Szkolenie

Menedżer coachem. Jak pracować z ludźmi, by wzbudzać ich zaangażowanie i eliminować zbędne koszty?

O szkoleniu

Jesteś zaangażowanym menedżerem. A twoi ludzie?
Czy menedżerowie powinni stosować coaching dla swych pracowników? W wielu organizacjach jest to już oczywiste. Jednak większość menedżerów nie jest do takiej roli przygotowana. Coaching na pozór wygląda prosto – menedżer rozmawia z pracownikiem, czasem udziela informacji zwrotnej. Sedno w tym – jak rozmawia. Coaching daje niesamowite rezultaty: zwiększa samodzielność, motywację, inicjatywę, dążenie do sukcesu, poprawia atmosferę i współdziałanie ludzi, inspiruje ich do rozwoju. Firmy zorientowane na wzrost potrzebują takich rezultatów.
Czy Twoi pracownicy potrzebują dobrego coacha... menedżera coacha?
Kto powinien wziąć udział?
Menedżerów średniego szczebla.

Program szkolenia

Zagadnienia poruszane podczas szkolenia:

Rola i zadania współczesnego menedżera?
Trudne sytuacje i problemy menedżera.
Wykorzystanie coachingu w kształtowaniu postawy przywódczej
Coachingowy styl zarządzania – czym jest?
Bazowe umiejętności coacha – aktywne słuchanie i „mocne” pytania
Zasady prowadzenia rozmów coachingowych
Struktury rozmów coachingowych, m. in.: GROW, COACH, STAGES
Zasady skutecznego przekazywania informacji zwrotnych
Praktyczne ćwiczenie umiejętności prowadzenia rozmów coachingowych
Kształtowanie konstruktywnych relacji z pracownikami? - Rola zaufania.
Praca z celami – wyznaczanie, priorytety, kroki do realizacji celu
Przełamywanie schematów myślenia i zachowania
Kiedy ludzie się zmieniają – praca nad zmianą postaw i zmianą kultury organizacyjnej
Budowanie motywacji do zmiany, przełamywanie inercji zmiany
Czego się może menedżer obawiać i jak przełamywać obawy
Budowanie obrazu siebie jako menedżera
Zespołowość – funkcje i dysfunkcje
Dobre praktyki w stosowaniu coachingu – jak postępować w sytuacjach:
trudni pracownicy, konflikty,
brak współpracy w zespole,
wdrażanie nowych pracowników,
kształtowanie relacji po awansie,
problemy z dyscypliną i przestrzeganiem zasad,
zarządzanie „niezastąpionymi”,

Referencje:

W poprzednich edycjach szkolenia wzięli udział pracownicy firm:
WASKO, V-soft, Contact Center, Credit Agricole, Bank Zachodni WBK, Sygma Bank, Igepa Polska, Stream Communications, PGE, Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych, Inwemer, Poslka Agencja Żeglugi Powietrznej, Gates, Robobat, Armatura Kraków, Van Pur, Interia.pl, Mostva, MARG, Benefit Systems

Szkolenie rekomendują uczestnicy:


"(...) Doskonała jakość szkolenia zupełne inne spojrzenie na Coaching. Gwarancja własnego rozwoju. Opłacalna inwestycja w siebie. Polecam szkolenie Menedżer Coachem!"
Mirosław Roguski Kierownik Działu Spedycji Mostva

„Każdemu menedżerowi polecam szkolenie „Menedżer Coachem” organizowane przez krakowską firmę szkoleniową Prooptima prowadzoną przez Tomasza Krasa. To już kolejne szkolenie Prooptimy, w którym uczestniczyłem. Uwielbiam gdy trener potrafi tak pracować z grupą, aby każdy wyszedł ze szkolenia zainspirowany i zmotywowany do wprowadzania zmian. Po dwóch dniach miałem mnóstwo wskazówek do rozwoju zawodowego i osobistego. A Zmiany i owoce szkolenia u siebie i w zespole mam przyjemność już obserwować.”

Kornel Dulęba - Dyrektor Semahead Interia.pl

"..szkolenie Menedżer Coachem posiadało bardzo dla mnie istotny wymiar praktyczny. Rozmowy i tematy poruszane na szkoleniu były mocno osadzone w rzeczywistości. Szkolenie było interaktywne, co również jest moim zdaniem jego zaletą. Trenerzy doświadczeni i elastycznie reagujący na rozwój wydarzeń..."
Michał Marlinga Starszy Konsultant ds. Doskonalenia Procesów Bank Zachodni WBK S.A.

"... szkolenie uczy bawiąc...pozostawiając po sobie głęboką refleksję jak wiele można jeszcze zmienić we własnej pracy (...) szkolenie pozwala dzięki odpowiedniemu podejściu prowadzących zagłębić się uczestnikom we własnych pokładach wiedzy i znajdować oczywiste rozwiązania. Dzięki oderwaniu od pracy pozwala na chwile zadumy nad tym jak często postępujemy wyłącznie zgodnie z wyrobionymi schematami mając mocno uśpioną kreatywność i innowacyjność w zakresie zarządzania ludźmi. Wysoko oceniam szkolących..."
Bogdan Krężel Kierownik Działu Handlowego Tropical

"Mogę każdemu polecić udział w szkoleniu Menedżer Coachem, organizowanym przez firmę ProOptima. Prowadzący szkolenie trenerzy mogą poszczycić się wieloletnim doświadczeniem trenerskim jak i doświadczeniem zawodowym, z pracy na stanowiskach menedżerskich w wielu firmach. W związku z powyższym, każdy z uczestników otrzymuje poza wiedzą teoretyczną także spore wsparcie w postaci doświadczenia zawodowego trenerów ProOptima. Ciekawy i warty podkreślenia jest także sposób prowadzenia tego szkolenia, polegający na nauczeniu uczestnika, aby „myślał pytaniami". Było to pierwsze szkolenie w mojej pracy zawodowej, gdzie zetknąłem się z takowym podejściem do przekazywania wiedzy i muszę przyznać, że naprawdę zarówno sam pomysł, jak i takowy sposób przekazywania wiedzy jest nad wyraz dobrym i skutecznym rozwiązaniem. Dlatego z czystym sumieniem mogę polecić trenerów firmy ProOptima jako prawdziwych fachowców w swojej pracy zawodowej".
Grzegorz Pańczyk Z-ca Dyrektora ds. Kluczowych Klientów VAN PUR S.A.


„W szkoleniu pt.: „Menedżer coachem” warto było wziąć udział ponieważ otworzyło mi oczy na zupełnie nowe, a może nie nowe ale „świadomie wypchnięte”, aspekty relacji szef – podwładny. Ppokazało jak wiele można zdziałać dobrym pytaniem lub nawet milczeniem pokazało proste (przynajmniej w teorii J) techniki coachingu które można stosować w życiu codziennym. Polecam szkolenie „Menedżer coachem” ponieważ było rozwijające i dało mi wiele do myślenia. Cały czas zastanawiam się do czego doszedłem na tym szkoleniu „sam z siebie” a do czego w wyniku coachingu trenera.
Dariusz Kasznia - Dyrektor Zarządzający Robobat Polska Sp. z o.o.

"W szkoleniu pt.: „Menedżer coachem” warto było wziąć udział ponieważ coaching może stać się skutecznym, dodatkowym narzędziem w rękach kadry zarządzającej ale warunkiem zastosowania tej metody powinno być gruntowne jej poznanie, zwłaszcza w wymiarze praktycznym – co umożliwiło mi odbyte szkolenie. Szkolenie pt.: „Menedżer coachem” polecam ponieważ jest przeprowadzone w sposób bardzo rzetelny i profesjonalny, prowadząca posiada spore doświadczenie w tym temacie a równocześnie wprowadza miłą i partnerska atmosferę. Temat coachingu jest aktualnie zarówno modnyJ jak i mało stosowany. A metoda może przynieść wymierne efekty w kontaktach między ludźmi i poprawić wzajemne relacje."
Małgorzata Pawłowska - Dyrektor Generalny Robobat Polska Sp. z o.o.


Szkolenie polecam z uwagi na fachowość osoby prowadzącej - Olgi - za co serdecznie jej dziękuję, za miłą atmosferę, wiedzę, doświadczenie, sposób prowadzenia szkolenia. Warto było wziąć udział w szkoleniu i przybliżyć sobie cząstkę wiedzy na temat coachingu.

Katarzyna Paluch - Kierownik Działu Obsługi Klienta Igepa Polska Sp. z o.o.

Uczestnicy szkolenia otrzymają audiobook: Słuchacz doskonały Bernarda Ferrari

Prelegenci

Cytat
Olga Rzycka
Coach, trener, psycholog. Od 8 lat realizuje projekty rozwojowe dla kadr managerskich wszystkich szczebli. Jej działania koncentrują się na prowadzeniu coachingów (indywidualnych i zespołowych), szkoleń (grupowych i indywidualnych – uczy m.in. tego jak wdrażać coachingowy styl zarządzania). Istotą tych działań jest wzmacnianie potencjału organizacji, zespołów oraz indywidualnych uczestników. Swoje zadanie postrzega jako współudział w kreowaniu i pobudzaniu pozytywnej zmiany w obrębie organizacji. Pracowała z menedżerami średniego, wysokiego i najwyższego szczebla oraz z właścicielami wielu przedsiębiorstw i korporacji. Olga Rzycka jest także cenionym prelegentem wielu konferencji: Menedżer Coachem - Konferencja HR Wolters Kluwer 2009, Coaching w polskich realiach -HR Silesia 2009, Work/life balance: Nowoczesne systemy motywacyjne – INFORMEDIA, Coachingowy styl zarządzania jako nowoczesne narzędzie motywowania: Nowoczesne systemy motywacyjne – INFORMEDIA, Menedżer, coaching i coachingowy styla zarządzania – reflekse coacha: Pierwsza Międzynarodowa Konferencja Coachingu HR Strategies 2010r. Autorka książki wydanej przez Wolters Kluwer pt. „Menedżer coachem”.

Gdzie i kiedy

Kraków 24 - 25 czerwca 2013
Hotel Kazimierz

31-530 Kraków

Miodowa 16

woj. małopolskie

Gdzie i kiedy

Warszawa 8 - 9 kwietnia 2013
CSK Jupiter

Warszawa

Towarowa 22

woj. mazowieckie

Weź udział

Cena 1
2700 PLN
Cena zawiera:
  • Udział w szkoleniu, przerwy kawowe, materiały, certyfikat, konsultacje
Weź udział

Organizator

Pro Optima Sp. z o.o.
31-530 Kraków
Grzegórzecka 10B/205
woj. małopolskie
Pro Optima wspiera firmy wdrażające strategię wyróżniania się i budowania długotrwałych relacji z klientami poprzez doskonalenie kultury kontaktu z klientami, rozwój kluczowych kompetencji kadry kierowniczej oraz zespołów pracowników. Propagujemy...
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Prosimy o przejście do sekcji Weź udział, aby wypełnić formularz zgłoszenia w wydarzeniu. Po jego wysłaniu organizator skontaktuje się celem potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia i przekazania szczegółów organizacyjnych.

Zgłoszenia udziału w szkoleniu poprzez stronę:

http://prooptima.pl/menedzer-coachem-szkolenie-otwarte-dla-menedzerow-kierownikow-krakow-warszawa

Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas

Wypełnij formularz

Wiadomość została wysłana!
Uzupełnij pole
Wybierz termin wydarzenia
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij wiadomość
Potwierdź, że nie jesteś botem.
Musisz zaakceptować regulamin.

Dane kontaktowe

Pro Optima Sp. z o.o.
31-530 Kraków Grzegórzecka 10B/205
Darmowy biuletyn informacyjny

Zapisz się do newslettera i otrzymuj powiadomienia o nowych wydarzeniach!