Legalny pobyt i praca cudzoziemca - poradnik dla pracodawców

O szkoleniu

Zapraszamy na szkolenie, którego celem jest wprowadzenie w świat zatrudniania cudzoziemców. W obecnych czasach zatrudnianie cudzoziemców w Polsce jest już normalnością oraz zjawiskiem, które na przestrzeni lat będzie się zwiększało. Podczas naszego spotkania chcielibyśmy umożliwić zdobycie wiedzy „od podstaw”, jak i rozwiać ewentualne wątpliwości na gruncie już posiadanych informacji.

Kto powinien wziąć udział?

Szkolenie skierowane jest do wszystkich zainteresowanych tematyką wydarzenia, szczególnie do pracodawców.

Program szkolenia

W trakcie szkolenia zostaną poruszone następujące zagadnienia:

 1. Legalizacja pobytu cudzoziemców
 • Wizy
 • Ruch bezwizowy
 • Zezwolenie na pobyt czasowy
 • Szczególny rodzaj zezwolenia na pobyt czasowy wydawany w związku z pracą (tzw. „Niebieska karta UE”)
 • Pobyt cudzoziemca oczekującego na udzielenie zezwolenia na pobyt czasowy (tzw. „Pobyt na stemplu”)

  2. Legalizacja pracy cudzoziemców
 • Legalizacja pracy cudzoziemców w Polsce
 • Uproszczona legalizacja pracy
 • „Test rynku pracy”
 • Zezwolenia na pracę typu A, B, C, D, E
 • Obowiązki podmiotu, który uzyskał zezwolenie na pracę
 • Outsourcing w zatrudnianiu cudzoziemców

  3. Nielegalne zatrudnienie oraz kontrole legalności zatrudnienia cudzoziemców
 • Pojęcie nielegalnego zatrudnienia cudzoziemców
 • Sankcje za popełnienie czynów zabronionych związanych z nieprawidłowościami przy zatrudnieniu cudzoziemców
 • Skutki powierzenia cudzoziemcowi nielegalnego wykonywania pracy dla pracodawcy
 • Skutki nielegalnego wykonywania pracy przez cudzoziemca
 • Przyczyny i tryby przeprowadzania kontroli
 • Organy kontrolne i ich uprawnienia
 • Zakończenie kontroli

  4. Sesja Q&A + czas dla uczestników na podzielenie się swoimi spostrzeżeniami/wątpliwościami

Czas trwania

10:00 - 13:00

Prelegenci

0
Izabela Więsyk-Dziura

Ukończyła studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego oraz aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie. Stypendystka Prezesa Rady Ministrów oraz Rektora Uniwersytetu Łódzkiego.
Doświadczenie zawodowe zdobywała w warszawskich kancelariach prawnych zajmujących się świadczeniem kompleksowych usług na rzecz przedsiębiorców w zakresie prawa cywilnego, prawa pracy oraz prawa imigracyjnego.
Specjalizuje się w zakresie prawa pracy, obejmującego obsługę prawną pracodawców, zarówno w zakresie indywidualnego, jak i zbiorowego prawa pracy. Doradza pracodawcom w bieżących sprawach z zakresu szeroko pojętego prawa HR oraz tworzy wewnątrzzakładowe akty prawa pracy, w tym regulaminy pracy i wynagradzania. Posiada doświadczenie w reprezentowaniu stron w procesach z zakresu prawa pracy oraz w zakresie legalizacji pobytu i zatrudnienia cudzoziemców w Polsce.
Prywatnie miłośniczka holistycznego podejścia do zdrowia, gry w tenisa oraz szczęśliwa właścicielka spaniela Kazika.

1
Jagoda Komarzyniec-Smutek

Absolwentka prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, aplikantka radcowska przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych we Wrocławiu. Doświadczenie zdobywała pracując zarówno w kancelarii radców prawnych, jak i finansowej korporacji.
W codziennej praktyce szczególnie bliskie jest jej prawo handlowe, gospodarcze oraz prawo pracy. W tym ostatnim obszarze również aktywnie szkoli w ramach Akademii Podatków i Prawa. Biegle posługuje się językiem angielskim i nieobce są jej kontakty z klientami zagranicznymi.
Prywatnie entuzjastka tańca klasycznego, przez wiele lat stała bywalczyni baletowej sali ćwiczeń. Dzisiaj natomiast systematycznie ćwiczy jogę. Ceni sobie podróże i ciekawą kinematografię.

2
Wojciech Frankiewicz

Absolwent Uniwersytetu Opolskiego na kierunkach Prawo oraz Filologia Angielska. Uczestnik stypendium konfucjańskiego, w ramach którego ukończył na Politechnice Pekińskiej kurs języka i literatury chińskiej. Posiada wszechstronną praktykę prawniczą, w trakcie której realizował projekty dla dużych i średnich przedsiębiorców (w tym z kapitałem zagranicznym), prowadzących działalność m.in. w branżach: spożywczej, telekomunikacyjnej, automotive, okuć budowlanych.
Łączy szerokie kompetencje w obszarach prawa gospodarczego (kompleksowa obsługa korporacyjna przedsiębiorców, prawo kontraktowe), prawa cywilnego oraz prawa pracy. Specjalista prawa nowych technologii.

Specjalizuje się w zakresie szeroko rozumianej obsługi korporacyjnej – opracowuje założenia i przeprowadza projekty restrukturyzacyjne (połączenia, przekształcenia przedsiębiorstw) oraz uczestniczy w procesach związanych ze zmianą struktury właścicielskiej podmiotów (w tym wchodzących w skład rozbudowanych, międzynarodowych grup kapitałowych). Uczestnik procesów due diligence oraz projektów mających na celu nabycie / zbycie przedsiębiorstwa.

Wojciech kompleksowo doradza działom HR (nawiązanie/rozwiązanie zatrudnienia, przygotowanie regulacji i polityk wewnątrzzakładowych, opiniowanie umów z APT i też podmiotami świadczącymi usługi związane z HR, np. kadrowo-płacowe, rekrutacyjne, benefitowe itp.). Przeprowadził szereg projektów związanych z ochroną danych osobowych (implementacja oraz kontrola prawidłowości wdrożenia RODO) oraz realizuje projekty mające na celu pozyskiwanie wsparcia w ramach tarczy antykryzysowej. Doradza w języku angielskim, z łatwością odnajduje się w relacjach z podmiotami z chińskim kapitałem. Miłośnik aktywnego spędzania wolnego czasu.

Terminy i miejsca

Zapoznaj się z aktualnymi terminami tego szkolenia bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.

Clickmeeting, wymagany dostęp do internetu

Rejestracja

Cena standardowa
193
+23% VAT
Cena zawiera:
 • Zniżkę 3% przy zgłoszeniu za pośrednictwem Eventis.pl (cena standardowa 199 zł)
 • udział w zajęciach
 • materiały szkoleniowe w wersji elektronicznej
 • certyfikat uczestnictwa (zobacz wzór )
Zapisz się

Organizator

Akademia Podatków i Prawa
50-502 Wrocław
Hubska 52/14
woj. dolnośląskie
Akademia Podatków i Prawa powstała z inicjatywy kancelarii Staniek&Partners w celu szerzenia wiedzy prawno-podatkowej. W biznesie rozpoznanie i identyfikowanie potencjalnych problemów oraz wyzwań natury prawnej jest ważną umiejętnością. Dysponując...
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Prosimy o przejście do sekcji Zapisz się, aby wypełnić formularz zgłoszenia w wydarzeniu. Po jego wysłaniu organizator skontaktuje się celem potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia i przekazania szczegółów organizacyjnych.

Najszybszym sposobem kontaktu z organizatorem i uzyskania dodatkowych informacji jest wypełnienie formularza kontaktowego. Możesz też zadzwonić do organizatora.
Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas

Wypełnij formularz

Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Wybierz termin wydarzenia
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij wiadomość
Potwierdź, że nie jesteś botem.
Musisz zaakceptować regulamin.

Dane kontaktowe

Akademia Podatków i Prawa
50-502 Wrocław Hubska 52/14
Powiadomienia o nowych terminach

Zapisz się, aby otrzymywać powiadomienia o nowych terminach tego wydarzenia!