Metody pracy kontrolera wewnętrznego dla początkujących

O szkoleniu

Uporządkowanie wiedzy z zakresu kontroli wewnętrznej w organizacji poprzez popartą przykładami prezentację podstawowych etapów zadania kontrolnego. W trakcie szkolenia przedstawione zostaną metody i narzędzia wykorzystywane w trakcie planowania i prowadzenia kontroli, zasady i sposoby dokumentowania ustaleń i wyników. Efektem jaki chcemy osiągnąć zapraszając do udziału w szkoleniu jest wypracowanie lub udoskonalenie warsztatu kontrolerskiego w kontekście pojawiających się zmian w zakresie funkcji i zadań jakie są stawiane przed komórką kontroli wewnętrznej.

Kto powinien wziąć udział?

Oferta jest skierowana do osób pracujących w komórkach kontroli wewnętrznej zarówno w sektorze publicznym jak i prywatnym oraz tych, którzy pragną poznać rolę i metodykę pracy kontrolerów. 

Program szkolenia

  • Istota kontroli wewnętrznej w organizacji, jej cele i funkcje
  • Planowanie kontroli
  • Analiza ryzyka w procesie kontrolnym
  • Przeprowadzanie zadania kontrolnego - metody pracy kontrolera wewnętrznego
  • Dokumentacja wykorzystywana w trakcie zadania kontrolnego
  • Przedmiot kontroli – dobór elementów do badania
  • Komunikowanie ustaleń i wyników badania – zasady sprawozdawczości.

Czas trwania

2 dni

Prelegenci

Ekspert PIKW – certyfikat AW wydany przez MF, CGAP, CFE oraz Certyfikat IIA Internal Audit Quality Assessment / Ocena jakości audytu wewnętrznego / – Wiceprzewodniczący Rady Programowej PIKW, Prezes PIKW w latach 2010 – 2011. Obecnie Dyrektor Biura ds. Compliance i Systemów Antykorupcyjnych w Spółce Skarbu Państwa, wieloletni  Dyrektor Biura Kontroli w Spółkach Skarbu Państwa. Posiada uprawnienia audytora wewnętrznego określone w ustawie o finansach publicznych. Zdany egzamin z metodyki Prince 2 – poziom Fundation. Prawnik, ukończone studia Podyplomowe na kierunkach rachunkowość oraz bankowości i finansów. Doświadczony trener i wykładowca zagadnień związanych z systemami kontroli wewnętrznej oraz audytu wewnętrznego. Ponad 15-letnie doświadczenie w realizacji audytów zleconych w instytucjach zewnętrznych – m.in. w zakresie oceny zewnętrznej audytu, oceny postępowań o zamówienia publiczne, wykorzystania funduszy UE, struktury organizacyjnej w organizacjach zarówno w sektorze publicznym jak i prywatnym. Współpracował m.in. z Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej w zakresie doradztwa na temat kontroli zarządczej. Od przeszło 18 lat związany z tematyka  audytu i kontroli wewnętrznej w tym również ponad 10 letnie doświadczenie w sektorze publicznym (administracja rządowa).

Terminy i miejsca

To szkolenie nie ma aktualnych terminów. Wyślij zapytanie o nowe terminy bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.

Online 14-15 wrzesień 2022

Rejestracja

Szkolenie online
za osobę
1 185
+23% VAT
Cena zawiera:
  • udział w zajęciach
  • materiały szkoleniowo-konferencyjne
  • certyfikat uczestnictwa
Zapisz się

Organizator

Polski Instytut Kontroli Wewnętrznej
00-815 Warszawa
Sienna 93 lok. 35
woj. mazowieckie
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Prosimy o przejście do sekcji Zapisz się, aby wypełnić formularz zgłoszenia w wydarzeniu. Po jego wysłaniu organizator skontaktuje się celem potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia i przekazania szczegółów organizacyjnych.

Prosimy o wypełnienie formularza zgłoszenia dostępnego na górze strony. Po jego otrzymaniu skontaktujemy się, aby potwierdzić zgłoszenie i przekazać wszystkie informacje organizacyjne.

Wymagany komputer z dostępem do internetu.

Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas

Wypełnij formularz

Uzupełnij pole
Wybierz termin wydarzenia
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij wiadomość
Potwierdź, że nie jesteś botem.
Musisz zaakceptować regulamin.

Dane kontaktowe

Polski Instytut Kontroli Wewnętrznej
00-815 Warszawa Sienna 93 lok. 35
Powiadomienia o nowych terminach

Zapisz się, aby otrzymywać powiadomienia o nowych terminach tego wydarzenia!