiem podpisu na liście obecności. Organizator/prowadzący zajęcia mają prawo sprawdzać listę podczas szkoleń online - brak reakcji ze strony uczestnika będzie traktowany jak nieobecność podczas zajęć.
- Uczestnik szkolenia otrzymuje zaświadczenie / certyfikat / dyplom potwierdzający uczestnictwo w szkoleniu. Zaświadczenie o ukończeniu zajęć jest wystawiane na podstawie obecności na całych zajęciach/cyklu zajęć. Zastrzegamy sobie prawo odmowy wystawienia zaświadczenia/certyfikatu/dyplomu przy niespełnieniu przez uczestnika zajęć powyższego warunku. Formalnie jest to brak podpisu na liście obecności (osobno za każdy dzień zajęć) lub braku udziału podczas zajęć on line - brak zalogowania się, wyłączona kamera.
- Uczestnik może uzyskać bezpłatnie jeden (1) duplikat zaświadczenia.
- W przypadku szkoleń online certyfikat/zaświadczenie/dyplom wydawane są w formie elektronicznej. Na prośbę uczestnika/uczestniczki może otrzymać certyfikat w formie papierowej, przesyłany listem poleconym za dodatkową opłatą uzależnioną od adresu odbiorcy.
- Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania szkolenia najpóźniej na siedem (7) dni kalendarzowych przed terminem realizacji z powodu zgłoszenia zbyt małej ilości kandydatów. W takiej sytuacji zobowiązany jest wyłączenie do zwrotu wpłaconej kwoty.
- W przypadku odwołania szkolenia przez Organizatora jest on wyłączenie zobowiązany do zwrotu wniesionej przez kandydata opłaty za szkolenie i nie jest on odpowiedzialny za jakiekolwiek szkody powstałe na skutek odwołania szkolenia.
- Szkolenia online mogą być nagrywane. Informacja taka zawarta jest przy opisie danego szkolenia. Uczestnik oświadcza, że wyraża zgodę na nieodpłatne wykorzystanie swojego wizerunku utrwalonego w ramach uczestnictwa w danym szkoleniu. Zgoda dotyczy w szczególności wykorzystania wizerunku w nagraniach ze szkolenia - przekazywanych uczestnikom danego szkolenia oraz materiałach promocyjnych, na stronie cpi.poznan.pl, w mediach społecznościowych. Zgoda na wykorzystanie wizerunku nie jest ograniczona czasowo. Wyrażenie zgody na wykonanie zdjęcia i wykorzystanie wizerunku zgodnie z powyższym zakresem pozostaje całkowicie dobrowolne. Potrzeba uzyskania stosownej zgody wynika z przepisów prawa.
Masz pytania? Napisz do nas
